Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csinál sok anyuka...

Miért csinál sok anyuka versenyt a mozgásfejlődésből?

Figyelt kérdés

Egy anyukás fb csoportban voltam szülés után, de abból is kiléptem, mert nevetséges ami ott megy. Valaki kiteszi, hogy az ő gyereke már ezt csinálja, alatta meg mennek a kommentek, hogy az enyém már rég. Meg hogy az enyém már ezt.

Sajnos így se tudom kikerülni ezt a dolgot, mert van egy csaj akit terhesen ismertem meg. Szoltunk beszélni és sokszor ő is rákezd, hogy az ő gyereke ezt meg azt csinálja már pedig még nem ia kéne. Meg h xy gyereke bezzeg még nem. Ilyenkor bólogatok hogy oké jajj de ügyes, de közben kicsit idegesít.

Miért kell ebből versenyt csinálni? Meg stresszelni a másikat?


2020. ápr. 1. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért kell versenynek gondolni?

Én ezt nem

Értrttem sosem


A

GYerekem valamiben gyorsabb, valamiben sokkal lassabb másoknál



Ezt onnan tudom, hogy mindig megbeszéljük.


Vannak durván gyors babák..

Én ámulok, és örülök neki, hogy látom, mit is kellene játszani, hogy mikre esélyes, hogy hamar kész lesz.. magamtól nem is mindig gondolok rá.


Másrészt nyugodtabb vagyok, hogy átlagos a gyerekem.. nem szeretnék zsenit..

De jó látni, hogy nagyon elmaradva sincs..

Szerintem a szülő és nem a védőnő felelőssége figyelni a gyerekre


Tehát ezeket a témákat nem érzem sosem versenynek

2020. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
A tul gyors mozgasfejlodes problemara is utalhat. Az, hogy ok megosztjak amugy az oromuket, es neked ez egy stresszforras, versenynek eled meg, olyandolog, amit magadban erdemes letisztaznod, ha zavar.
2020. ápr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizony nem jó a gyors ütemű mozgásfejlődés. A nagyobbik fiam csinált mindent extra hamar. ADHD.s lett. Azt mondták kimaradhatott 1 fontos mozgásfejlődés, ami az idegrendszerének nagyon fontos lett volna. A másik 2 fiam szépen sorban normál tempóban haladt a fejlődésben, nincs is idegrendszeri éretlenségük.
2020. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ne mondjátok már hogy az nem versengés, hogy egymásra licitálnak kinek a gyereke ügyikébb. Ha valaki megosztja hogy nézzétek ezt csinálja, lehet mondjuk oda írni hogy ügyes. Neeeem. Itt az ment h jaj hát az enyém már ennyi meg annyi idősen rég csinálta. Meg az enyém már 3 lépéssel előrébb jár.
2020. ápr. 1. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:

4-re:

Egyáltalán minek kell ilyet megosztani? Ez esemény a szülőknek, nagyszülőknek, esetleg 1-2 közeli rokonnak és kész. Nem a 125 ismerősömnek.

Én a helyedben kizárnám az életemből az FB ezen részét (vagy akár az egész FB-t). Helyette foglalkozz a gyerekeddel, vagy végezz házimunkát, vagy valami hobbiba kezdj bele, vagy akár egyszerűen csak pihenj. Ja, és játszótéren se állj bele az anyukák ugyanilyen "versengésébe", mert ez is ugyanolyan káros.

2020. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert nyomik és a gyereken kívül már produktum nincs az életükben.
2020. ápr. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az emberek szeretik a saját gyereküket különlegesebbnek, okosabbnak, ügyesebbnek hinni, de őszintén hiszem hogy sokan nem is versenyből csinálják, egyszerűen csak szeretnek dicsekedni, hogy már itt tart a gyerek. Mint ahogy ha teszem azt orvos lesz belőle, azzal is dicsekszik az ember mindenhol, nem azért, mert versenyzik a szomszéd Mariskával, hanem mert büszke a gyerekére. Nem kell foglalkozni vele, nem gondolnám, hogy tudatos alázás, meg degradálás van a háttérben.
2020. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!