Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németországban milyenek a...

Németországban milyenek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Tényleg elvannak kényeztetve? Elkényeztettebbek mint pl Angliában?

2020. ápr. 11. 17:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Az értelmesebb és okosabb, normális értékrendű szülők nevelik őket, a hülyébbje kényezteti és/vagy elhanyagolja, a még hülyébbje használja és terrorizálja. Akárcsak a világ minden más országában.
2020. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Jó de pl Magyarországhoz képest vagy Angliához képest? Ráadásul az elkényeztetés sincs pontosan meghatározva

... Kinek mi az elkényeztetés? Az elkényeztetés szót leginkább a primitívebb emberek használják arra ha a szülő jól bánik a gyerekkel. A kérdés inkább az hogy Magyarországhoz vagy pl Angliához képest elkényeztettebbek e a gyerekek? Mondjuk Magyarországon borzasztónak bánnak a gyerekekkel így Magyarországi gyerekeknél biztos jobb helyük van ott.

2020. ápr. 11. 17:14
 3/22 anonim válasza:
95%
Németországról nem tudok véleményt mondani. Bécsbe végeztem fizikai munkát lécspőházaknál, ott a gyerekek ha jöttek haza suliból és épp vittem volna ki valamit ki nyitották az ajtót, előre köszöntek stb... Meg a felnőttek is. Nekem a bécsiekkel eddig csak jó tapasztalataim vannak. Persze biztos ott is vannak tapló emberek.
2020. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
62%
És te azt honnan tudod, hogy Magyarországon rosszul bánnak a szülők a gyerekükkel? Talán ismered az összes magyar családot és a helyzetüket? Jaj fejezd már be!
2020. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az összeset nem de az átlagot igen. (:
2020. ápr. 11. 17:26
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Ez már vagy a 68. ilyen jellegű kérdés pár napon belül...Lassan lepipálod a Wartburg-pálinka csávót is.


Egyébként az elkényeztetés és a jól bánsz a gyerekkel az két teljesen külön fogalom. Közepes értelmi képességekkel simán elkülöníthető a kettő.

Az elkényeztetés az általában nem válik hosszú távon a gyerek hasznára, mert amikor szembe kerül a való élettel akkor hirtelen nem tud mit kezdeni és fájdalmasan éri a felismerés, hogy nem ő a világ közepe.

A jól bánás, nem egyenlő azzal, hogy ész nélkül elhalmozod a gyereket minden földi jóval és azt sugallod neki, hogy mennyivel jobb és felsőrendűbb mindenkinél.


Az iskolákban is kétféle gyerekkel szoktak komoly gondok lenni az esetek többségében. A kisebbségi gyerekekkel, akikkel otthon nem foglalkozik senki, illetve a pénzes szülők elkényeztetett kölykeivel.

2020. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
90%

Szia, tapasztalataim szerint egyáltalán nincsenek elkényeztetve, sőt, nagyon is kedvesek. Harmadik éve élek Németországban, most itt vagyok gimis. Eleinte amikor még voltak problémáim a nyelvvel mindig segítettek amiben tudtak, és a társalgással és ismerkedéssel sose volt probléma. Szerintem kedvesebbek, és közvetlenebbek mint Magyarországon. Most a 16-20 éves korosztályról beszéltem de szerintem a többinél sincs másképp.

Természetesen mint mindenhol máshol, itt is vannak "elkényeztetett" gyerekek, de messze nem annyi mint az ember gondolná. Nekem pozitívak a tapasztalataim.

Remélem tudtam segíteni

2020. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Már megint ezzel jössz?
2020. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
65%
Komolyan nem unod?
2020. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
nemetek tobbnyire🤓
2020. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!