Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy ilyen szakítás után mikor...

Egy ilyen szakítás után mikor vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés

A párommal 14 éves korunk óta együtt voltunk, 5 évet éltünk együtt. Azt tudni kell, hogy nekem a családi hátterem nagyon rossz volt. Az apámat utoljára óvodásként láttam, anya pedig ezerszer választotta az aktuális "mostohámat", mint engem. Nagyszüleim messze éltek, más rokonom nem volt.

A barátom családja pedig a legaranyosabb család volt, akiket valaha megismertem. Tényleg, beléptem hozzájuk, és elfogott a jókedv, nyugalom. Az elején azt hittem, hogy ez biztosan csak a látszat, de nem... Teljesen elfogadtak, befogadtak. Mindig náluk voltam, ott voltam a családi eseményeken, bulikon, vittek magukkal mindenhová nyaralni, síelni. Szinte fél kamaszkoromat velük töltöttem így belegondolva... Jött a továbbtanulás, nekem a kollégiumon kívül más lehetőségem nem lett volna. A barátom pedig kapott lakást, és mondta, hogy költözzek hozzá, ne szórakozzak kollégiummal. Nagyon jól megvoltunk, igazából úgy éreztem, hogy napról napra szerelmesebb vagyok. Telt az idő, már beszéltünk 2-3 éve eljegyzésről, kisbabáról. Ő is nagyon akarta, nem én erőltettem. De tény, hogy vártam már, mikor teszi fel a nagy kérdést... Aztán karácsony előtt leültetett, hogy megismert valakit, de nem csalt meg, csak találkozgatnak pár hete és úgy érzi, vele lehetne több is, kezd beleszeretni. Igazából azt hittem, hogy ez csak egy rossz álom, hiszen előző nap még a szülei karácsonyi ajándékait csomagoltam. De nem, megkért, hogy december végéig költözzek el, mert ő amúgyis megy haza karácsonyozni és mikor januárban visszamegy a lakásba, már szeretné, ha nem lennének ott a dolgaim, ruháim. Mondanom sem kell, hogy a korábbi rossz karácsonyaim, amit az anyámmal töltöttem, emellett eltörpültek. A szülei próbáltak beszélni velem, hogy segítenek amiben tudnak, hívjam őket bármikor, de akkor teljesen összeomlottam. Ha nincs a legjobb barátnőm, aki engedte, hogy beköltözzek hozzájuk, akkor nem tudom, mit csináltam volna...

Viszont február elején felbukkant a párom megint, hogy nagyon hiányzom neki és nap, mint nap gondol rám, kezdjük újra. Kitartó volt, meg én is szenvedtem, így adtam még egy esélyt. Visszaköltöztem, de azért még mindig fáj, sokszor gondolok arra, hogy ő úgy ismerkedett meg, és szeretett bele valakibe, hogy annak semmi jelét nem mutatta. Félek, hogy talán holnap is úgy jön haza, hogy találkozott valakivel. Tudja, hogy a babatéma nekem a gyengém, és azt mondta, hogy elkezdhetnénk próbálkozni, mert ez a szakítás ráébresztette, hogy ő csak velem akar lenni egész életében. A legjobb barátnőm pedig azt mondja, hogy mit csinálok, ha majd egy újszülött mellett csinálja meg ezt, akkor hova fogok menni, mihez kezdek?! Ha december elején mondja ezt, amikor még nem tudtam a másik nőről, akkor örömmel... De így nem vagyok ebben annyira biztos. Félek.


Bocsi, ha hosszú lett, de egyszerűen nem tudok kitől releváns tanácsot kérni. A legjobb barátnőm nagyon nem kedveli ezután a húzása után, az anyukájával ezt annyira nem szeretném megbeszélni.


2020. febr. 23. 21:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
24 évesek vagyunk, az lemaradt.
2020. febr. 23. 21:17
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 1 év, de inkább több!

Tesómnak volt hasonló: 2 évet jártak, utána elhagyta a párja. 3 év múlva jöttek újra össze, kb. 4 év múlva esküvö, rá 1 évre lett gyerekük.

2020. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A másik csajjal nem jött össze a dolog, úgyhogy jobb híján visszament hozzád. Én ezek után tuti nem terveznék vele hosszú távra, gyereket meg pláne nem szülnék neki.
2020. febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Te mit szeretnél?

Ha bármi esélyét is látod annak, hogy ez a kapcsolat működhet, akkor azt tanácsolom menjetek terápiára.

Ha így, traumatizálva belevágtok egy gyerekvállalásba, pokoli terhesség vár rád: a hormonjaid felborulnak, féltékeny leszel, folyamatosan stresszelni fogsz, hogy mikor jön egy új nő, és az álandó feszültség a babának is árt.

A bizalmat és a kapcsolatot újra kell építeni.

Rohadt nehéz, de nem lehetetlen.

2020. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet, hogy simán rájött, hogy hülye volt? 10 éve együtt 24 évesen, nem csoda, hogy megingott.
2020. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szeretnék vele családot, de amit tett, az nagyon fájt. Főleg, ahogy tette... Karácsony előtt, teljesen ridegen, mintha egy haver lennék, aki pár éjszakát itt aludt a nappaliban.
2020. febr. 23. 21:35
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket egész biztosan nem terveznék 2-3 évig egy ilyen dolog után. A szakítás menete nekem nagyon drasztikusnak tűnik. Tekintve, hogy tudta a családi háttered és ennek ellenére bejelentette, hogy akkor mire visszaér addigra neked tipli... Úgy érezném, hogy eldobott majd mikor rájött, hogy másnál sem jobb visszakönyörögte magát. Az egész szituációban nekem egyedül az nagyon szimpatikus, hogy nyíltan eléd állt és nem a hátad mögött dugta a nőt. Ugyanakkor, ha bele gondolsz amit adódott egy másik nő... nem a kettőtök közötti kapcsolatot próbálta elmélyíteni, hanem inkább téged tett félre és adott esélyt az újdonságnak. Ez simán lehet amiatt is, hogy elég fiatalon jöttetek össze, így kimaradt a "kiélős" korszak. A baba téma szerintem azért merült fel nála, mert így próbál kompenzálni a szakítás után. A párodnak azt kellene megértenie, hogy a kapcsolat megszilárdítására egy közös gyerek nem alkalmas.
2020. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Te meg tul sem vagy a szakitason, bizni sem tudsz benne, mi szol akkor a gyerekvallalas mellett? Elobb nem bizonyitania kellene, visszaszerezni a bizalmad, marha ez meg lehetseges?
2020. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem csak ezen gondolkoznék, de a gyerekvállalás még semmiképp nem aktuális évekig!

Mi tart titeket valójában össze, nem csak a megszokás? Nálad ő nem egy menekülési út, lakással, normális szülőkkel, biztonságban?

2020. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pár év múlva.Mostanàban ne add be ilyen téren a derekad.Elobb nyerd vissza a belé és a kapcsolatotokba vetett bizalmat.Ha ez fél 1 év alatt nem sikerül, akkor azon is gondolkodnek a helyedben, hogy vajon biztos jó ember mellett vagy e.
2020. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!