Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor lett divat 16 évesen...

Mikor lett divat 16 évesen szülni?

Figyelt kérdés
16-7-8 éves lánykák azzal dicsekednek, hogy ők már szültek és persze el is tartják a kicsit. Meg hogy milyen jó hogy fiatal anyák. És még dicsérik is őket, hogy milyen erősek meg ügyesek. Nem tudom. Az én időmben (pedig nem vagyok öreg) nem volt dicsőség.
2020. febr. 24. 08:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Mindig is voltak, akik korán szültek. Mi a kérdés?
2020. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Divat lett? Én erről nem tudok. Max a szegregáltak körében.
2020. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Divat? Úgy az őskor és az 1600-as évek között, mikor még fontos volt minél előbb minél többet szülni, hátha életben marad egy-két gyerek.
2020. febr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Bizonyos népcsoportokban ez teljesen természetes dolog.
2020. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem találkoztam ilyen divattal, sőt, a csapból is az folyik, hogy egyre későbbre tolódik a gyerekvállalás.
2020. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is a volt évfolyamtársam 16 évesen szült.

Senki sem dicsérgette, de nem is ítélték el. Attól még, hogy elismerik, hogy ügyesek az nem egyenlő a divattal.

Nekem is jól esne néha pár kedves szó, pedig 27 évesen szültem. :D

2020. febr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben nem divat.
2020. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Én faluhelyre járok dolgozni nagyobbacska lakóvároskámból, és gyakran látok tömegközlekedési járműveken(busz, vonat)terhes vagy kicsi gyereke(ke)t babusgató-szeretgető tinédzsercsajokat. Van amelyiknek már 2-3 gyereke van.

Persze úgy gondolom ráérnének még szülni, előttük az élet, és még 35 éves koruk felett is beleférne 2-3 gyerek a biológiai idejükbe. De lehet csak azért csinálják, hgy egy ideig ne kelljen suliba járni, vagy hasonlók; de ezek a kiscsajok már férjnél vannak, dce ez ilyen fiatal korba, felnőttkor alatt, 16-19 évesen felettébb fura. Vagy ki akarnak tűnni a tömegből, h ők fiatalon ilyenkor már anyák? Míg más a színes saskörmével meg tarka melíros hajával stb akar feltűnni és ezért vár dicséretet mástól, ők meg lehet ezért. nem ítélem az anyaságot

de tinédzserként még igencsak korai

2020. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem divat, nem gondolnám, hogy többen lennének, mint 20-30 évvel ezelőtt, az meg szintén tény és igaz, hogy évezredeken keresztül ez volt a normális, mivel a 7 csemetédből örültél, ha 2 megmaradt, amúgy sem volt a nőknek egyéb perspektívájuk a férjhez menésen kívül, nem tanulhattak, dolgozni meg lehetett a földeken esetleg.

Aki ennyi idősen szül,, arról azért nehéz úgy gondolni, hogy tudatosan csinálta. Nekem is van ilyen a környezetemben, az egyik kifejezetten jómódú, tanult családból származik, terhes lett, nem vett róla tudomást és meg kellett szülnie. Elég nagy szégyen volt ez neki is, de még inkább az ügyvéd szülőknek. Az összes többi mind perifériára szorult, rossz családi háttérrel rendelkező, gyakorlatilag nyomorban élő, azért lett terhes, mert őszintén nem volt annyi sütnivalója, hogy védekezzen, gondolt is ő arra, milyen lesz gyerekkel otthon.

2020. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem éppen 16 évesek de én is meglepődök a korosztályomon. 22 éves vagyok és igen nekem is van egy 1,5 éves kislányom, 6 hónapos kora óta alkalmi munkákat vállalok hogy elég legyen a pénzünk még vissza nem megyek dolgozni teljes állásban.

A volt osztálytársaim között 9-nek van még gyereke ebből 6-nak már 2 is, és 2 személy újra terhes. Fogalmam sincs hogy tudják eltartani főleg hogy ebből rajtam kívül csak az egyik lány az aki dolgozik és dolgozott előtte, tehát ezen én is elgondolkodtam.

2020. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!