Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az Ilma, Irma,...

Szerintetek az Ilma, Irma, Vilma idejétmúlt nevek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 22. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Eléggé, de ha tetszik, akkor miért is ne? Nem a ciki kategória szerintem. Az Irmát mindig is öreges névnek tartottam, de aztán egyszer olvastam egy könyvet, ahol a főszereplő kislányt Irmusnak hívták, és ott annyira megtetszett, hogy még el is gondolkodtam rajta, hogy ha lányom lenne, adnám neki ezt a nevet.
2020. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit, de talán pont ezért jók. Nekem pl az Irma kifejezetten tetszik.
2020. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszenek. A korosztályában meg már akár újra divatosak is lehetnek, amik nekünk még a dédit, nagyit jelentették.
2020. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon. De ha egy kislányt ismersz meg, akinek ez a neve hozzá lehet szokni.
2020. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem inkább azért nem tetszik,mert nem lehet szépen becézni és a régi neveket valamiért (gondolom megszokás) mindenki becézi.

Ilma - mindenki Irmának ertene

Irma - Irmussal engem ki lehetne kergetni a világból, főleg ha fokozzuk Irmuska...

Vilma - fiatal Vilmát ismerek, vagyis Vilcsit. Ami szintén furcsa nekem. Viszont a Vilmos - Vili tetszik, mint férfi név.


Imola nem tetszik? Az nagyon hasonlít az általad írt nevekhez.

2020. márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2020. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen de szerintem szépek. A Vilma kifejezetten tetszik. Az én kislányom Borbála.
2020. márc. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha neked tetszik akkor miért ne lehetne olyan régi neveket adni gyerekeknek ilyen pl: Attila, István, Dávid stb.
2020. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de pl. az Erzsébetről, Istvánról, Ilonáról stb. is ezt gondoltam anno, aztán megismertem fiatalabbakat evvel a névvel, azt már nem is volt fura. :) Szóval sok név csak mindaddig "öreges", amíg nem tudod a nevet máshoz kötni, csak egy 90 éves nénikéhez. :D
2020. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 UB1321 válasza:
Igen
2020. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!