Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nőgyógyászati javaslaton...

A nőgyógyászati javaslaton kód megjelölés nélkül áll, hogy "kérem a nevezett táppénzes állományba vételét" Ez alapján felvehet a háziorvos 9es kóddal?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok 8 hetes. Itthon egy 15 honapossal gyeden. Kértem javaslatot az orvostól vizsgálat után,(magán doki) hogy elmehessek tpre. De még momdtam is, hogy a munka körülmény miatt nem dolgozhatok. (forrasztás, vegyi anyagok. A munkáltató mondta hogy tp másodikkal is)

Annyit irt egy igazolásos papírra, hogy keri állományba vételét + a magzat adatok, és sem megindoklas sem pedig a kilences kód. Ebbe bele köthet a házi orvos? Iratnom kell új papírt? Mert nem a sima tp kell azzal nem "maradhatnék itthon" 7 hónapot. Szerintetek neki ez igy megfelelő forma vagy határozottan kellene rá a 9 es megjelölés? (attol tartok igen 😪)



2020. febr. 23. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem mész vissza dolgozni, akkor nem tudsz táppénzre menni. Előtte meg kell szakítanod a fizetés nélküli szabit, amit legalább 30 nappal előtte be kell jelenteni a munkahelyeden. Csak utána tudsz táppénzre menni. Ha otthon vagy gyeden, nem jár a táppénz.

Amúgy igen, a nőgyógyászati javaslattal a házi orvos táppénzre vehet 9-es kóddal.

2020. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, de 100 százalék hogy egyszerre lehet kapni a gyedet és a tp. Munkáltató mondta es azt is hogy csak küldjem a papirt a többit megoldja. (előző terhességnél is mindent intéztek, jo fejek nagyon)

Jo lenne eleg lenne ez a papir nem kéne ezert mégegyszer menni hozzá

2020. febr. 23. 12:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ki fog írni.

Kaphatod a gyedet és a táppénzt egyszerre, de ahogy az egyes írta meg kell szüntetned a fiz nélkülidet.

2020. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász csak nőgyógyászati probléma miatti táppénzre tud javaslatot tenni, ergo a háziorvos a veszélyeztetett terhesség kódját fogja feltüntetni
2020. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Kaphatod igen, de előtte vissza kell menned dolgozni. Olyan nincs, hogy otthon ülsz gyeden, és táppénzt kapsz. A táppénz annak jár, aki aktívan dolgozik.

Szóval szüntesd meg a fizetésnélkülit, majd utána mehetsz táppénzre gyed mellett.

2020. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A fizetés nélküli meg lesz szüntetve. Remélem igazatok van s elég ez is.
2020. febr. 23. 12:55
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

1. Ez már nem így van

Én sem mentem vissza

A szülési szabi megszakítás pillanatától tp-en vagyok..


Nem kell megjelölés.. az a háziorvosra tartozik milyen kód..

A nőgyógyász csak szakorvosi javaslatot ad...

2020. febr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó teljesen igazad van! De az azért valószínű hogy tartós táppénzre fog írni, nem? Es nem a 8 assal...? (nem tudom mi a megnevezése csak a számot ismerem, azt tudom hogy azzal nem lehet hosszú távon tpen lenni)
2020. febr. 23. 15:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha terhes vagy 9-essel fog felvenni. Nem kell emiatt aggodnod.
2020. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én papíromra amivel 9-es kóddal táppénzre vett a háziorvos, annyit írt a nőgyógyászom : non. Pot. Jav.

Szóval neked is tuti elég lesz 😁

2020. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!