Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Panelban élők, újszülöttel! A...

Panelban élők, újszülöttel! A panelban a szomszédok is "kiveszik" a gyerekből a részüket? Mennyire tolerálják, hogy a gyerek sír éjszaka?

Figyelt kérdés
Az alsó és a felső szomszédunk is hülye, mindenért átkiabálnak, átdübögnek, már ha napközben bútorokat szerelünk össze és toljuk a helyére, képesek kihívni a rendőrséget hangoskodásért. Akinek van tapasztala ilyenekkel: mire számítsunk, ha születik egy babánk? Két ötvenes nőről van szó, nekik is vannak gyerekeik, de kétlem, hogy tűrni fogják az esti sírást.
2020. márc. 7. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Amennyire én a kutyájukat


Sajnos ez ilyen, ha valakit zavar menjen kertesbe, ha nem tudja megtenni az egyéni szoc problem


Egy újszülöttnek hiába mondod hogy cssssss


Mellette a 1,5 évesem alszik, úgyh no comment

2020. márc. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Én fosok a szomszédokra, az alattunk lakó idegbeteg, azon kiakadt, hogy nyáron 40 fokban pár csepp víz véletlen lecsöpögött az erkélyére... az persze nem zavarja, amikor rágyújt és befüstöli a nappalinkba.

Alig várom, hogy babánk legyen és azért jöjjön szólni 😆😆

2020. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudsz vele mit kezdeni. Nyilván próbálom a minimumra csökkenteni az üvöltéseket, de ez természetesen esélytelen. A lányom korán kelő, úgyhogy ő reggel 7 körül már túl van a reggeli szeánszon reggelistül és már játszik. Annyi, hogy kb 8-ig, hétvégén 9-10-ig nem vesszük elő azokat a játékokat, amikkel nagyon lehet hangoskodni - például az építőkockát, amivel imád kopogni a parkettán, ledőlős tornyot, fémedényeket, stb. Addig plüssök, kirakók, ilyesmi van.

És ha nem tűrik a sírást? Őszintén. Ő egy csecsemő. Nem tudsz mit kezdeni vele sok esetben, bőven lesz olyan hogy sír. Ő így kommunikál. Meg kell próbálni természetesen az együttélés szabályainak megfelelni és a másikat a legkevésbé zavarni, de egy csecsemő azt hiszem ezeket a kereteken túlmutat. Viszont ha vannak gyerekeik, akkor talán picit megértőbbek lesznek.

2020. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

A társasházi házirendben valószínűleg nincs olyan, hogy “csaladot alapítani tilos, gyermeket nevelni tilos.”

Gondolj bele, akkor senki se vállaljon gyereket aki panelban lakik?

Akkor van csak “félnivaló” ha albérlők vagytok, mert ilyen olyan módszerrel kirakhatnak emiatt (bár nyilván védhető a bérlő és baromság az ilyen indok).

2020. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha a gyerek miatt szólna elkuldenem a retkes budos pi.. Aba. A rendőr is rohogne rajtuk. És csak úgy mellékesen megjegyzem hogy este 10 után van csendhaboritas, addig azt csinálsz amit akarsz.
2020. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

#5 Azért ez messze nem így van. Egyrészt évek óta nincs már olyan szabály, hogy csak este 10 után van csendháborítás. Szóval jó lenne tisztában lenni a törvénnyel, ugyanis napközben is ugyanúgy van csendháborítás, továbbá mikor élt még az este 10es törvény sem lehetett azt csinálni, amit akartál, csak mert nincs még 10!

Most nyilván nem a gyereksírásra gondolok, de pont az ilyen "10-ig azt csinálok, amit akarok" típusú emberek miatt van ennyi konfliktus a panelekben is, mert sokan úgy gondolják nekik joguk van bármit megcsinálni, a másik meg csak kussoljon.....

2020. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk az alsó szomszédunk elég sokszor feljött már... Ablakcserekor is képes volt balhézni a melósokkal, hogy mikor lesznek már lesz... A macskánk miatt is jött már, hogy hangosan nyávog, legutóbb akkor jött fel, hogy hangosan nézünk tv-t, amikor egy hétig itthon sem voltunk. Szembeszomszédban is kisgyerek van, őt sokat halljuk, minket nem zavar, másik szomszédnál meg kutya, 1-2 héten belül nálunk is születik a baba, akkor majd lesz oka feljönni megint, majd a hangulatomtól függ, hogy hogy küldöm el, de udvariasan lesz@rom általában :D

Aki felettünk lakik este 8-kor végez a melóval, 9kor indít mosógépet, 11 kor jár le, már tudjuk a menetrendjét, meg futottunk vele össze a liftben is, sosem tettük szóvá neki, hogy hangosan centrizik a gépe éjszaka,valószínűleg nem szórakozásból mos éjjel.

Előző lakásunknál a fölöttünk lakók rendszeresen tartottak házibulikat nagy társasággal hangos zenével kiabálással, úgy, hogy amikor elmentem éjszakai műszakba már tartott, amikor hajnalban hazaértem még tartott, és gitároztak a konyhában, meg náluk állandóan ment hangosan a cigányzene meg a rappek, na náluk mi voltunk a bunkó alsó szomszéd, azért ott szóltunk néha emiatt, de lesz@rták,de többször is rendőrt hívtak rájuk, a társasházban, semmi hatása nem volt.

2020. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Szomszédfüggő. De ha már most reklamálósak, akkor esélyes, hogy fokozódni fog a helyzet.

Mi ahol akkor laktunk, amikor született a babánk, ott mindenki örült neki. Az oldalsó szomszédaink babanézőbe is átjöttek, a felső szomszéd is szerette, még ha kérdeztük is, hogy hallják-e a sírást, mondták, hogy alig venni észre. Szerencsénk volt.

2020. márc. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ettől félek én is. Nálunk olyan vékonyak a falak, hogy minden beszélgetést, f'ngást, böfögést, horkolást, szexuális együttlétet, tévé nézést, fürdést stb kristálytisztán hallani a szomszédoktól. Mindig halljuk mit csinál a másik. Hamarosan születik a babánk, saját lakás, de félek, hogy majd feljelentenek. Egyik ismerősöm járt így, hogy sokat sírt a babájuk és a szomszédok felnyomták őket a családsegítőnél, hogy biztos verik a babát, többször kimenetek ellenőrizni. Én azokat verném pofán, akik így tervezték meg a lakásokat, hogy kb a lélegzetvételt is hallani lehessen...
2020. márc. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálunk a két nagyobb mellé most jött egy kistesó fél éve.A nagyobbak is sírtak nem keveset,meg a pici is most,főleg hogy jön az első fog.Érdekes,mert se korábban,se most nem jött fel soha senki szólni (8.emelet),plusz én sokszor éjszakába nyúlóan fennmaradok PS-ezni,ebből se volt még gond.Igaz ,,cserébe” egy héten kétszer valaki mindig fúr-farag,amit panel lévén mindenki kitűnően tud ,,élvezni”... de ennek is vége szokott lenni este 19 körül.


Mindezek ellenére én nem szeretem a panelt,fontolgatjuk a költözést. Az tuti,hogy BÁRHOVÁ megyünk,inkább 2 évig vajas kenyeret eszem,de hangszigeteltetem.

2020. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!