Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a 2 eves...

Mit csináljak, ha a 2 eves kisfiam nem kakilt 7napja?

Figyelt kérdés
2 hónapja ezzel küzdünk. Vissza tartja napokig a székletet, hiába adom neki a széklet lazítót. Ennyi idő után kúpot szoktam neki fel helyezni, mert másképp nem kakil. Már nem tudom mit csináljak. Lehet valami baja, ha ennyi ideig nincs széklete?
2020. febr. 28. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Adj neki glicerines kúpot, de legközelebb ne várj ennyit.
2020. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Igen, lehet baba! 4 nap a maximum, amíg várni lehet ennyi idős gyereknél!

Engem nem érdekelne, hogy péntek délután van, elvinném az első ügyeletre. Lehet, hogy beöntést fog kapni.

A megelőzés ne csak székletlazítóból álljon! Sajnos ez nem elég hosszú távon, és többet árt, mint használ. Nagyon, nagyon oda kell figyelni, hogy mit eszik! Tudom, hogy nem lehet lapátolni a gyerekbe a teljes kiőrlésű kenyeret, úgyse eszi meg, amit nem szeret, de legalább törekedni kell rá! Ilyenek, hogy csoki, ropi, még csak ne is legyenek otthon!

Sokat, nagyon sokat beszélgess vele, hogy ha kakil, az jó. Nem fog fájni a hasa, muszáj lesz, mehet bili dal, vidd be magaddal wc-re, énekelj, mesélj, minden kakiért adj matricát, stb. Hihetetlen sokat felfognak már ennyi idősen.

A popsira vastagon kenj krémet, picit belülre is, hogy minél hamarabb javuljon.

Sajnos addig fog ez tartani, amíg rájön, hogy "alapból" a kakilás nem fáj, nem rossz dolog. Addig sajnos ez van, a csillagokat le kell hozni az égről. Mi is volt, hogy a kezét fogtuk, és ölben átkarolva tartottuk, hogy "túlessen" a szoruláson, és ne féljen nyomni.


De most így elsőre én annyit tennék, hogy viszem orvoshoz.

2020. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

Sajnos a lassan 3 éves lányom is ezzel szenved 1,5 éves kora óta. Ami segít, az a napi 2x 1dl mira vizes tea (1 korty tea az íze kedvéért) és napi 5ml laevolac szirup, de így is van, hogy kúpot kell adnom (pl. épp ma). Szerencsére egyre jobban megérti, hogy miért szükséges, így nem harcol ellene. Sajnos nagyon keveset eszik, így lassan telik a rendszer.


Adj kúpot, tartsd benn ameddig csak bírja a kicsi és drukkolj neki. Én akár 2x-3x is adok egymás után, amíg tényleg ki nem ürül a rendszer.

2020. febr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Tesómnál anno (20 éve) pszichés dolog állt a háttérben. Rengeteget küzdöttek vele anyámék. Csak állt a fal mellett, keresztbe tett lábbal. Elég rossz időszak volt.
2020. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno azt javasolta a doki, hogy 4 naponta kakiltassam meg a gyereket.

Glicerinkúp, Laevolac szirup mindig hatott, valamint később a tejbegríz. Utóbbit a mai napig főzöm vacsira, ha kemény a széklete, általában 1 óra alatt hat :) . 4 éves.

2020. febr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kúp
2020. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eleget iszik? Az is lehet probléma. Esetleg háziorvos látta? Fontos lenne, hiszen ő tud segíteni.
2020. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!