Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kizárólag intelligens,...

Ha kizárólag intelligens, tanult, stabil egzisztenciával rendelkező emberek vállalhatnának gyereket akkor Magyarországon hány gyerek születne évente?

Figyelt kérdés

2020. márc. 3. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem negyed ennyi. Nagyon nagy jóindulattal esetleg a fele.
2020. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Akkor rövid távon kihalna a világ. Már csak azért is, mert nem lenne olyan se, aki elvégezné az egyszeri munkákat.
2020. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Jóval kevesebb - ami nem volna túl nagy baj, főleg, ha az egészen világon ez a trend lépne életbe. Tőlontúl sokan vagyunk: "sok az eszkimó és kevés a fóka", ahogy írja Madách.


Ámde az a bökkenő, hogy egy valóban intelligens ember aligha akar szaporodni, főként, ha ennek a tehetsége (és főként a tehetsége, nem a munkája!) látja a kárát.

2020. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Ki neked az intelligens, tanult, stabil egzisztenciával rendelkező ember?

Egy bolti eladó lehet az? Mert nincs 3 diplomája, de érzelmileg lehet sokkal stabilabb.A

Szobafestő lehet az? Ő is lehet inteligerns, tanult, de inkább a kreativitásában éli ki magát.

Egy buszsofőr lehet az? Naponta több száz ember utazik vele és bizza rá az életét.

Ügyvéd lehet az, aki látástól vakulásig dolgozik?

Orvos lehet az, akinek a beosztása nem mindog családbarát?


Sarkítottam, de érzékeltetni akartam, hogy nem a fent említett dolgokon múlik az, hogy valaki jó szülő vagy sem.

2020. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Ezektől a tulajdonságoktól függetlenül az ő gyerekük is lehet hibbant. Ami azt jelenti, hogy fele ennyien szülnének, és a született generáció fele szülne csak és így szépen tovább, amíg ki nem halnánk.
2020. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk azért érdekes a kérdés, mert például a nagypapám vidéken volt iskolaszolga. Anyukám az ELTE-n végezte el a jogot. Mi a testvéremmel nem vagyunk diplomások, viszont anyagilag mindketten jól állunk, a gyerekeink simán tudnak egyetemre menni, mert tudjuk finanszirozni. Na, akkorki tartozok a te célcsoportodba és ki ne vállaljon gyereket.
2020. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes a kérdés. Gondolom mire szerentnél kilyukadni. A párom szakmunkás nekem érettségim van. Nem tudom hová tartozunk..

De van már egy 8 éves lányunk és babát várok éppen. Nem mondom, hogy felvet a pénz, de nincsenek anyagi gondjaink.

2020. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Itt felsorolták három tulajdonságot, amik járhatnak együtt, de nem biztos:

Egy óvónő biztos, hogy tanult, hiszen van diplomája, vagy intelligens vagy nem, de ha a párja nem keres jól, szinte biztos, hogy nem rendelkezik stabil egzisztenciával.

Egy vízvezetékszerelő vagy tanult, vagy nem, vagy intelligens, vagy nem, de ha jó szakember, biztos, hogy az egzisztenciája stabil.

Ismerek olyan egyetemi professzort, akinek doktorija van (az átlagnál jóval tanultabb), szerintem az egzisztenciája is rendben, de primitívebb, mint akinek 6 általánosa van.

Ha csak olyanok szaporodhatnának, akik az általad megadott mindhárom kritériumnak megfelelnek (ráadásul a pár mindkét tagja), akkor tényleg rövid úton kihalnánk. És, bár nem ismerlek, még az is lehet, hogy te is kihullanál a rostán.

2020. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy sokkal kevesebb, mint most, mert bizonyos - rendkívül aluliskolázott -rétegeknél nem is létezik a tudatos családtervezés fogalma. Egyszerűen fogalmuk sincs a védekezésről és azért gyártanak sorra gyerekeket. De még úgy sem fogyna az emberiség, ha ez szabályozva lenne, mert vannak olyan magasan képzett ismerőseim (jogász és orvos családok, elsősorban zsidó és keresztény vallásúak), akik tudatosan 3-4 gyermeket vállaltak, úgyhogy azért ez sem ritka.
2020. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A magas egzisztenciájú ember nem fog neked hamburgert sütögetni éjjel a mekiben.
2020. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!