Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg a kicsi...

Hogyan oldjátok meg a kicsi gyerekek elhelyezését nyáron mikor leáll az ovi?

Figyelt kérdés
Tudom kicsit messze még a leállás, de már most tudnom kellene.. 3 ovis gyerekem van. A nagy 5 éves, a 2 kicsi meg hamarosan 4 éves. Nekem új munkahelyem van 2 hónapja, már szóltam hogy mikor van leállás az oviban és akkor kellene a szabi. De ugye mivel én vagyok az "újcsaj", a 2 másik kollégám van előnyben és az egyikük persze pont akkor menne szabira és nem enged.. A férjemnek, mivel ez a főszezon, csak 1 hetet adnak. Anyukám pedig egy másik oviban dajka, ahol persze máskor van leállás és akkor kapja meg a szabijait. Tudom hogy a városi ovikban van lehetőség ilyenkor másik oviba vinni őket, de mi egy kicsi községben lakunk, itt nincs ilyen lehetőség. Érdeklődtem már, de nincsen. A másik nagyi beteg sajnos.
2020. márc. 12. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bébiszitter akkor, nincs más megoldás.
2020. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiben 1 hónap volt a leállás, ekkor 2 hetet én, 2 hetet a férjem vett ki szabinak. Később felosztjuk ezt a családdal, azaz akik nem dolgoznak, nyugdíjasok vagy gyerekkel vannak otthon, ők fognak tudni segíteni. Nálunk ez oda vissza megy természetesen. B tervként keresünk nyári napközit.
2020. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Elöször is nem a munkatárssal vitatkoznék, hanem a fönökkel beszélnék. A szabadságot a másik ugyanis akkorra teszi, amikorra akarja, neked fix az az idöpont, amikor nincs óvoda, te nem tudod változtatni. Egy normális fönök ilyenkor egyértelmüen neked adja ki a szabadságot, nem a másiknak.

Másodszor a gyereknek van apja is, neki is meg kell oldania, hogy a fele idöt ö legyen otthon a gyerekekkel.


A nagymamának nem az a dolga, hogy az ovis szünteben örizze a gyerekeket.


Ha meg végképp nincs más megoldás, akkor felfogadsz valakit, aki vigyáz addig a gyerekekre.

2020. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De önérzetes tökéletes anyuka vagy te 3as.
2020. márc. 12. 16:27
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem értelek, miért kötözködsz velem, nem vagyok különösebben önérzetes, csak nem vagyok lábtörlö sem.

Én eddig megoldottam ilyen módon az összes gyerekemnél a szüneteket, szerintem ez a normális módszer.

Vagy szerinted mit kellett volna válaszolni?


Nem tudomm mit vársz, mit mondjanak neked, ha semmi nem tetszik.

2020. márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell bunkózni még egy ilyen kérdésnél is. Örülök hogy nektek olyan munkátok van, ahol megoldható. Képzeld a főnököm mondta, a munkatársam van itt régebben, vele oldjam meg. Nem hajlandó, ez van. És mégis mire való egy jó nagyszülő? Ha nem arra, hogy szívesen vigyázzon a kisunokáira néha? Szeretne segíteni, de nem tud most és sajnálom az olyan családokat ahol a nagyszülők ki vannak zárva. Rám is sokat vigyáztak a nagyszülők, régen rendben volt? Mivel jobb egy idegen felvigyázó? És miért szúrja az a szemed ha valaki meg meri kérdezni más hogyan oldja meg? Itt a gyakorin mindenki ennyire gyűlölködő?
2020. márc. 12. 16:50
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi műszakot cseréltünk a kollégákkal. Tehát ha én délelőtt otthon voltam a gyerekkel, du mentem dolgozni. Ekkor a férjem volt otthon vele. A főnökkel megbeszéltem h kicsit később érek be ( ugye átfedés van, tehát a férjem még hazaér az is idő) de tovább maradok.

Szerencsére belement. Bár tisztában volt vele h ha nem akkor tpre megyek, mert nem tudom megoldani máshogy

2020. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Nekem szerencsém van, az én munkahelyemen működik nyári óvoda, v nem is tudom mi a pontos neve. Fél 8 tól 4 ig van meló, addig a gyerekek szakképzett óvónőkkel vannak, programok, étkezés, minden ingyen. Utána együtt mehetünk haza. Én alapból is így járok, pedig 2 műszakban dolgoztam eddig. Neked a bébiszittert tudok ajánlani. Sztem sem a nagymama feladata h vigyázzon a gyerekre, csak amikor jól esik neki, és nem kényszerből.
2020. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez családi magánügy, hogy hol segít be a nagyszülő és hol nem. Ennyi erővel az apuka "feladatain" is vitatkozhatnánk, valahol házimunkát sem végez, valahol meg ő marad otthon a gyerekkel.

Ötletként mondom, hogy én ismerek több olyan családot, akik összebeszélnek, hogy melyik héten melyiküknél van az összes gyerek. (Pl egyik héten Kovács anyuka vigyáz Szabóék gyerekeire is, következő héten fordítva.) Ez esetleg még működhet.

2020. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Nagyszülőktől ezt elvárni nem lehet, nem ők vállalták a gyereket!

Az tök jó, ha szívesen segítenek, de ha nem, egy rossz szót se lehet rájuk szólni.

2020. márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!