Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj ha nem kúszik normálisan?

Baj ha nem kúszik normálisan?

Figyelt kérdés
Tolja magát mind a két lábával egyszerre meg az egyik kezével húzza. Rá a másik kezére sokszor. Viszont 2 napja elkezdett néha négykézlábra emelkedni kicsit. Baj ha úgy kezd mászni, hogy nem kúszik rendesen?
2020. febr. 28. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Igen. A húgom mindkét fiánál kimaradt. Anno nem is figyeltek erre. 6 és 8 évesek most, és tanulási nehézségeik vannak. Nem durva, de figyelmet igénylő. És ez onnan derült ki, hogy az én kislányommal dévényezünk - kicsit kötöttebb volt a hátizomzata születése óta - és ott magyarázta el a nő, hogy mit okozhatnak a különböző mozgásfejlődési fázisok kimaradásai. Utána eljött velem a húgom és beszélgettek a fiúkról és ott derült ki, hogy erre vezethető vissza.

Én keresnék egy dévényest a helyedben, mert sokat segíthet és megelőzhetitek az ilyen dolgokat. Sok sikert!

2020. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiam úgy kúszott, hogy mindkét kezével egyszerre húzta magát, az egyik húzásnál jobb lábbal, a másik húzásnál bal lábbal tolta magát. A mászásnál már nem volt gon, azt szabályosan csinálta. Nagycsoportos korában logopédushoz járt, s-sz-cs-zs hangok miatt, de sikerült korrigálni a sejpítést (mondjuk pont rosszkor járt, mert akkor váltott fogat, de még így is ment), most elsős, legjobb fiú tanuló az osztályban.

A lányom is féloldalasan kúszott, ő a kezeivel jól húzta magát, de csak a bal lábát használta. Mászásnál, járásnál nem volt/nincs probléma. Nem tudom, hogy a későbbiekben hogy alakul majd a szabálytalan kúszás hatása, annyit látok egyelőre, hogy ő balkezes lesz, ez már tuti. 20 hónapos most.

2020. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Az én lányom nem kúszott, a dévényes azt mondta nem baj, vagy, kúszás, vagy mászás legyen, mindkettő nem feltétlen kell. Azóta már két és fél éves múlt és nem beszél, lehet, hogy semmi köze a kúszáshoz, de ki tudja.
2020. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam féloldalasan kúszott, csak a jobb kezét és a bal lábát használta a másik kettőt csak pakolta maga után. Én tsmt-re vittem, ahol kiderült, hogy visszamaradtak csecsemőkori reflexek. 2 alkalom és kis odafigyelés otthon és leépült aminek le kellett. Bár kb a második alkalomra már mászott is, sajnos nem tudtuk elérni, hogy szabályosan kússzon. Még csak 2,5 éves, eddig minden rendben van vele, bár idegrendszeri fejlődés terén mutat némi lemaradást. Vagyis inkább az a baj, hogy mindig mindent hamarabb és nagyon gyorsan csinál viszont az idegrendszert nem lehet siettetni, ami konfliktuskezelésnél rögtön kiugrik.

Lehet ha anno nem 2 hetet kúszik, 2,5 hónapot mászik és már 10 hónaposan szalad akkor most kicsit nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lenne, de ez csak egy lehet...

2020. febr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aszimmetrikusan használja a végtagjait (csak a balt vagy csak a jobbot), akkor én megmutatnám szakembernek. Valamelyik válaszolónak is ezt javaslom, aki írta, hogy már most látszik, hogy balkezes és csak bal lábbal kúszott.

A kúszás kimaradása önmagában nem baj, ha a mászás rendben van.

2020. febr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!