Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek babával utazni 3...

Szerintetek babával utazni 3 hetente 4 órás autó utat mennyire megterhelő a picinek?

Figyelt kérdés

A babám majd augusztusban születik. Amíg ez a vírus 100%-ban meg nem szűnik természetesen sehova se mennénk. Meg majd csak 2 hónapos korától terveznénk ezt a párommal.


Az a helyzet, hogy a szüleimet mennénk meglátogatni 3 hetente. Ők is jönnének amikor tudnak, de sajnos szüleim szombaton is dolgoznak, így nekik annyira nem éri meg leutazni. Míg mi már pénteken kora délután tudnánk menni.


Az anyósom fel van háborodva, hogy én azt gondolom majd a kicsi fogja bírni ezt az utazgálást 3 hetente, 4 órát oda meg 4-et vissza. Meg hogy az egész élete ingázás lesz. Meg hogy ezáltal a mi életünk a párommal is erről fog szólni. Ő már régebben is mondogatta. De nagyon fáj, hogy ő ebbe ennyire beleszól. Mert hogy neki az alap, hogy ő majd láthatja az unokáját a héten akár mindennap, hisz 20 percre lakunk és hogy az az én szüleim kára, hogy ők nem és hogy jöjjenek ők. Azt mondja önzőség tőlem, meg nem mondja ki, de úgy érzem azt gondolja felelőtlen vagyok a baba vállalásra, mert hogy ha szeretném a babám nem azom agyalnék, hogy láthassa a babám a nagyszüleit, hanem otthon maradnék vele, mert itt van a legjobb dolga.


Tudom, hogy még nem született meg a baba, de én szerintem most kell ezt megbeszélni nem majd akkor veszekedni ezen. Párom egyetért velem és azt mondja, ha ez a kívánságom, akkor 3 hetente belefér és ő is tudja, hogy boldog lennék miatta.


Szerintetek anyósomnak vagy nekem van igazam?

Elbizonytalanított kicsit, várom válaszaitokat és vigyázzatok magatokra most ebben a vírusos helyzetben.



2020. márc. 27. 10:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
Ezt Nektek kell eldönteni! Meg nem baj, ha a baba szokja az autókázást. Anyós véleménye nem számít! Párod hogyan vélekedik arról hogy az édesanyja beleszól ebbe?
2020. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
A csecsemők szeretik a ringatást, akár az autó rezgéseit is, megnyugtatja őket. Az egyenletes, nyugodt tempó fontos.
2020. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Páromnak nem mondja, nem vele veszekszik, hanem velem, mikor a párom nincs ott.

Illetve igazából nem is veszekszik, hanem csak érvel egyfolytába és a maga igazát húzza, nem is enged szóhoz jutni.

A párom azt mondja szerinte is nehéz lesz kicsit, mert nem tudjuk, hogy a gyerek mennyire fogja bírni, hisz hogy is tudhatnánk nincs gyerekünk. Ebben igazat ad az anyjának. De azt mondja, hogy attól szerinte lehet látogatni 3 hetente. És hogy próbáljuk meg. Az anyjával erről nem beszél azt mondta ő ezen nem szeretne vitatkozni.

2020. márc. 27. 10:30
 4/34 A kérdező kommentje:
2. Válaszolónak: Igen szerintem is csak esetleg autópályán,ha megyünk mondjuk 110-zel én érezni szoktam, hogy a légellenállás miatt nagyon zúg a fülem és nem tudom hogy esetleg ez nem -e zavarná majd a picit?!
2020. márc. 27. 10:32
 5/34 anonim ***** válasza:
92%

Nem fogja zavarni, majd kitapasztalod, érdemes alvás időben indulni majd, szépen fog aludni a kocsiban. Nekem is anyosek 3 órára laknak, mi is havonta mentünk idáig, most a vírus miatt nem megyünk és ők sem jönnek.


Anyósodnak annyit kell válaszolni hogy te vagy a szülő, es a párod, majd ti eldontitek ezt, nem kell se beleszólni se véleményt mondani.


Hidd el. Állítsd le, mert így aztán mindenbe bele fog kötni a pelenkazastol kezdve a szoptatásig..


Annyit kell mondani hogy Köszönjük az aggodalmát de majd a gyerek anyja és apja dont erről.

2020. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
40%

látszik, hogy első gyerek xd nem kell ennyire parázni


ez nem a gyerekről szól, hanem rólad meg az anyádról


nem kell a semmin összeveszni, majd mentek amikor mindkettőtöknek megfelel

2020. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%
Pedig ha anyós nem áll le, vagy még durvábbá válik, akkor muszáj lesz leállítania! Rátok fog nőni, és egyre több mindenbe akar majd beleszólni, de nem szabad hagyni! Azért az jó hogy a párod szeretné megpróbálni, milyen lesz így!
2020. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Nem akarok vele összeveszni, de borzasztóan idegesítő. Főleg mikor mondja, hogy azt te is tudtad jól, hogy mivel mi közel lakunk mi sokkal többször látjuk, majd mint a te szüleid. Ezt én is tudom és még is bánt engem igazából ezzel. Nem kell ezt ennyiszer elmondania. Nem vagyok analfabéta. :/


Meg azt is hangoztatja, hogy a fia ne menjen majd, rá ráförmed mostanáig is mikor úgy van, hogy a fia is jönni akar velem meglátogatni a szüleimet, mert hogy az ő szülei itt vannak ő minek megy. Meg sokszor azt mondja, hogy majd biztos ott fogunk maradni és ott fogunk lakni.

50 éves az anyja és számomra hihetetlen az, hogy azt gondolja, hogy ha mi meglátogatjuk a szüleim biztosan odaakarunk majd költözni... nem tudom miből jön neki ez a következtetés.


Itt lakunk, itt a munkánk, ide szülöm a gyerekünket. Nem értem őt, soha se vetettük fel, hogy esetleg ott laknánk valaha is, ahol az én szüleim.


Meg azt sem szeretném, hogy majd tényleg beleszóljon a dolgokba, mert ő is megcsinálhatott mindent önállóan akkor hadd éljem ki a saját örömömet és lehessek én is anyuka.

2020. márc. 27. 11:02
 9/34 anonim ***** válasza:
86%
Férje él még? Általában az ilyen viselkedést a félelem váltja ki, vagy vannak akik alapjáraton zsarnokok!
2020. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%
TI eldöntitek, hogy SZERINTETEK mennyire viseli jól a babátok az utazást. Én még 10 éves koromban is hánytam az autóban, de lehet, hogy a tiétek békésen végigalussza az utat. Ha jól viseli, akkor annyit menjetek, amennyire igényetek és lehetőségetek van, nehogy már az anyós, vagy bárki, szabja meg ennek a mértékét!
2020. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!