Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti találkoztok jelenleg is a...

Ti találkoztok jelenleg is a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A vírus miatt kérdezem nyilván. Az egészséges, dolgozó, középkorú szüleitek láthatják most is az unokát? Vagy most nem érintkeztek személyesen?

Ha nem, akkor mikor tervezitek újra? A tetőzést várják nyár közepére, tehát ősszel is még sok fertőzött lesz.

Úgy tervezitek, hogy most kb. fél évig nem találkoztok, vagy még tovább?


Nem vitaindító poszt, mindkét oldalt megértem, tényleg arra vagyok csak kíváncsi, hogy ki hogy csinálja.

Mi 3 hete nem találkoztunk a velünk egy városban lakó szüleimmel (előtte kb. 2 naponta), de szerintem mi hamarosan megtörjük ezt, mert meddig várjunk? Nem fog a vírus heteken belül eltűnni, de hónapokon belül sem, még sokáig itt lesz velünk. Az 55 év körüli, nem krónikus beteg szüleim nagyon szeretnének unokázni, mi sem félünk annyira, hogy a vírus miatt karácsonykor találkozzunk legközelebb, ezért valószínűleg hamarosan találkozunk.

Ti kibírjátok karácsonyig, vagy 2021-ig, amíg meg nem lesz lesz az oltás (ha lesz addigra)?


Kérlek ne meggyőzni próbáljatok, meg ne mocskoljatok. Ahogy írtam, 3 hete nem találkoztunk, és ezen kívül is minden szabályt betartunk. De szerintem az nem annyira életszerű, hogy a korábban naponta, kétnaponta összejáró családokat kb. fél évre elszakítjuk egymástól, ha nincs magas kockázati kategóriába eső egyén köztünk. De teljesen megértem azt is, aki ennyit sem akar kockáztatni.


2020. márc. 31. 21:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%
Nem az a lényeg, hogy Te vagy Ti féltek-e, jó erőben vagytok-e. Attól még ugyanúgy elkapjátok, csak könnyen átestek rajta. De terjesztitek. Most a Mi lenne a lényeg. Remélem, ez nem számít pocskondiázásnak. Ezek tények.
2020. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. De szerinted élhető, normális, életszerű, hogy csak jövőre találkozzunk legközelebb?

Szerintem ezt a legtöbben nem fogják bírni, még azok sem, akik most ezt állítják. Pár hónap múlva újraindul a gazdaság, feloldanak több korlátozást, és az emberek elkezdenek majd utazni, családot látogatni, pedig pár hónap múlva valószínűleg több fertőzött lesz, mint most. Mi valószínűleg kevesebbet ártanánk azzal, ha most egy gyors látogatással kicsit lenyugodna mindenki, aztán újra nem találkoznánk egy ideig.

2020. márc. 31. 21:20
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom meddig, de egyenlőre nem találkozunk velük, kivéve anyámat, aki velünk egy telken lakik. Szerintem később fognak akarni találkozni.
2020. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
62%
Mi még 2-3 hétig csináljuk ezt, utána találkozni fogunk velük. Ahogy Te is írtad, ez így élhetetlen..
2020. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon nehéz ez...

Nekem apukám szívbeteg,vele semmiképp,mert nagyon féltem. Anyukám,anyósom viszonylag egeszséges de mindketten dolgoznak,nincs home office. Nekem viszont van egy 9 évesem és egy 3 hónaposom,főleg a kicsit erzem még nagyon védtelennek meg a krónikus beteg páromat. De nagyon hiányzik anyukám 😔 meg fáj,hogy nő a kicsi, minden hétre jut valami új,izgalmas fejlődési ugrás,ők pedig majd lemaradnak róla. De ha ez kell,hogy gond nélkül megússzuk ezt,akkor ez lesz sajnos.

2020. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló, mi attól tartunk, hogy 2-3 hét múlva már tényleges kijárási tilalom lesz, úgyhogy valószínűleg még előbb elmegyünk, aztán utána hetekig mi sem.

Mi sem azt tervezzük, hogy éljük tovább a régi életünket a 2 naponta találkozással, de ha néhány hetente találkozunk egy napra, már mindenki sokkal jobban viselné ezt az egészet.


5-ös válaszoló, megértelek, borzasztó nehéz lehet. Az a legnehezebb, hogy meddig kell ezt csinálni? :( Mindenki egyetért abban, hogy a vírus eltűnni nem fog, a járványt nem tudjuk megállítani, csak lelassítani. Így viszont nagyon el fog húzódni, őszig legalább, de akkor sem lesz mindenki vírusmentes, akkor is lesznek hordozók, télen pedig kezdődhet elölről az egész... :(

2020. márc. 31. 21:38
 7/38 anonim ***** válasza:
87%
Nem találkozunk és nem is fogunk amíg nincs vége. Videótelefonon látjuk egymást,ott tudnak beszélgetni a picivel is. Múltkor eljött Apukám,kimentem a kapuhoz,beszélgettünk egy 20 percet de nem mentünk közel egymáshoz. A pici az ablakból integetett neki.Ennyi. Soha nem tudnám megbocsájtani magamnak ha mi fertőznénk meg. Ki kell bírni,ez az időszak erről szól.
2020. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 80 éves az édesanyám. Makk egészséges, jo erőben van, kapál, gazol a kertben, biciklivel jár (most már nem a karantén miatt) a boltba, a kertbe. Korábban rendszeresen találkoztunk, de most nem. Ha karácsonyig nem, akkor addig. Nehéz, mert ebben a korban még az egészséges embernél is benne van a pakliban, hogy esetleg holnap nem ébred fel. De mivel ő nem jár sehová a vírus kezdete ota, mi sem megyünk. Naponta hívom telefonon, néha küldök egy fotot a tesomnak, amit ő megmutat neki, de ennyi. Még sohasem volt olyan Húsvétunk, hogy ne mentünk volna hozzá... hát most lesz sajnos.
2020. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
45%
2 hètig nem talàlkoztunk. De nem bírtuk tovàbb, így nàluk a kertben találkoztunk. Szigorùan 3 mèter tàvolságot tartva ès maszkban.
2020. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
25%

Nem találkoztunk. És nem is fogunk. Illetve azt beszéltük hogy atjohetnek hozzánk és a kertben tisztes távolságra egymástól leülünk beszélgetni. De a babát nem fogjak meg. Igazából nem tudom kit féltek jobban. A baba csak 2 hónapos, anyukam cukorbeteg.

A kérdésed jó. Nem tudom mikor törjük meg. Sajnos amíg nem lesz védőoltás, addig bárki elkaphatja. Mindenképpen szeretném a tetőzést megvárni, mert ha bárkinek korhazba kell menni, ne azért haljon meg, mert nincs szabad ágy ☹️ Legjobb lenne ha minél hamarabb kihoznák az oltást. De persze erre egyelőre nincs esély.

2020. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!