Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarom a férjem nevét...

Nem akarom a férjem nevét adni a babánk 2. keresztnevének, de ő ragaszkodna hozzá. Ti ezt hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

A párom ragaszkodna ahhoz, hogyha fiunk lesz (úton van, de még a nemét nem tudjuk :)) az ő keresztnevét (Péter) kapja a baba 2. keresztnévként, ahogyan annak idején ő is megörökölte a nevét az apukájától (ő nem 2. névként), viszont én nem szeretnék a babának 2. nevet adni.


A férjem ezért szeretné:

- Szereti a nevét


Én ezek miatt ellenezném:

- Soha senki nem hívná így a gyereket a családban

- Csak összezavarná az ismeretleneket, hogy melyik nevét használja (pl egy csomó lehetséges adminisztrációs probléma)

- Magamból kiindulva nekem egy nyűg lenne az ügyintézések során még 1 nevet leírni

- Tudom, hogy a férjem imádja a nevét, de én sajnos a modern neveket preferálom


Szerencsére bármilyen név illik a vezetéknevünkhöz. 1. névként mindenképpen modernebbet választunk, ami mind a kettőnknek tetszik majd (még csak tapogatózunk, de van 1-2 név, ami jobban tetszik).


Ti voltatok már ilyen helyzetben? Ha igen hogyan oldottátok meg a problémát?


Sajnos nálunk ilyen téren egyikünknek muszáj lesz engednie: vagy ő fogja sérelmezni, hogy nem kaphatta a baba a férjem nevét (a környezetünkben ez a 2. név az apa neve dolog bár nekem fura szokás, mégis gyakori), vagy én nem fogom szeretni sajnos a babánk teljes nevét (és lehet a picinek is nyűg lesz, de lehet pont jól fog neki esni, hogy tovább viheti apa nevét).


Próbáltam azzal érvelni, hogy akkor, ha lány lesz mit szólna, ha az én nevemet kapná 2. névként? :D (Nem szereti a férjem a nevem és én sem rajongok érte, csak próbáltam éreztetni, hogy nekem milyen érzés lehet, de csak elviccelte.)



2020. febr. 24. 12:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Ha a párom akarta volna a nevet valamelyik fiunknak masodik nevkent adni, belementem volna. Azért a Péter nem olyan régimodi név.

Ha nem juttok dülőre keresgeljetek, biztos találtok olyat, ami mindkettőtöknek megfelel.

2020. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Az első fiúk az apja nevét kapta 1. Névként(Ferenc) eleinte nem tetszett de már megszoktam 11 éves a gyerek van második neve... A Péter tök jó név!
2020. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Azért a Nagy Noel Péter elég furán hangzik :D

De azért biztos van olyan modern név amihez jó lenne a Péter. Kompromisszumot kell kötni , lehet neki fontos, hogy apáról fiúra ,,szálljon,, a név ahogy eddig is

2020. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Első névként biztos nem, de másodikként minden további nélkül.

Ráadásul, ha neki fontos, mint ahogy írtad, méginkább engednék.


A két névhez való kifogások (az én esetemben) nem helytállóak.

Senkit sem zavar össze. Hivatalos helyen teljes nevet mondanak vagy az első keresztnevét. Oviban, iskolában megkérdezik melyik nevét használja. Vagy eleve úgy mutatkozik be a társaságban. Távolabbi ismerősömről nemrég tudtam meg, hogy az Anett csak a második neve. Mert mindig úgy mutatkozott be.


Ügyintézés során se nagy dolog. És nem intézel minden nap 3x. Ha valamiből több példány kell, azt nyomtatni szokták.

De egy Márk Péter nem hosszabb, mint egy Nikoletta.


Egyik ismerősöm vezetékneve Magda. Férjezett neve Kovács -Magda Nikoletta. Nála már összezavarodnak és sokszor Magázzák.

2020. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Mi abban biztosak voltunk, hogy egy nevet szeretnénk a gyerekeinknek. A férjem is kezdte, hogy ha fiúnk lesz az ő nevét kapja, mondtam neki hogy én ezt egyáltalán nem szeretném. Azzal érveltem, hogy ha az anyukája választhatott neki, mint fiának akkor nekem is jogom van hozzá. Elfogadta.
2020. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Ő enged abban, hogy az első név modernebb legyen, te engedj abban, hogy legyen második neve. A férfiaknak ez sokszor extrán fontos, hogy továbbvigyék a nevüket, ezt le kell fogadni. Nem csak a te gyereked, a férjedé is, neki is van joga választani.
2020. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Hat meg kellene egyeznetek. Amúgy a ferjemtol a kutya nem kérdezte meg a gyerek nevet. Szoval úgy fogjak hívni amit te mondasz. Mivel meg az anyakönyvvezető is meg egyszer rákérdez később, hogy ez e a név, jól van e írva stb. Bár ezt a sunyi megoldást semmiképp nem javasolnám.
2020. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Baráti házaspár pl úgy oldotta ezt meg, hogy megegyeztek, ha lány lesz az egyikük, ha fiú a másikuk nevezi el. Persze ésszerű keretek között 😝
2020. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
A Péter sokkal szebb mint a mai modern nevek pl Benett, Noel és társaik. Én engednék neki, hiszen gondolj bele, ha neked fontos hogy modern nevet kapjon a gyerek, akkor neki is lehet ugyan annyira fontos hogy tovább vigye az ő nevét is.
2020. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Te válaszd az első nevet, ő meg had adja a második nevet, szep név amúgy is a Péter.


Ui.: nincs semmi extra gondom a 2. keresztnevem miatt

2020. febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!