Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki otthon maradt a gyerekkel...

Aki otthon maradt a gyerekkel (suli, ovi, bölcsi szünetelés miatt) kiírt a gyerekorvos táppénzre?

Figyelt kérdés

Tehát hogyan igazoljátok a munkahely felé a távolléte?

Nekem holnap be kell feküdnöm a kórházba.(veszélyeztetett terhes vok) így a férjemnek otthon kell maradni a 4 éves lányunkkal. De úgy tudom a doki nem írhat ki csak úgy, szabija nyilván nem lesz ennyi. Ha pedig ő fizetetlenre megy, én is csak a tp-t kapom szülésig, azért az nagy érvágás.

Tehát nálatok ez hogy működik?


2020. márc. 24. 19:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szabadságon vagyok. Nem tudom mi lesz utána.
2020. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Home office.
2020. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%

nyilván ha megoldható lenne a home office, nem tette volna fel a kérdést...


Kérdező, nincs olyan anyuka a csoportban, aki otthon van 1 gyerekkel, lányod csoporttársai közt? Esetleg meg lehetne kérdezni ha van facebookos csoportotok, hogy vállalná-e valaki.

2020. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Most őszintén, ki az a hülye, aki elvállalja? Ha én meghozom azt az áldozatot, hogy itthon maradok és veszélyeztetem a saját állásom, akkor nem fogok befogadni egy másik gyereket, akinek az apja minden nap emberek közé jár. Ezt meg kellett volna oldani kormányzati szinten.
2020. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%

Egyenlőre szabi. Az orvos nem ír ki emiatt táppénzre.

Ha az elfogy,akkor fizetés nélküli.

De nincs gond, van tartalékunk.

Gondolom nektek is ha már a második gyereket várjátok...

2020. márc. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Gyári munka tehát home office kizárt.

Talán megoldás lehet egy baráthoz becsatlskozni ( de nem szívesen tennénk ki más családot a vírusnak, mivel a férjem ék 200 fős csarnokban vannak ösdzezárva, egymás hegyén hátán öltöznek)

Igen. Nyilván van tartalékunk. De persze nem az volt a terv h én hónapokig tpn. leszek, a férjem meg egy forint nélkül...

Nem kell a rossz indulat!

Örülök h titeket ebben a helyzetben el sem gondolkodtatna a dolog hogy esetleg hónapokig mi lesz, mert nem kottyan meg a családi kasszának.

2020. márc. 24. 20:45
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk a feleségem már bent van a kórházban több, mint 1 hónapja veszélyeztetett terhesként, amíg volt suli addíg hol anyukámnál aludt a lányunk (7 éves), és akkor ő vitte vagy hozta suliba, hol itthon, ebben a hónapban hó elején szabin voltam, akkor megoldott volt, aztán 1 hét táppénz, mert lebetegedett a gyerek, 15.-én a munkahelyem bezárt, 16.-án meg az iskola, úgy hogy most megint megoldott, hétvégén meg már hozzuk haza a feleségem. (Holnap szül) Még egy darabíg itthon leszek velük amíg tudok. Kiesés nekünk is.
2020. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

3 vagyok. Nálunk az anyák fele alapból nem dolgozik, nem szabin vagy távolléten maradtak otthon. 1.

2, ha apuka a gyárból kijőve lefertőtleníti magát, mossa a ruhát minden nap, nem gondolnám, hogy akkora veszélyhelyzetet produkál.

Én szerencsére home officeban lehetek, de kolleganőmék ügyeletet tartanak, havi 2-3x be kell mennie (családsegítő), és én magamtól felajánlottam, ha akkor nem tudja hova tenni a gyereket, hozza el nyugodtan. Nem gondolom, hogy ha reggel átadja a kapuba, kezetmosunk, délután meg visszaadom, hazaérve átöltöznek, fürdenek, mosnak, annyira sok esélye lenne a vírusnak...

2020. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7 gratulálok

Nekem még nagyon sok van ( júniusra vok kiírva)

Nagyszülői segítség nincs (az én anyukám sajnos már nem él, a férjemé pedig krónikus beteg)

Persze éhen nem halunk, de azt gondoltam h azért már kitaláltak valamit erre a helyzetre.( alapbért fizetés, állásidő fizetése vagy bármi)

A sok egyedül álló szülő pl gondolom nem tud nélkülözni 2 havi fizetést

2020. márc. 24. 21:15
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
amúgy az ovi teljesen bezárt? Nem opció? Ha nem megy a gyerek nagymama-nagypapa közelébe, ő valószínűleg egy orrfolyással túl lenne a dolgon.
2020. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!