Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bírod energiával hogy...

Hogy bírod energiával hogy anya is vagy neveled a gyerekeket, mosol főzöl mosogatsz rendet raksz a gyerekek után. Stb?

Figyelt kérdés
Én néha már elfáradok, nem is testileg hanem lelkileg benne.
2020. ápr. 6. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
kb mint ahogy apa vagyok. Dolgozok mint az állat aztán hazamegyek és próbálom levenni a terhet a feleségemről.
2020. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Fárasztó testileg és lelkileg is. De muszáj...
2020. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan nem vagyok anya, de mindenki más. Lehet valaki mindezt megteszi, meg még edzeni is van ideje. Más meg a főzéstől is kimerül (gyerek mellett).

Ezzel nincs semmi baj.

Sok múlik a gyereken is. Elbabázik/autózik 2-3 órát egymaga, vagy folyton anyun csüng?

Az is lehet, hogy máshogy osztja be az időt.


Nem mos minden nap, hanem összevár egy nagyobb adag mosatlant. Főzni előre főz 3 napot. Lehet a gyereknek van egy elkerített játszósarka, és akkor “csak” ott hagy kupit, nem az egész lakásban vannak elszórva a játékok.


Bár mint írtam, nem vagyok anya, így fogalmam sincs milyen ez így egyben, de valahogy így próbálnám megoldani.

2020. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Én csak azt tudom,hogy régen ebből állt ki egy nő napja+ ellátta a jószágot is,hajnaltól etetett,ganézott és mellé nem egy-két,hanem 6-8 gyerek is volt. Csak kb.nem volt ideje panaszkodni. :)
2020. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten jól. DE ehez kellenek a gyerekeim. Van egy eszik alszik 3hónaposom meg van egy 2 éves fiam, aki teljesen le tudja magát kötni. Viszont az első hónapokban semmire nem volt időm, csak a hasfájós nonstop sírást próbáltam orvosolni, nekem az sokkal megterhelőbb volt.
2020. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
És akkor én még dolgozom is. Mármint munkahelyen. Napi 11 órát vagyok távol itthonról. Ezt követően jönnek, illetve hétvégén az itthoni dolgok. Bár jelenleg itthonról dolgozom, de mellé még, mint rámosztott pedagógus, tanítom is a gyerekemet. Kipurcanok, mint állat, de ezért mentem férjhez, ezért vállaltam gyereket. Nagyon nehéz, tényleg sokszor ki vagyok borulva, el vagyok fáradva, de azért a házimunka egy részét elvégzi a férjem, illetve csinálnak apa-fia programokat, olyankor én is tudok pihenni. Illetve ugye jelenleg nem, de egyébként anyukámhoz szokott menni a kisfiunk egy egész napra egy-egy hétvégén, olyankor szintén pihenő van, meg olyankor van férj-feleség program.
2020. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Vannak könnyebb, és nehezebb napok. Szerencsére a parom besegít barmikor. Plusz a nagyfiam is abban a korban van, hogy igenis illik elpakolnia maga után a jatékokat, ha evett, akkor a tányert maga után, de ez egy 7 evestől elvárható.

Plusz nem mosok minden nap, de többnyire igyekszem hét közben letudni. Mosogatásra ott a gép, azt pedig a nagyobb fiam imadja mostanában bepakolni es beinditani. Teregetni is néha segít, sőt porszívózni is. Lassan veszekedni kell a porszívoért🤷‍♀️.

Főzni 2 napra előre szoktam, tehát minden 3.nap főzök sokszor gyorsakat, vagy olyanokat, amik elvannak magukban. Igyekszem szinten tartani a rendet, és ami a legfontosabb, vasárnap csak az alapokat csinálom meg, pl mosogatás, felseprés, de ezen a napon mindig a gyerekekkel játszunk.

2020. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Úgy, hogy nem egyedül vállaltam a gyermekeinket, hanem a férjemmel közösen. Igazi társ, aki mindenből kiveszi a részét. Én is dolgozom a gyereknevelés, házimunka mellett, ahogy Ő is, semmivel nem tesz bele egyikünk sem kevesebbet a "család" nevű projektbe (de csúnyán hangzik így leírva😊), de ez az igazság!

Mindent ketten csinálunk, észrevesszük, ha egyikünknek nehezebb napja van, olyankor jobban odatesszük magunkat, hogy egy következő alkalommal (fordított helyzetben) a másikunk segítsen ki.

Még így is el-elfáradunk, de lényegesen kevesebbszer és kevésbe intenzíven, mintha nekem egyedül kellene helyt állnom a különböző szerepekben.

Kérdező, te miért csinálsz mindent egyedül?

2020. ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát. Nem hazudok, előfordul, hogy kiborulok. 3 fiam van. Most nem dolgozok, a legkisebb 1 éves. Segítségem nincs, panaszkodni nem panaszkodom senkinek, mert tudtam mire vállalkozom amikor vállaltam a 3.at is. Az első kettő is nehéz volt, mégis szerettem volna újra babázni. Tudatosítom sokszor magamban, hogy rohan az idő. Még most született a nagy, mégis máris 9 éves. Nem tart ez az állapot örökké. Nem lesznek mindig velünk. 3-4 év, és más problémáink lesznek. Most az, hogy hajnalba felkelnek hétvégén, aztán meg az, hogy délben sem kelnek fel. :)

Életem értelmei így is mind a 3, de nem vagyok szuper anya.

2020. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egészítsük ki a rendes munkahelyemmel a listát... igen elfáradok. Inkább szellemileg fáradok el, sok a tennivaló és úgy érzem csak üldözöm a háztartást, de azért elvagyok. Este altatni nem kell az tuti.
2020. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!