Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettenetes terhesség miatt...

Rettenetes terhesség miatt nem vállalni második babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20as évem elején járok és mostanában egyre többet fogalalkoztat (mégcsak gondolatban) a babavárás és családalapítás. Nemsok barátnőm van még benne ebben az életszakaszban ezért annyira ismerősőm sincs akit erről faggathatnék, viszont elkaptam egy fél mondatot valahol , (tévéből vagy valami kommentből, már nem is tudom) hogy valaki azért nem akar vállalni második babát mert annyira szörnyű volt az első babával a terhesség.

Van valaki akit tényleg ennyire eltántorít az első szülés élménye, hogy attól függetlenül mondjuk hogy szíve vágya két gyermek, megáll egynél?


2020. márc. 31. 17:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az első babával szörnyű volt.

Vérzés, vészes hányás kB a 30.hétig.

Szenvedtem mint a kutya, de eszembe sem jutott hogy emiatt ne vállalják másodikat. Jól tettem, a második terhességem egy álom. Semmi bajom, nem fáj semmim, szuperül vagyok.

2020. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Nincs, csak ha komplikációs.
2020. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden terhesség más. Szinte bárkit megkérdezel aki többször szült mindenki azt fogja mondani, hogy az összes terhessége és a szülés is más volt mindegyik gyereknél. Az is simán előfordulhat, hogy az elsőnél meg se érzi a terhességet, 1-2 óra alatt ki is csusszan a baba, a következőnél viszont végig szenvedés az egész és egy napot vajúdik.

De természetesen ha valaki fél a szüléstől, az első gyerek után komoly kétségei vannak akkor semmiképp ne vállaljon másodikat. Senkinek nem lesz jó. Hogyha úgy érzed, hogy egy gyereket sem akarsz vagy éppen elég volt egy, nagyobb a félelem mint a gyerek utáni vágy akkor semmi értelme belevágni.

2020. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több is közre játszik, hogy miért csak egy gyerekünk van a férjemmel, de nekem is nagyon rossz terhességem volt a kisfiunkkal, többször kórházba kerültem, sokszor rosszul voltam, pánikbeteg lettem, toxémiám volt, a szülésem is rémálom volt, szóval ha csak a rossz terhesség, illetve szülés lenne önmagában, az is elég lenne, hogy ne akarjak még egy gyereket. De nem csak ez önmagában az ok. Nem bántam meg soha, hogy gyereket vállaltam, újra megtenném a kisfiunkért, de újabb gyereket biztos, hogy ez miatt önmagában sem vállalnék. Úgyhogy van ilyen.
2020. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jöhetnek még :)
2020. márc. 31. 18:05
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem 'eltántorítás', sok nőnek olyan szülése van ami konkrétan diagnosztizálható traumát és mentális betegségeket (ptsd) okoz mint egy a katonák a háborúban vagy valami nagy baleset...
2020. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Komplikációkkal terhelt császár után több hónapig tartott a részleges felépülés, és 1 évbe, mire újra rendesen mozogni tudtam. Addigra a sima szülés után más már a régi alakjában pompázik, én 3-4 hónapos terhesnek tűntem és örültem, hogy nem vérzik be a hasam 10 felüléstől. Ezek után nekem további 2 év kellett, hogy merjem vállalni azt, hogy esetleg másodszor is ilyen szar lesz a felépülés. Akartam a második babát, de szörnyű élethelyzet az, ha fél évig csak úgy tudsz fürdeni, hogy vízhatlan ragtapasz kell a hegedre és összesen 3 perced van, míg átázik. Ez nyílván nem általános, de elrettentő hatása van, az biztos. Most járok a második terhesség végén és már kísértenek a lehetséges kimenetel rémképei. Valahogy ezt is túl fogom élni, remélem kevesebb szívással, de utána soha többé, az is biztos.
2020. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálam ez van. Az terhesség előtt nyilván nem tudtam, hogy mi várható, a 30 hétig tartó vészes terhességi hányás egy dolog, bár befolyásolja azt, hogy nem lesz második, mert az elsőt is el kell látni, fél évig egy szendvicset se tudsz neki megcsinálni kissé problémás. De nálam más dolgok is előjöttek, kérdéses volt, hogy végig tudom-e csinálni, vagy belehalok, végül császárral kivették. A terhesség mindent fel tud borítani a szervezetedben, én nem is jöttem helyre utána. Nem riogatás, normmális esetben a női szervezet képes erre, de van olyan is amikor nem megy.
2020. márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fizikai része volt a rossz, nekem legalábbis semmi gond nem volt a 9 hónap alatt, a szülés is lezajlott, nem mondom vészesnek, de amit én lelkileg átéltem úgy a kezdetektől na az a gáz. Részletekbe nem mennék bele, de evészavaros lettem, egyszerűen elvesztettem önmagam. Imádom a gyerekem, de már semmi sem a régi, én elvesztem valahol.
2020. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt olvastam már ilyet. A baráti körben csak olyan van, aki a második miatt nem vállalja a harmadikat. A császár közben el kellett altatni, mert mindent érzett. Meglátjuk, meggondolja-e magát, mert a CSOKot már felvették három gyerekre.
2020. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!