Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek azért...

Van itt olyan akinek azért van csak egy gyereke mert nem volt türelme, energiája újrakezdeni az egészet?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 5. 12:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mikor döntöttétek el, hogy akkor biztos ne legyen még egy? 4 éves fiam van aki nagyon eleven, mindig is az volt, nem merek mellé még egyet vállalni és nem is akarok. Örülök, hogy ideig eljutottunk. Még most is van, hogy ébred éjjel, folyamatosan figyelni kell rá, 2 percre nem köti le magát egyedül. Nem birnám kettővel. Néha így is már sírok mert annyira fárasztó. Férjem már benne van a korban így később már nem akarunk nagy korkülönbséggel.Egyre többször kérdezgetik mikor jön a tesó de mindig azt mondom majd lesz később. Nem merem mondani, hogy nem lesz mert biztos szar anyának tartanak. Terhességem is nsgyon nehéz volt, majdnem koraszülött lett mert kinyilt a mehszáj.
2020. ápr. 5. 12:57
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon megragadta a figyelmemet: biztos szar anyának tartanak, mert csak egy gyereketek lesz lehet. Miért foglalkozol mások véleményével, főleg egy, ilyen kérdésben, ami kizárólag a te meg a férjed dolga, döntése?

(nem voltam még ebben a helyzetben, mivel még nincs gyerekünk, de biztos nem érdekelne más mit gondol).

2020. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szinte az egész terhességemet végighánytam, pánikbeteg lettem ezalatt, toxémiám lett, nem sok híja volt, hogy ottmaradtunk a szülőágyon a fiammal, több egészségügyi problémám is jelentkezett, szülést követően műtöttek is, jelenleg 9 éves a kisfiunk, aki 5 percre nem tud csendben lenni, egy igazi örökmozgó, ő van egyedül és ő is marad. Pont le..to..jom, hogy ki mit gondol, hogy nem lesz több. Nem tudnám újra kezdeni és nem is akarom. Függetlenül attól, hogy soha nem bántam meg, hogy van a fiam, vele újra végigcsinálnám, mert ezeken kívül rengeteg örömöt hozott és hoz az életünkben. De ezt, hogy nem lesz több gyerekünk, ezt bárki előtt nyíltan vállalom! Mind anyagilag, mind érzelmileg egy gyerek felnevelésére vagyunk alkalmasak a férjemmel és ez a lényeg. Nem fogok több gyereket szülni mások kedvéért. Sőt, még azt is hozzá szoktam tenni, hogy szívesen vállalok több gyereket, ha kihordják, megszülik és felnevelik helyettem anyagilag. :D
2020. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Már a terhesség alatt eldöntöttük, hogy nem lesz második. Imádom a kisfiamat, de nem szeretném újrakezdeni. Tökéletes nekünk így hármasban.
2020. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy rokonom, akinek azért nincs, mert túl megterhelő volt neki a baba kihordása, megszülése és gondozása. Nincs hozzá türelme se, kiabál a babával ok nélkül, és nagyon megviselte minden testi dolog, amivel ez járt, és a világért nem csinálná végig még egyszer.
2020. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Az én fiam még csak másfél éves. De nem tervezek többet. Egy részem vágyna rá,de nagyobb részem nem.


Nehéz terhességem volt sok problémával, végül még toxémiás is lettem, minek következtében koraszülött lett a fiam. Aki kb fele akkora súllyal született mint ami adott terhességi korban elvárható lett volna.

Szerencsére, erős, egészséges kisfiú. De igazi több emberes baba volt, és most is kihívás még egy mosogatás is mellette. Egyéb dolgokról nem is beszélve...


Imádom, nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyen okos ügyes, annak ellenére hogy nem úgy kezdődött az élete ahogy sokaknak. De annyira megviselt hogy inkubatorban láttam két hétig, hogy nem lehetett velem, hogy nem szoptathatom, hogy én nem akarok annak esélyt adni hogy ez újra megtörténjen és ne adj' isten ne legyen ilyen szerencsés végkimenetele.


Az egész annyira megviselt lelkileg hogy mire hazakerültünk már szinte el is apadt a tejem, majd hónapokig küzdöttem még hogy újra legyen. De már nem ment. Ezt is nehezen engedtem el, hogy ez se sikerült.. A sok nehézség miatt a pajzsmirigyem is felmondta a szolgálatot, pedig korábban sose volt vele gondom.


Szóval ezek után én úgy gondolom, hogy jó lenne, de nem csinálom végig újra.

2020. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam mondani, hogy így teljes a családunk és nem hiányzik még egy gyerek az életünkből. Ami igaz is. Nem szoktam a nehézségeket részletezni, az ilyenek úgysem értenék meg.

Én sem kezdeném előlről, egy másik kérdésnél leírtam, hogy miért. (A váll sérüléses baba anyukája vagyok).

2020. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Óvónő és védőnő is kérdezte már, hogy akarunk e még gyereket.. Hát legszivesebben rávágtam volna, hogy mi köze hozzá.
2020. ápr. 5. 13:55
 9/15 A kérdező kommentje:
Sőt az óvónőnek is csak egy lánya van, védőnőnek meg csak egy fia
2020. ápr. 5. 13:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Csak egyet tudok neked javasolni, tojd le, ki mit gondol. Ne foglalkozz vele, mert soha senkinek nem leszel jó valamiért.

Mi 2 gyereket terveztünk nagy korkulonbséggel, nekem is mondták, hogy de akkor nem játszanak majd együtt, nem lesznek jó tesók. Mindez nevelés kérdése.

Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit elbír, és tisztességgel fel tud nevelni. Ha valakinek nem tetszik, akkor menjen és csináljon magának kistesót.

Boldogabb leszel, ha nem foglalkozol mással, csak magatokkal.

2020. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!