Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan választottatok nevet?

Hogyan választottatok nevet?

Figyelt kérdés
Kislany nevre lenne szuksegunk de sehogy nem egyezunk a parommal. Mar kinunkban azt csinaltuk hogy vegigolvastuk az utonevsort es kiirtum az osszes nevet ami tetszik persze egyik sem egyezet raadasul azok a nevek amiket o valasztott egyaltalan nem tetszenek es forditva . Nagyon el vagyok keseredve

2020. márc. 9. 21:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha egyikőtöknek sem tetszik a másik által választott név akkor kompromisszumot kell kötni. Pl. ha szeretnétek még majd második babát, akkor egyik gyereknek te, másik gyereknek a párod választ szíve szerint nevet.
2020. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Több száz lánynév közül egy sem egyezett?

Mi is kiírtuk és felolvastuk. Így ami egyezett vagy megtetszett a másik listájáról maradt. Végül azokat ízlelgettük és végül sikerült dönteni.

2020. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is nagyon nehéz volt és ugyanígy csináltuk. De szerencsére sikerült két olyan nevet is találnunk, ami mindegyikünknek tetszik. Szerintem válasszatok 2 nevet, egyiket párod, másikat te. De ha még van bőven idő szülésig, még olvassgassátok a neveket, beszéljétek róla, hátha mégis lesz olyan, ami tetszik. Érdemes családtagok véleményét is kikérni. Persze nem ők fogják úgysem eldönteni, de nálunk is több olyan név volt, amit leszavaztak és valóban nem választottuk azokat.
2020. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs ötletem, még nem is aktuális, de évek óta megvannak a kedvenc neveim; amik remélhetőleg majd a páromnak is tetszenek. Lehet az is, hogy tényleg ketten adtok egyet , vagy pl van olyan, akinek a szülei a Malénát akarták, azt még akkor nem engedélyezték nekik, így lett Emma Léna; és ebből Malénázták. Tehát két névből is valahogy össze lehet kombinálni valamit, ami esetlegesen tetszik. Amúgy vannak tényleg ezek az ilyen egyszerű, és univerzális nevek; pl Emma, Anna, Marina/Marian(na), Izabella, és most még próbáltam olyat is, ami nemzetközibb is:) De szal tehát olyat is lehet, hogy mindketten választotok 1-1 nevet; vagy mind a ketten engedtek,és valami ilyen tök általános nevet választotok. Renáta, Regina, Lilla, Linda, Lina, Veronika, Vivien, Evelin, Edina, Gréta, Réka, Dóra, Nóra, Zóra, Lora, Laura, Dalma, Márta, Klaudia, Anita, Anikó, Anett, Angéla, Ágota, Judit, Jusztina, Violetta, Karolina, Tünde, Terézia, Aurélia, Amélia, Rozália, Otília, Patricia, Rebeka, Emília, Johanna, Krisztina, Felícia, Georgina, Eszter, Angelika, Henrietta, Mónika, Ilma, Irina, Sára, Katalin, Teodóra, Liliána, Kamilla, Júlia, Bíborka, Tamara, Szvetlána, Emese, Dorotina, Mihaéla, Mirabella, Csenge, Odett, Bernadett, Dominika, Izolda, Matilda, Hilda, Helga, Petra, Antonella, Noémi, Csilla, Klementina, Etelka, Fruzsina, Eufrozina, Zsanett, Bianka, Alexandra, Ildikó, Kinga, Vilhelmina, Kitti, Adrienn, Zita, Zelma, Janka, Friderika, Antónia, Miléna, Vanda stb. Valami kis egyszerűben szal megegyezhettek. Meg pl nem tudom, olyat lehet-e, hogy amikor meglátjátok a gyereket, mert épp megszületett, hogy akkor találjátok ki, ránézésre, hogy mi illene őhozzá igazán. Vagy például próbálkozhatnátok először becenévvel is; pl én egyszer úgy találtam keresztnevet az egyik mesémbe a főszereplőnek, amit írtam,hogy először elképzeltem , kitaláltam egy becenevet; és megnéztem utána , hogy van-e olyan név, amit lehet így becézni, és találtam:):):) Na, így nem próbáljátok meg? Egyébként még gondolkodjatok abban is, hogy tényleg például az ilyen egyszerűbb, ilyen Emma-Anna-Róza-Krisztina-Nikolett(a)-Viktória kaliber nevek közül milyet tudtok elképzelni a lányotoknak. Ilyen kis általános név, mindenki ismeri; általánosan elfogadott. Tehát, hogyha nagyon nem juttok dűlőre. De amúgy ha elég ügyesek vagytok, akár kitalálhattok új nevet is.De mondjuk tényleg , mi lenne, ha előbb mondjuk egy becenév fogalmazódna meg bennetek? :)
2020. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk fiúval volt. De azért egy egyezett. Így hívják a fiúnkat. Estet meg pihent esetek pár hetet és ugorjatok neki újra később. Lehet elkerülte a figyelmeteket egy név, ami mégis jó lenne.
2020. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

*Legvégső esetben:


behindthename.com


Na, itt például vannak mindenféle nevek, hátha akkor legalább a külföldi nevek között találnátok valamit esetleg, ami mindkettőtöknek tetszik. :)

2020. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
(6.vagyok, énmég 4. voltam.)
2020. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Valami kis egyszerűben szal megegyezhettek"


De mi van ha egyiküknek pont nem tetszenek az egyszerűbb nevek? Meg felsoroltál ide vagy 30 nevet de ha átnézték az egész névlistát, és nem tudtak megegyezni, akkor ezeken is átmentek és valamiért nem voltak jók szóval ennek nincs sok értelme...

2020. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

*Vagy például;bocsánat, mégegy;hogy esetleg azt próbáljátok meg elképzelni, hogy milyen betűvel kezdődhetne a név; vagy legalábbis szűkíteni a kört, hogy milyennel ne. PL van, aki nem szereti egyöntetűen az összes Zs-betűs nevet, vagy a legtöbbet. Vagy például próbáljatok hozzá 1-2 nevet mindenfélével a vezetéknévhez, tehát még csak úgy simán mögétenni ilyen random keresztneveket; hogy megnézzétek, hogy a vezetéknév utolsó betűjével jól hangzik-e mondjuk valamelyik első betű. Pl ha Tóth a nevetek, akkor próbáljátok ki pl Andor, Bence, Csongor, Dezső (most direkt nem lányneveket írtam:)); tehát, hogy mi az, ahol "ütik egymást" a mássalhangzók, tehát ami zavaró,tehát ami nem jó egybe.

Vagy még akár olyat is lehet, hogy megnézitek a listát, hogy MTA összes név, és akkor végignézitek az egész női nevek listáját, és mindet hozzápróbáljátok úgy szép sorban , és akkor amelyik lehet, hogy nem kedvenc név, de mégis kellemesen, kedvesen hangzik vele; pl nem zavarják be egymást a mássalhangzók, pl nem teszik "mekegőssé" a magánhangzók, azt írjátok fel egy külön lapra. Ha még ezek közül se tudtok dönteni, fussatok mégegy kört, hogy "na ezt biztos nem", és a maradékból sorsoljátok ki papírcetliken. Hogy amelyiket először kihúzod, vagy visszadobod, és amelyiket a legtöbbször húzzátok ki.

2020. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
*Vagy vannak olyan nevek is, hogy például ha csak az a keresztnév van, amiben már végre megtudtatok állapodni, és nem hangzik olyan jól , nem hangzik olyan fényesen; akkor lehet még mögérakni esetlegesen ilyen "kompenzáló-keresztnevet"; pl ha mondjuk zavar van az R-betűk miatt,és úgy túl "ropogós " lenne a név; akkor mögé lehet rakni mégegy lágyabbat, ami elveszi az élét. Vagy pedig nem csak a "ropogósság" kapcsán, hanem pl valaki válaszott valami nevet; most legyen valami klisés a példám, nem ismerek ilyet, de akár lehetne is, meg akár létezhetne is. Szóval pl legyen mondjuk Nagy Éva; de így önmagában mondjuk nem elég dallamos ez a név; de ha mögé raknak akár mégegy másik egyszerű nevet is, de lehet másmilyet is akár de szal mondjuk utána raknak mégegy Johannát, akkor máris sokkal dallamosabban hangzik ez a név; habár csak két tök egyszerű nevet raktak egymás után. Vagy akár mehet még utána nagyon sokféle név, ami még van.
2020. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!