Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen munkahelyetek van ovis...

Milyen munkahelyetek van ovis kisgyermek mellett?

Figyelt kérdés
Kiscsoportos a fiam. Faluban lakunk így nagyon kevés a lehetőség. Én viszem hozom az oviba, rajtam kívül más nem tudja, párom 6kor indul és 5re ér haza. Ovi 6.30tól 16.30ig van. Március közepétől dolgozok mint takarító, pedig érettségim van, de egyszerűen nem találok mást, hogy ovit is megoldjam mellette. Cikinek érzem de már kellene a pénz is. Volt más is hasonló helyzetben?

2020. márc. 9. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő vagyok. Negyed 7-re viszem, és 16.15-25 körül érek oda érte. Munkahelyemtől 10 perc biciklivel és 4 perc autóval az ovi.


Egyik barátnőm szintén helyben a gyermekvédelmi szolgálatnál dolgozik ő is hasonlóképp hordja.


De az oviban vannak például konyhásként, tanárként, postásként, bolti eladóként, irodai adminisztrátorként, háziorvosként dolgozó szülők is.

2020. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kétműszakban dolgozom, irodában. Vagy viszem vagy hozom. A másik a férjemre marad.
2020. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógus vagyok, ami családbarát munka, de így is heti egyszer a férjem viszi oviba a fiunkat. (Mert az iskolában is kell korai ügyeletet tartani, ezért be van osztva, mikor ki megy korán.)

Ezen kívül is sok olyan eset van, amit nehezen oldanék meg nélküle. (Értekezletek kb 2 havonta, fogadó órák, stb.)

Más foglalkozásnál el tudom képzelni, hogy ez még nehezebb. Szerintem dolgozó szülő egymaga nehezen oldja meg. A helyedben együttműködnék más kisgyerek szüleivel, akiknek szintén jól jön, ha váltva hozzátok-viszitek a kicsiket, vagy fizetett segítséget keresnék. (Akár egy jobb fej nyugdíjas is szóba jöhet.)

2020. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Nem dolgozok.

Kis és nagycsoportosak - folyton betegek, így feladtam a munkakeresést

2020. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen nehéz falun lakni. Mi egy 5000 fős faluban lakunk, ami azért már nem kicsi. Januárban kérdeztem a védőnőket, hogy nem e tudnak valakit a faluban, aki vállal bébiszitterkedést, mert szeretnék vissza menni dolgozni. Azt mondták körbekérdeznek. Nem olyan régen szóltak, hogy nem találtak senkit. Becsületes védőnők, biztos, hogy kérdezősködtek.

A lányommal úgy oldottuk meg, hogy abba a városba írattam be oviba, ahol munkát kaptam, 6:45 körül volt oviban, én 7-től 15:20ig dolgoztam, így fél 4re tudtam érte menni.

Most a kicsivel ugyanez lesz a történet.

2020. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is faluban lakunk, de közel a városhoz. Én távmunkában dolgozok Budapestre, havi 2 alkalommal utazok fel, hogy 1-1 napot ott töltsek az irodában. Később ha ez a munkám megszűnik, valószínű tágítom a körömet az itteni szomszéd városokra. Ha van busz és vonat, akkor baleset, útzár esetén is valahogy mindig haza tudok majd jutni.
2020. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
8-tól 2-ig takarítok,(nekem is van érettségim,de jó pénzt kapok érte).Budapesti vagyok,simán találnék más munkát,de nekem ez megfelel.
2020. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Ingatlanügynöki cég vezetője vagyok.
2020. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Szinten falun élünk. Házigondozó vagyok, hétfőtől csütörtökig 7:30-16:00 dolgozom, pénteken 8:00-14:00-ig. Van egy iskolás, két ovis és egy bölcsis gyerekem. Mázlimra az ovi és a bölcsi egy épületben, az én munkahelyemmel szemben van, az iskola pedig a munkahelyemmel egy épületben.
2020. márc. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedagógiai asszisztens vagyok pedagógiai szakszolgálatnál. Fél 8-tól 4-ig dolgozom, ovi a munkahelyemmel egy épületben, úgyhogy nekem nagyon jó dolgom van. Teljesen véletlenül alakult így, amikor beírattam az oviba, még nem ez volt a helyzet, de felújítás miatt átmenetileg a mi épületünkbe került, de ahogy a dolgok haladnak, eltart még 1-2 évig ez a helyzet.
2020. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!