Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák/Apukák, ti bevásárolta...

Anyukák/Apukák, ti bevásároltatok előre?

Figyelt kérdés

Én szeretnék, engem megnyugtatna, hogy van "mihez nyúlni", ha esetleg gond lenne. Nem hónapokra előre szeretnék betárazni, csak venni alapvető százaz élelmiszereket (pl. cukor, só, liszt, étolaj, tészták, rizs), üveges szószokat, húsokat. Mert mi nem nagyon csinálunk nagybevásárlást, naponta megyünk boltba, és ami kell éppen, azt vesszük meg. Szóval ha holnap közölnék, hogy minden bezár, vagy ne menjünk utcára, bajban lennénk... Főleg, hogy 2 kisgyerekkel vagyunk itthon.

A férjem viszont ordít ezért, hogy én mennyire hülye vagyok, ne menjek már a tömeg után, meg hogy felesleges bevásárolni, megmondta a tv is, és hogy a boltok fel lesznek töltve. 3 napja ezen veszekszünk... Persze, most még feltöltenek mindent, de lehet 2 hét múlva már nem engednek be külföldről jövő szállítmányt, kamiont az országba. Meg hiába kérdezi ő meg az eladókat a boltban, nem gondolom, hogy előre beharangoznák, hogy akkor holnaptól pl. nincs új áru. A környezetünkben szinte mindenki vásárolt előre, vagy kicsit többet, mint szokott. Ez is bajom pl., hogy eddig egyedül intéztem az ilyen napi bevásárlásokat, most meg vihetem magammal a gyerekeket is (3 és 5 évesek), mikor jobb szeretném, ha nem nagyon kéne emberek közé menjünk, vagy legalábbis tömegbe nem.


2020. márc. 15. 20:13
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Kevesebbszer járunk bevásárolni, de nem karton számra vesszük a lisztet, meg a cukrot (kis lakásban nem is tudnánk hová tenni). Általában párom megy autóval vásárolni. Eddig a kislányommal elmentünk boltba, ha éppen vmi hiányzott, de most nem így lesz. Vagy a párom vagy én fogok egyedül menni.
2020. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%
Mi finoman táraztunk. Feltöltöttem a fagyót hússal. Krumpli, rizs, tészta, hagyma. Meg minden kisebb bevásárláskor hozok haza 3 konzervet, így az is gyűlik.
2020. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy háztartásban mindig legyen tartalék élelmiszer. Nyilván nem kell 10 kiló liszt, de valamennyi igen. A férjed meg nagyon okos..
2020. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
83%

szokásos havi nagy bevásárlás megvolt még hó elején, akkor kb egy hónapra mindent megveszek ami kell és tartós,

a friss árut a piacon vagy pékségben veszem meg párnaponta

alapban annyi élelmiszer mindig van h két hónapra jusson ha szűkösen is!

szóval nem parázok

2020. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%

Húsból aztán tárazhatsz, üresek a húsos hűtők mindenhol de konkrétan tegnap a Lidl-ben csak pacal maradt meg kacsamáj ezekből is csak 1-1 csomag árválkodott...

Mi ugyanúgy vásárolunk mint bármikor máskor, konzerv és tészta eleve mindig van itthon több fajta; pl paradicsom, chilis-bab, kókusztej, kukorica, csicseriborsó stb, meg több fajta tészta és több csomag rizs, ezeket ugyanúgy vettünk mint bármikor máskor.

Nevetséges amit az emberek csinálnak, se víz, se liszt, se hús, se semmi nincs már a boltban. A sok hülye miatt vásároljatok maximum de a boltok nem fognak bezárni, kaja mindig lesz.

2020. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy az utolsó írja, mi pl. nem akartunk, de azért vettünk már mi is több húst a fagyasztóba, rizst, olajat meg ilyesmit, mert már most is az van, hogy alig lehet hozzájutni. Aki nem korán reggel megy, annak semmi nem marad a húsos hűtőkben pl. Amíg tudunk, addig ugyanúgy vásárolunk boltban, mint máskor (férjem szokott nagyrészt autóval), de ha ennél is nagyobb lesz a tömeghisztéria a boltokban, menjen oda, akinek két anyja van.
2020. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi még a vírustól függetlenül januárban feltöltöttük a fagyót, konkrétan nincs benne hely. A polcon is van nem tudom hány konzerv, de azon gondolkoztam, hogy veszek tésztákat meg rizseket, mert eláll, és hús amúgy is van így csak olyasmikért kellene boltba menjek ami fogyó áru, de nem fogok betárazni az apokalipszisre.
2020. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
18%

Sajnos nekem a szuleim renegeteget meseltek a karantenrol. Alfoldi kis faluban eltek, szaj es koromfajas idejen nem mehettek ki meg boltba sem! Igy mindig is feltem a jarvanyoktol.

Rengeteg mindent felhalmoztunk, amik muanyag dobozokban allnak a kamraban es a garazsban. Kezdve tobb kartom tartos elelmiszer, konzervek befottek. Liszt, so, cukor, olaj, zsir. Fagyasztoban husok, zoldseg, gyumolcsok.

Homokban elrakva, zeller, es repa.

Tobb mint 20 csomag 3x16 wcbpapir. Kartonnal a fertotlenito. A ferjemmel komoly bevasarlast csinaltunk, felevig biztositva van mindenunk. Meg gyogyszerekbol is. Lehet ez nagy osszegnek tunik, de a virus meglenesekor kb 2-3 hete elmentunk nagybani piacra es olcsobban vettunk mindent.

En orulnek a legjobban, ha nem lenne rosszabb helyzet itthon. Nem lenne szukseg ezekre hanem majd elfogyna idovel. De nem tudni mit hoz a jovo. Lehet itt karanten is mint sok orszagban.

2020. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
88%
Nem
2020. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj, igazad van. Menj el lehetőleg egyedül és csinálj nagybevásárlást. Nem 10 kg lisztet, hanem amit amúgy is vesztek. És nem a bezárás miatt, hanem, hogy ne csámborogj naponta két gyerekkel be a boltba. Szóval egy hétre előre vásárolj be. Jobb lenne kettőre, de ha nincs hely, akkor egyre. És nem pánikolásból, de ha kevesebbszer mentek kevesebb az esély is elkapni, te felnőtt nőként képes vagy megállni, hogy ne tapogass a boltban felrslegesen stb. A gyerekek meg nem. És akkor nem hordjátok szét a bacikat. Ennyi. Szerintem ez nem hisztériázás, hanem észszerű döntés egy ilyen helyzetben.
2020. márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!