Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy aki a gyereké (i) vel kiteszi a lábát otthonról, az egy közveszélyes idióta?

Figyelt kérdés

Itt most kifejezetten arra gondolok, akik felelősen, nem tömegbe viszik a gyerekeiket, hanem pl.lemennek sétálni egy kietlen részére a városnak. Nem plázáznak,nem játszótéren bandának, nem is érintkeznek másokkal.


És főként miért fotózzák le őket, teszik ki a fb-ra, hogy "nézzétek, meg vagyok döbbenve" vagy "micsoda felelőtlenség", miközben egyedül az az egy család árválkodik a képen. A közelükben senki.

Én is látok babakocsit toló kismamát, most akkor zavarjam haza?


2020. márc. 18. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos eluralkodott a pánik, az iskolák bezàrásával (és annak szerintem rossz kommunikálásával) pedig azt közvetítették az emberek felé, hogy minden gyerek fertőző, félni kell tőlük. Így hát félnek, pedig a sok korzózó, piacozó idős ember sokkal veszélyesebb.
2020. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Egy óriási park mellett lakunk, tele van most (is) családokkal. A játszóterek le vannak zárva és szalaggal körbe vannak kerítve ennek ellenére ma is láttam a körbekerített játszótéren hancúrozó gyerekeket a szüleikkel. Na az felelőtlen de aki csak sétál egyet a parkban a babájával vagy a kisgyerekével azzal szerintem semmi gond nincs. Az már furább nekem, hogy az idősek akik a leginkább veszélyben vannak viszont tömegesen vannak jelen mindenhol.
2020. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Azt gondolom, senkinek semmi köze hozzá. Aki otthonmarad, arra úgysem veszélyes a vírus, szóval nekik aztán tényleg semmi közük, ki mit csinál, és kit veszélyeztet. Sajnos nem lehet megmenteni az egész világot, nem is kell.
2020. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyedül nevelem ,máskor a szomszed neni vigyáz ra de most ezt nem tenném 77 éves a néni.

Néha muszáj elmenni k a boltba mert húst már nem lehet kapni kb

És nincs hova betárazni.

2020. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó.

A senkinek semmi közze hozzá most nem állja meg a helyét.

A vírus miatt csúsznak műtétek,kezelések stb.

Ha hónapokig le lesznek foglalva a kórházak, mert nem képes vki az önkontrollra, abba olyanok is belehalhatnak, akik kezelésre várnak. És a várólista eleve hosszú, most már fogadni sem fogadják az embereket.

2020. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Mert pánikolnak és azt gondolják, ha nem teszik ki a lábukat a lakásból, teljesen védve vannak. De ez szerintem túlzás. Ki lehet menni bizonyos körülmények között.
2020. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
80%

Csak én nem láttam ilyen képeket?


Azt láttam eddig, hogy arról raktak fel képet, hogy egymás hegyén-hátán vannak szinte az idősek a városi piacon. A veszélyeztetett korosztály.

2020. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is ki kellett mennem a gyerekkel, egy utcára van az ovi, elhozni a holmikat. Az ovi mellett bolt, a bolt melletti épületben patika.


A gyerekem egy hónapja nem volt közösségben(ovi), egyedül nevelem, nem tudom kire bízni, mi is kaptunk szúrós tekinteteket.. Ha már muszáj volt kimenni, és egymás melletti épületekről van szó, útbaejtem mindet, a gyerekem semmivel sem fertőzőbb másoknál, arról nem is beszélve, hogy folyton terelten, hogy kerüld ki, ne nyúlj hozzá, csak a kezem fogod.. Ez persze kívülről nem látszik, hogy a mostani“ maradjotthon” kb az eddigi életünk, a gyerekem tiszta steril..


Szerintem a nyilvános megszégyenítés csak akkor elfogadható, ha mások életét veszélyezteti az ember és más módszerek nem használtak korábban, ezt pedig egyelőre nem lehet elmondani.

2020. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem most annak ilyen nagy a szája, akinek van kertje, van kire bíznia a gyerekét, vagy ha azt is hiszi, hogy majd hónapikig a panelban tartja, akkor erről néhány nap múlva úgyis le fog tenni róla. Persze ha hatóságilag kitiltanak az utcáról mindenkit, mint Olaszországban, az egy más eset, de pl. Belgiumban azt megengedik, hogy akik amúgy is együtt laknak, kimenjenek együtt az utcára sétálni, csak bandázni nem szabad.

Oké, hogy nem bandázunk, nem járunk tömegbe, de azért az sem feltétlen kívánatos, hogy mindenki feleslegesen megzuhanjon mentálisan a totális bezártságtól.

2020. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
mert az összes ilyen rendelkezést a rózsadombon hozzák, és a sok hlye meg azt hiszi, hogy mindenkinek többszáz négyzetmétere meg két dadusa van otthon a gyerekekre. csak egy tipikus példája annak, amikor a fejünk felett hoznak életet ellehetetlenítő rendelkezéseket, természetesen a nép védelmében.... a nép meg olyan hlye, hogy bekajálja.
2020. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!