Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy nem hozhatom el csak úgy láthatásról a gyereket, mert ő így óhajtja? Mit tegyek, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel 5 éve váltunk el, van egy közös kislányunk (8 éves). Úgy gondolom, hogy amiért a mi kapcsolatunk nem működött, a lányával még kialakíthat jó viszonyt. Ez sikerült is. Rendesen viszi magukhoz, programoznak mindig, stb. Szeret náluk lenni a gyerek.

A jelenlegi férjemnek is van egy kislánya, aki 10 éves. Az ő kapcsolatuk (sajnos) egészen más... Nem volt szép a válás, anyuka is sokáig tiltotta a páromtól a gyereket, még most is képes a nyílt utcán ordítozni semmiségekért. Ezért a férjemnél egy időben annyi volt a láthatás, hogy szombatonként elvitte a gyereket mekibe és játszóházba, aztán vitte is vissza az anyjához. Nem tudott vele mit kezdeni igazából, de ezt ő is bevallja, hogy nagyon nehezen mutatja ki az érzéseit, mert a szüleitől sem látta ezt.


Akkor rendeződött a kapcsolata úgy-ahogy a lányával, amikor mi is összeköltöztünk és mondtam neki mindig, hogy hozza nyugodtan, hívja velünk ha megyünk valahova. 6 éves volt akkor az én lányom, 8 az övé és nagyon jóban lettek. Viszont sokszor úgy érzem, hogy a lányomhoz hozza láthatásra az övét, vagy hozzám. Mert ahogy meghozza a gyereket, ő felmegy olvasni/tv-t nézni, vagy elmegy teniszezni/úszni/futni/focizni. ha meg hazajön, és mennek a gyerekek, hogy játsszon velük, vagy mutatnak neki valamit, akkor ki van akadva, hogy hagyják őt békén, most fáradt pihenni akar. Ha nincs itthon a lányom, sosem hozza az övét, mert "mit csináljon ő egyedül vele"... Fura, a volt férjeméknél egyedül van a lányom, mégis mindig feltalálják magukat. Tegnap is elment a lányom az apjáékhoz, mondta az exem, hogy terveztek holnapra tojáskeresést, feldíszítik az egész udvart, meg sütnek répatortát közösen, stb. Erre ma a férjem lánya kitalálta, hogy ő jönni akar hozzánk, de csak úgy, ha itt van a lányom is. A férjem erre rögtön, hogy akkor szóljak az exemnek, hogy hozzák haza azonnal a gyereket. Mondtam, hogy ne haragudjon, de nem rángatom haza a gyereket, azóta nem szól hozzám... És hogy én egy köcsög vagyok, amiért nem segítek neki, mert ő a lányával akar lenni. Mondtam, hogy ez nem igaz, mert ha itt van a gyerek, ő max.10 perc után elvonul, vagy elmegy itthonról és rám marad mind a kettő. Fordított esetben én sem örülnék, ha lenne programunk, aztán a volt férjem csak úgy megjelenne, hogy viszi a gyereket... Ráadásul tudom, hogy a lányom alig várta, hogy mehessen, nem akartam elhozni egy nap után.


2020. ápr. 11. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem egy apatípus, de rossz apának se akar tűnni. Van ilyen.
2020. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Rakjátok át hétfőre, ami vasárnap lenne. (Bár ezek az ide-oda adogatott mozaikos gyerekek sem túl vírus-biztosak...)

A férjed csak kirakat-apuka, az a típus, aki büszkén mutogatja a fotót arról, akiért dolgozik, de hazamenni nem szeret.

2020. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetben jó ha következetes maradsz szerintem! Hosszabb távon kifizetődő lehet.

Ha haragszik majd megbékél 🙂

2020. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Állj ki a véleményed mellett!

Nálunk én voltam a te lányod. Nálunk eleve úgy volt, hogy én 3 hetente mentem apámhoz, nevelőapám fiai meg 2 hetente jöttek hozzánk. Így minden hétvégén más létszámú gyerek volt odahaza, és sosem volt ebből probléma. :) Na jó, amikor kamaszodni kezdtünk, akkor volt, hogy kiírtam a fiúknak az ajtómra, hogy ha kupit csinálnak a szobámban, 2 hét múlva kinyírom őket... :D

Nyilván, amikor én nem voltam odahaza, akkor valami pasisabb programot szerveztek nélkülem, és vígan elvoltak. Eszem ágában nem lett volna hazarohanni apuéktól, pláne, hogy 90km-re laktak tőlünk...

2020. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, utóirat.

3 gyerekem van, a velük egykorú unokatesójuk egyedül van. Számtalan esetben hívott már anyósom, hogy jön az unokatesó, AZONNAL menjenek át hozzá az én gyerekeim is, hogy ne unatkozzon. Rohadt idegesítő. Volt már belőle sértődés is, amikor mondtuk, hogy nem mennek, mert fagyizást, mozizást, kirándulást, akármit terveztünk, és nem, nem akarjuk magunkkal vinni őt is. De muszáj néha nemet mondani.

2020. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, a lányod az apjával akar húsvétozni, az van megbeszélve, így az az elsődleges. A férjed meg bocs, de nagyon gáz. Nem akar ő jó apa lenni, csak annak akar kinézni. Minimálisan sem hajlandó megerőltetni magát. Nincs joga belerondítani a lányod és az apja terveibe, ha a gyerekével akar lenni, akkor foglalkozzon vele ő kivételesen, túl fogja élni.
2020. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. De közös gyereket ne vállalj vele, az tuti..
2020. ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt így egy az egyben megmutatnám neki. Lássa a válaszok mennyire egybehangzóak és nem értenek egyet a férjeddel... Talán magába néz és nem hisztizik.
2020. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam, amit a 7. Sose szülj ennek, ha egyaltalàn érdemes az ilyennel együttmaradni.

Az ilyen elvàlt pasi rinya dumát nem szabad bevenni. Csszett arra a gyerekre szerintem babakènt is, és takarózott azzal, hogy nem tud érzelmeket kimutatni a szülei miatt. Meg a lópikula.

Aki tènyleg nem tud érzelmet kimutatni, vagy megérteni, de akar, az töri magát, max fantáziátlanul csinálja (pl minden hétfőn hoz mindig ugyanolyan 3 szàl virágot).

Akik ezzel magyarázkodnak, inkább nárcisztikusok szoktak lenni.

2020. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjed borzasztó rossz apa. Nem is érdekli a lánya,hiszen csak rátok tukmálja.
2020. ápr. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!