Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes kormánytisztviselő...

Kisgyerekes kormánytisztviselők! A ti munkahelyetek dolgozott ki valamilyen megoldást a jelenlegi helyzetre?

Figyelt kérdés
Nem akarom, h bárkinek gondja legyen ebből, úgyhogy a munkahelyeteket nem kérdezem. Én központi szervnél vagyok és semmi tervük. Kábé oldjam meg.
2020. márc. 30. 12:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Pluszban elvált vagyok, és egyedül nevelem a gyermekem.
2020. márc. 30. 12:14
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, be kell járni. Kormányhivatal.
2020. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk a 14 év alatti gyereket nevelő nők otthon maradhatnak. Önkéntes alapon dolgozhatnak, de nem kötelező. Megkapják a munkabért.
2020. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk homeoffice van. Nekem mondjuk pont nem, mert csed-en vagyok az egy hónapos babámmal, de olvasom az emaileket, onnan tudom.
2020. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan, bár eü-ben dolgozom, de nem vagyok egészségügyi dolgozó. Irodában vagyok, meg tudnám otthonról is oldani, max napi 1-2 óra bejárással.


Szabadság, táppénz, fizetés nélküli.

Családbarát hozzáállás.


Tudom, hogy a kérdés nem nekem szólt, így nem hasznos a válaszom, de keresek bmiféle megoldást, így itt is figyelek ;)

2020. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
2,5 éves, bölcsis gyerekkel vagyok itthon. Egyelőre fizetett szabadságon vagyok, de állítólag visszakapjuk ezeket a napokat. Ha tudnék, bemehetnék 1-1 napra, de a férjem folyamatosan dolgozik.
2020. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A(z egyik) legnagyobb minisztériumban dolgozom.

Nálunk még intézményen belül is eltérő a helyzet, a mi államtitkárságunk szinte teljes home office-ra állt át (heti 1x kell bemennem, de ha nem tudnám a gyerekeim mellett megoldani akkor megoldanák helyettem gyerektelen kollégákkal), a gyerektelenek is home office-olnak egyébként.

De vannak HÁT-ok a minisztériumon belül ahol ahogy írod "gyerekesek oldják meg ahogy tudják" álláspontot képviselnek.

2020. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az állami szférában kb. magukra hagyták a gyerekes szülőket. Nincs suli, taníts a gyereket otthon, nagyira ne hagyd, de közben köteles vagy dolgozni is. Nálunk is home office-szal próbálkoznak, de nincs elegendő laptop, amit ki lehetne adni, már az asztali gépeket adták haza, de postázni nem tudott, akinek kellett volna. Arról nem beszélve, hogy agyon akarják ellenőrizni ezt is, írjál jelentést arról, hogy mit csináltál meg otthon. Bizalom nulla.
2020. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az a kifogás, hogy otthon nem dolgozom le a 8 órát. Nem mintha egy adminisztratív munkakörben (ahol egyedül vagyok és én osztom be, hogy mit mikor, csak határidőre kész legyen, ez a lényeg) az irodában rezetbszva kitölteném... ezek után mégannyira sem :/ És nyilván, ha a gyerek miatt szabadságra, táppénzre kell mennem, akkor még csak rendelkezésre sem fogok állni, szabadság esetében is csak úgy, hogy ha vihetem magammal a gyereket (nyilván nem).
2020. márc. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én főnőköm is a munkaórákon rugózik, hogy nem tudja ellenőrizni. Az nem fontos, hogy a munka kész, csak a kontroll.
2020. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!