Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beszéljek erről az ovónővel?...

Beszéljek erről az ovónővel? Ha igen, mit mondjak, vagy mit tanácsoljak, hogyan kezelje ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a lányaimat. Az apjuk másfél éve egyszerűen kijelentette, hogy ő többé nem óhajt az apjuk lenni, az új feleség ki nem állhatja őket, stb

(A nagy azóta szerencsésen feldolgozta pszihológus segítségével, mert 7éves volt, mikor kedves biológiai apa ezt vele is közölte)

A kicsi más tészta.

Akkor volt három éves, mikor teljesen eltűnt az életéből az apja, homályos emlékei vannak csak.

Eddig minden olajozottan ment, míg meg nem jelent egy cirkuszplakát az oviban.

Nemet mondtam arra, hogy elmenjünk.

Erre ravaszul bepróbálkozott az ovónőnél.

Aki meg azt felelte: jajj, hát apu biztos elvisz!

Lányom válasza: apu sajnos már nem szeret minket. (Erre a következtetésre ő jutott, nem én mondtam így neki) és már nagyon régen nem láttam.

Erre az ovónő szemrebbenés nélkül: jajj, dehogy nem szeret, biztos hamarosan jön!

Annyira zavarba jöttem meg ideges lettem, hogy szó nélkül kicibáltam a gyereket. Aki azóta várja a "legendás" apát, aki őt nagyon szereti.

A nagy is megborult cseppet a hírre, mert ő rettenetesen apás volt, a húga "apa hamarosan jön" megjegyzései feltépik a gyógyuló sebeit.


2020. febr. 23. 21:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Még egy kiegészítés:

12 gyerek van a csoportban, és a miénk az egyetlen egyszülős család, kivéve egy szegény félárva kisfiút.

2020. febr. 23. 21:18
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Igen, beszélj vele. Ne tömj feleslegesen tele a gyereked fejét, csak csalódni fog.
2020. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Én beszélnék. Sőt, beszéltem is, amikor a férjemmel úgy döntöttünk, hogy elválunk. Nyilván nem avattam be őket az ügyes-bajos dolgainkba, részletekbe, de elmondtam, hogy az apukával külön mentünk, lehet lesz ideiglenesen változás a gyerekeknél, próbálják helyén kezelni.
2020. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen beszélj az óvonővel, azt nem tudhatja, hogy a gyerekeknek 0 kapcsolata van az apjukkal. Ne gondold túl, csak mondd el, hogy a gyereket megzavarta a megjegyzése.
2020. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg nem tudta mi a helyzet. Nem csinálnék belőle ügyet a helyedben, mivel lesz még vagy ezer hasonló, a lányaid is látják, hogy másnak van apukája. Viszont nem értem, hogy te miért nem szóltál közbe.
2020. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azért nem szóltam inkább, mert más se járt a felemben, mint Marika néni édesanyjának feltételezett szakmája és egyéb válogatott lovaskocsis szleng, (ha leírom szó szerint, kidobnak gyakoriról)

Egyszerűen lesokkolt.

Ezt a helyzetet nehezen kezelem én is. :(

2020. febr. 23. 21:34
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha az ovikezdésnél már tisztában lett volna az óvónő a helyzettel, akkor nyilván nem mond ilyet. Ezek olyan fontos információk egy pedagógus számára, amit nagy hiba visszatartani. Nem az óvónő anyukáját kell szidni, nem ő a hunyó. Honnan kellett volna tudnia a helyzetről, ha nem avattad be? Nem gondolatolvasó. Csodálkozom, hogy nem volt családlátogatás (bár valószínűleg manapság már nem divat, sajnos, pedig pl. az ilyen esetek is mutatják, hogy szükség lenne rá).
2020. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Utolsóval értek egyet. Az óvónőnek a gyerek családi hátterét (nagy vonalakban) egyszerűen tudnia KELL. Nem azért hogy pletykálhasson róla, hanem épp a gyerek érdekében, a hasonló szituációk elkerülése végett.
2020. febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%
Ilyet akkor se mondjon az ovono, ha amugy minden ok az apaval.
2020. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Én beszéltem az óvónőkkel, mikor elváltunk. Szerintem tudniuk kell, hogy mi a helyzet, pont az ilyen szituációk elkerülésére. Miért az óvónőre haragszol? Vajon mit kellett volna mondania, ha fogalma sincs róla, mi a helyzet nálatok? Ja, igen Jucika, téged tényleg nem szeret az apukád. Nálunk volt két gyerek, akiknek "nem volt anyukája". Egyiküknél meghalt, a másikuknál lelépett külföldre. Az óvónők úgy szervezték az anyák napját, hogy ez a két kislány se érezze magát rosszul.
2020. febr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!