Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek szülés után plusz...

Akinek szülés után plusz segítség kell a párján kívül, annak miért kell?

Figyelt kérdés
Én császáros voltam, persze fájt,de nem érdekelt. férjem másfél hétig itthon volt,én aggódtam h minden jó legyen,ő volt a nyugodtabb.Nem igényeltem egyik mamát se utána se.Sőt! Heti 1látogatás bőven elég volt akkor is csak felhúztak a beleszólásaikkal. Nem azt mondom h mindent elsőre jól csináltunk,de semmi katasztrófa nem történt, azt nem birtam volna ha más mondja meg,hogy mit,hogy csináljunk a gyerekünkkel. A környezetemben egyre többet hallom h nagymama odaköltözik 1 hónapra, minden nappal ott van nemtudom meddig vagy a pár költözik oda a babával 😱 egészséges,mozogni tudó emberekröl van szó. Akinek kell a segítség ilyen szinten annak miben és miért? Csak kíváncsiság.

2020. márc. 11. 19:48
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
80%
Abban, hogy ne rohadjon ránk a lakás és legyen mit enni. Bizony jó volt a Nagymama segítsége az első időkben.
2020. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan, elso nagyon jol leirta.
2020. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
71%
Őszintén szólva én sem értem... szintén császáros voltam és mindent megoldottunk a férjemmel. Főzni tud, háztartást vezetni is.Nem is mentem volna hozzá,ha ilyen alap dolgokat nem tudott volna megcsinálni. A nehezebb dolgokat,amikre én annyira nem voltam képes pl. teli vizeskád emelése,azokat ő csinálta. Amikor vissza ment dolgozni 2 hét után, akkor meg megoldottam én emelgetés nélkül. Főzni nehezen,de tudtam viszont volt, hogy rendeltünk vagy ő főzött este.Örültem neki,hogy hárman együtt vagyunk és úgy csinálhatunk mindent,ahogy mi gondoljuk jónak.
2020. márc. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
70%

Egyik gyerkőc súlyos beteg, egy hónaposan hoztuk őket haza és 2 hét múlva már masik kórházban voltam vele 3 hetes, hétvégi eltávos kivizsgáláson. Férjem nem bírt volna egyedül három gyerekkel itthon (két újszülött plusz nagyobb gyerek is van).

Első gyereknél is jött édesanyám, mert annyira ragaszkodott hozzá, de második nap megkértük, hogy menjen haza, mert szeretnénk harmasban lenni, akkor nem volt szükség segítségre. De a kistesók érkezésekor igen.

2020. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
75%
Első gyerek volt. Anyukám és anyósom felváltva voltak itt, ha ők nem lettek volna, nem tudom, hogy lett volna rend, tisztaság, ebéd. Párom csak 5 napig volt itthon. A szoptatás maga megterhelt, nehezen indult be a tejem. Lehet hogy a második gyereknél már nem kell ennyi segítség, de a nagyobb gyerek miatt viszont igen. Ők felajánlották a segítséget, én meg elfogadtam. Szükség volt rá és nem akartam mártírkodni. Azt azért hozzátenném, sima szülésem volt, de nem komplikáció mentes.
2020. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
65%
Csatlakoznék #1-hez, kiegészítve, hogy nem is feltétlenül csak az első időkben. Vannak extra szívás babák, kisgyerekek, akiktől kettőt lépni nem lehet. Ha apa lelép kora reggel dolgozni, késő délután vagy kora este esik haza, és addig te egyedül maradsz egy ilyennel, az kb. a vég. Ott nem kérdés, hogy takarítasz-e, főzöl-e, mert teljesen egyértelmű, hogy nem, hiszen még enni sem tudsz tőle. Ez nem arról szól, hogy egészséges vagy-e, tudsz-e mozogni...
2020. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az első 10 nap szörnyű volt császár után,tehát amíg ki nem szedték a varratokat addig mozogni is alig tudtam, nagyon feszült. Utána tényleg minden nap egyre könnyebb lett. Éhen is maradtunk volna ha anyukám nem segít mert konkrétan fel sem kelhettem a baba mellől. Férjem reggel 7-től és este 5kor ért haza. Szülés után 2! napot lehetett velünk otthon.
2020. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
84%
Van, aki jóban van az anyukájával, sőt, én speciel imádom az anyósomat is. Miért játsszam a mártír hőst, aki 1 hetes nyílt sebbel megmássza az Everestet, ha szerető emberek körében lassan is felgyógyulhatok, nem kockáztatva ezzel túlterheltséget, alváshiányt, visszaesést? Sajnálom, hogy nem olyanok a kapcsolataid, hogy megértsd ezt, de nem kevesebb attól senki, és főleg nem inkompetensebb anya, ha őszintén szeretik és vigyáznak rá, amikor elesettebb.
2020. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%

Hát én elfogadtam anyósom segítségét mert felajánlotta, de bánom. Eleve 3 hetes volt a kicsi mire oda jutott hogy segitsen. Addigra már magam is meg bírtam csinálni mindent. Sőt előtte is. Az ő nagy segítsége meg kimerült abban hogy míg én főztem, mostam, takarítottam ő elbabázgatott. De ha már volt valami kiabált utánam. Egy francos pelenkát nem cserélt ki.

Sürgősségi császárom volt. A férjem 5 napot volt itthon velünk. Mindent megcsinált amit kellett. 3 hetes kora óta hordozom a kicsit és így el tudom látni a háztartást is. Nincs lehetetlen csak tehetetlen

2020. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
50%
1es vagyok, bizony 6os nekünk így volt. Káosz volt az első időszak, nem aludt az ágyában, fájt a hasa, a férjem 6ra hazaért, se kaja se semmi..áh..de jó, hogy elmúlt.
2020. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!