Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sörélesztő tabletta terhesség...

Sörélesztő tabletta terhesség előtt meg alatt? Sok jót olvastam rólla

Figyelt kérdés

A megfelelő táplálkozás nagyon fontos a terhesség alatt, mind a szervezet, mind a fejlődő baba szempontjából. Néhány igen fontos vitaminhoz sörélesztő szedésével is hozzájuthat a kismama. A sörélesztő számos vitamint, ásványi anyagot és értékes rostokat tartalmaz. Bár íze keserű, fogyasztása a terhesség alatt is különösen ajánlott. Ha a kismama terhességi vitamint is szed, a sörélesztő szedése előtt mindenképpen beszéljen orvosával!


Sörélesztő alkalmazása


A terhesség alatt a szervezet B-vitamin szükséglete megnövekszik. A sörélesztő olyan B-komplex vitaminokat tartalmaz, amelyek a terhesség alatt nélkülözhetetlenek a kismama és a baba számára. A B1 és B2 vitaminok támogatják az energiaszintet, a niacin elősegíti az egészséges bőr megtartását, a B6-vitamin pedig segít mérsékelni a rosszullétekkel járó kellemetlenségeket. Figyeljünk azonban oda, hogy a sörélesztő mellett B12-vitamin szedése is szükséges lehet, főként vegetáriánus kismamák számára!


A sörélesztő kiváló krómforrás, egy evőkanálnyi mintegy 60 mikrogrammot tartalmaz ebből a fontos nyomelemből. A terhes anya szervezetének az egészséges emésztéshez, a szénhidrátok és fehérjék lebontásához krómra is szüksége van. A megfelelő krómbevitel ráadásul segít csökkenteni a terhességi cukorbetegség kialakulásának valószínűségét. A terhes kismamáknak napi 30 mikrogramm krómra van szükségük, ez tökéletesen fedezhető sörélesztő szedésével.


A sörélesztő szedése a szoptatás alatt is ajánlott. A fontos B-vitaminokon és krómon kívül vasat és szelént is tartalmaz, így kiváló táplálékkiegészítő a szoptatós anyák számára. A sörélesztőt széles körben úgy tartják számon, mint a tejtermelődést fokozó élelmiszert. Habár kevés a hivatalos kutatási eredmény, sok kismama a tej mennyiségének növekedéséről számolt be a sörélesztő szedésének következtében. Oda kell azonban figyelni, és a sörélesztő szedését az orvossal meg kell beszélni, mert – mint minden növényi táplálékkiegészítő esetében – az arra hajlamos egyéneknél allergiás reakciók léphetnek föl.


2020. febr. 24. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Használj sörélesztő pelyhet, szórhatod szinte mindenre (tészta, kenyér..). Én is használom szinte napi szinten, tényleg jó.
2020. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Másfél mondatot tudtál kiizzadni magadból, abban is van egy ordító helyesírási hiba. Gratulálok. Lehet, hogy a sörélesztő reklámozása helyett erre kellene ráfeküdni.


Amúgy meg olvasd el, amit bemásoltál: "sörélesztő szedése előtt mindenképpen beszéljen orvosával"

2020. febr. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nah. Köszönöm szépen a választ. Elolvastam, bemásoltam. Valószínű láttam mit másoltam be. Csak kiírtam, hogy esetleg valaki szedte e🤷‍♀️🤔🤦🏼‍♀️
2020. febr. 25. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!