Bolt gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kis településen élünk. Van egy 2 éves fiam, és egy 9 éves lányom.

Anyósomekkal élünk. Eddig mindig én mentem egyedül a boltba, anyósom vigyázott a gyerekekre.

Viszont gyanús nekem, hogy demenciaban szenved.

Elvinnem úgy a gyerekeket, hogy a kisebbiket babakocsiban. Ők meg kint megvarnak. Itt szinte senkivel sem találkozunk. A boltba nem vinnem be őket.

Férjem estig dolgozik, ő nem tud vásárolni. Erre a településre online nem szállítanak élelmiszert.

Féltem a gyerekeket anyósomtol.

Mit tegyek?


2020. ápr. 5. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha úgy érzed, az anyósoddal nincsenek biztonságban a gyerekek, akkor kénytelen vagy elvinni őket.
2020. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Vidd el a gyerekeket, kint várjanak meg, de azért távolabb a bejárattól, mert ott azért többen járhatnak.
2020. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy távol az ajtótol.

Köszönöm

2020. ápr. 5. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Semmi bajuk nem lesz, ha elviszed őket. Egyrészt ők pont nem a veszélyeztetett korosztály, másrészt meg ha a családból bárki kimegy és elkapja, ők ugyanúgy kapcsolatba kerülnek a betegséggel, mint ha ők maguk is kilépnek az utcára.

Óvatosnak kell lenni, de azért mindenki tudja, hogy hermetikusan elzárkózni úgysem lehet.

Legalább sétálnak kicsit.

2020. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nálunk arra kérték mindenkit, hogy a gyerekek ne menjenek az utcára. Ezért tettem fel a kérdést.
2020. ápr. 5. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is kérték, de nem tudom szegre akasztani a 2 éves gyereket.Az apja nincs itthon, nincs nagymama, a szomszédok bőven 65 felettiek.Viszem magammal.A gáz, hogy egyenlőre még a maszkot se tűri meg magán, pedig nagyon jó volna.Ez van, ha máshogy nem lehet megoldani.Majd ha az önkormányzat biztosít embert arra, hogy bevásároljon akkor nem megyek ki.Így is megteszem a tőlem tellőt,heti 1x megyünk.
2020. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!