Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Legyen testvér vagy ne?

Legyen testvér vagy ne?

Figyelt kérdés

Igen, testvér. Én másik gyerek kérdésben inkább a nem felé hajlok. De nem tartom elképzelhetetlennek. Hamar összejött a baba, a terhességem könnyű volt, se egy rosszullét se hányinger, semmi. Programcsászárom volt, azzal sem volt semmi problémám, szülés után 1 héttel már kertipartyra mentünk (ezt csakis azért írom, hogy TÉNYLEG nem volt semmi gondom). Anyagilag is bőven beleférne. A lányomat is szeretem nagyon, most 3,5 éves. Nyilván nem most a vírus közepén állnék neki próbálkozni.

Viszont. Nekem az itthonülés, a semmittevés volt a legrosszabb... nem volt még 2, mikor rugalmas munkaidőben de visszamentem dolgozni. Hamar beszokott a bölcsibe, oviba is utána. Tényleg mesekönyvbeillő vot az egész. De segítségem nincsen, a férjem nagyon kiszámíthatatlanul dolgozik, ha van munka, sokat, ha nincs, keveset. Rokon, barát nincs, mert úgy költöztünk ide nemrég, így segítség 0.

A férjemnek is van testvére és nekem is, kicsiként is meg később felnőttként is jó, ha van kire számítani, ha esetleg majd mi nem leszünk, akkor se legyen egyedül a világban. És ez a legfontosabb ok, ami miatt azt mondanám, végigcsinálom mégegyszer. Hogy ott legyenek egymásnak.


(amúgy ha nem nekem kéne itthon maradni, hanem a férjemnek, a többi részét gondolkodás nélkül bevállalnám :D )


2020. ápr. 13. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

És akkor az opció, hogy a férjed maradjon otthon? Bírná a házasságotok?

Ha egyikőtök nem szeretné a kistestvért, akkor egyértelmű, hogy a válasz, hogy NE, NE legyen kistestvér.

2020. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Legyen!
2020. ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
hogy ő maradjon, az nem opció, azt csak mellékes infónak írtam :) ő is úgy van vele, hogy nem tudja
2020. ápr. 13. 19:36
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha egyikőtök sem biztos benne, akkor még inkább várjatok. 10 évesen is születhet tesója.... Nem kell elkapkodni, főleg nem ilyen bizonytalanul!!!
2020. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Én ezekkel a feltételekkel vállalnék másodikat, mert a testvér fontos. Nálunk viszont nem lesz, egészségügyi okok miatt. Te tudod mit tudsz vállalni, ebben nem lehet tanácsot adni.
2020. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Legyen
2020. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a császár utáni felépülést leszámítva minden ugyanilyen volt, a lányunk ugyanennyi idős. Nagyon gondolkodtam, mert elmondhatatlanul élveztem visszamenni dolgozni és látni, hogy ő is jól érzi magát a bölcsiben, majd az oviban. Egyszer sem kellett sírva vinni reggel, 2 évesen már nagyon önálló volt, így jó dolgom volt vele. Aztán a tesó kérdésben kellett dönteni. Mindkettőnknek van testvére, és akartunk is második gyereket, de max 3 év különbséggel, hogy ne legyen köztük akkora generációs szakadék. A férjem tudja, hogy ez nekem nagyobb lemondàs, ezért rám bízta. Nehezen, de belementem, hogy most még fel tudom adni a szabadságomat egy baba gondozásáért, de pár év múlva sokkal nehezebb lett volna. Pár hét múlva szülök és várom, hogy lássam a babát. A lányunk is izgatott, az ő szintjén fel is fogja és remélem jól megy majd az összeszokás. Viszont az is igaz, hogy számolok vissza, mikor mozoghatok újra egy tőlem függő baba nélkül valahova. Már most szeretem, és magamat is, boldog gyerekhez kiegyensúlyozott anya kell, én ezt vallom. Amint a kistesó készen áll, ő is megy közösségbe, én is dolgozni.
2020. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Az utolsó zárójeles részből látni, h agyilag tudod h kéne, kéne egy második gyerek, de nem vágysz rá. Szóval nem.
2020. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
akkora korkülönbséget nem szeretnénk semmiképp, plusz idén 30 leszek, és eddig azt mondtam, 30 felett már nem szülök :D nyilván ez nem így lesz, ha bevállaljuk, de ha igen, akkor azt záros határidőn belül
2020. ápr. 13. 22:07
 10/17 A kérdező kommentje:
8, ez eléggé félreérted. Az otthonmaradás része az, amit kihagynék, nekem az szellemileg nagyon mélyrepülés volt...
2020. ápr. 13. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!