Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítélendő, ha én kizárólag...

Elítélendő, ha én kizárólag családanyaként érzem jól magam és nem érdekel más?

Figyelt kérdés

Tanultam, jó egyetemet végeztem, jó munkahelyem volt, de nem érdekelt különösebben egyik sem. Nincs olyan munka amit szívesen csinálnék, egyszerűen csak csináltam mert kellett, meg elvoltam vele. Karrierépítés nem érdekel, utazás nem érdekel, unalmas, egy-két nap után meguntam mindig.

Sportolok, de különösebben nem élvezem, azért csinálom, mert hízékony vagyok és csak így tudok formában maradni. Hobbijaim nincsenek, az otthonom, a házimunka és a kertem szépítése köt le még, ezeket szívesen csinálom.


Egyedül a férjem érdekelt, vele voltam szívesen, illetve, amikor megszületett az első gyerekünk, akkor jöttem rá, hogy én ezt mennyire élvezem és mennyire szívesen csinálom a gyereknevelést. Azóta született még két gyerekünk, nem érzem fárasztónak, sőt. További gyerekeket is szeretnénk. Dolgozni nem akarok visszamenni, főállású anyuka vagyok, az is maradok, erre is rendezkedtünk be.


Viszont ahogy észrevettem, sokan megvetnek emiatt, van aki lenéz, van aki gúnyolódik ezen.

Megvetendő dolog, ha egy nőt nem érdekel más, és a családanyaságban tud teljes mértékben kiteljesedni?


2020. márc. 29. 21:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj az emberekkel, hogy túlságosan el vannak foglalva egymással ahelyett, hogy a saját boldogságukra koncentrálnának. Neked ezt a keserű hozzáállást le sem kell kakkantanod, az a helyzet. Éld úgy az életed, ahogy akarod és ahogy boldoggá tesz. A többi meg le van 💩. Az ilyenek egyik fele irigy, a másik meg rég megbánta, hogy gyereket szült, azért nem bírja feldolgozni, hogy van olyan is, aki élvezi. Vagy te ugyanolyan értékes, mint bárki más, ne hagyd, hogy mást hitessenek el veled! A ti életetek, semmi közük hozzá.
2020. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy itelendo el! A gyerekeid jó helyre születtek! Bárcsak több ilyen nő lenne. Én is anya vagyok, szeretem a munkámat es sokszor lelkifurdalasom van hogy miért nem inkább a gyermekemmel foglalkozom többet... Nincs elhanyagolva, sokat foglalkozunk vele, de emlékszem rá hogy anyum velünk többet... Szóval igazi anya volt, én nem érzem magam teljesen igazinak.
2020. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
83%
Én pont ugyanígy vagyok, mint te. Diplomás nő vagyok, dolgoztam a gyerekek előtt, között, de sokkal jobban szeretek itthon lenni és mindent megadni nekik, amire szükségük van. Három gyermek édesanyja vagyok, a legkisebb most lesz 3 éves, és maradok továbbra is itthon, amíg megtehetem. Hálás vagyok férjemnek, hogy ezt lehetővé teszi és támogat benne. Más véleménye pedig nem érdekel...
2020. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%
Én is jobban szeretek "háziasszony " lenni, pedig 2 diplomám is van és alapból nincs gondom a szakmámmal. Többet tanul a gyerekem itthon,mint az "intézméynben" :(. De nekem csak egy van és nem is lesz több,mert azt nem tudnám elképzelni, hogy a testemet "gyerekcsinálásra" (bocs) használjam és örökösen vagy terhes legyek vagy szoptassak.
2020. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nincs ezzel, pedig én teljesen az ellentéted vagyok.

Értelmes, kulturált embernek tűnsz az írásod alapján, ha nem győzködsz mást, nem értem, milyen alapon szólnak meg téged. Mindenki úgy él, ahogy akar, amíg nem árt vele másnak.

Egyébként ha vissza kell menned dolgozni netán, nem gondolkodtál még valamilyen óvónői, kisgyereknevelői, hivatásos bébiszitteri stb álláson?

2020. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
80%
Hát szerintem ma még mindig elfogadottabb, ha ilyen egy feleség, anya, mint az ellenkezője. Azt tudják csak igazán elítélni, aki bevallja, hogy a gyerekkel "dedózás" nem a legélvezetesebb, hosszú évekig nonstop szívesen végzett tevékenység számára, főzni rühell, a házimunkát is muszájból végzi el fogát összeszorítva, frusztráltan, utálva az egészet, az ilyen otthon- és kertszépítés pedig végképp távol áll tőle. Na, az ilyen nő kapja meg lépten-nyomon, innen is, onnan is, hogy milyen sz.r nő, feleség és anya. Még most, 2020-ban is. Te mintafeleségnek és -anyának számítasz.
2020. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
61%
Gyakorlatilag eltartatod magad az adófizetőkkel meg a férjeddel. Gondolom ez nem tetszik sokaknak. Viszont így több időd, energiád, türelmed marad a gyereknevelésre, ami fontos. Időről időre azért egyeztess a férjeddel, hogy nem fárad-e bele a rá háruló felelősségbe.
2020. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
88%
Azért a házimunkába is bele lehet fásulni. Én 3 gyerek után örömmel és lelkesen mentem vissza dolgozni, viszont nem nézem le, aki otthon szeret lenni és megteheti. Muszáj tevékenynek lenni, muszáj, hogy érezd, fontos vagy, számítanak rád. Ha ezt otthon megkapod, akkor mit számít más véleménye? A gond akkor van, ha a férj szerint te semmit nem csinálsz, vagy a gyerekek kérdeznek rá később, hogy miért is vagy mindig otthon?
2020. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én inkább azt látom 6-os, hogy az én életvitelem a kevésbé elfogadott, úgymond "szégyen", ha valaki csak háztartásbeli és nincs karrierje.
2020. márc. 29. 22:27
 10/41 anonim ***** válasza:
85%

Aki szerint eltartatod magad a férjeddel - hát nem együtt döntöttetek így? Nincs ezzel semmi baj, ha mindketten így akarjátok.


Én egyetlen dolog miatt aggódnék: egy nagyon stabil házasság is megromolhat. Vagy egyszerűen csak megbetegszik a férjed, és nem tud a továbbiakban keresőtevékenységet végezni, sőt, sokba kerül a kezelése. Ne adj' Isten meghal. Ezekre az esetekre készüljetek föl: legyen elegendő tartalék pénzetek, amiből legalább fél évig megéltek (de inkább tovább). Életbiztosítást is köthettek a férjedre, hogy a halála esetén legyen miből felnevelni a gyerekeket (40 milliós kockázati életbiztosítás is van, és bizony kell is ennyi, ha sok gyerek felneveléséről, taníttatásáról van szó). Ezen kívül a szakmádban is tartsd magad valamennyire naprakészen, arra is szükség lehet még.


Amúgy a kertészkedést szerintem be lehet tudni hobbinak :-)

2020. márc. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!