Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a babona a hajvágással...

Mi az a babona a hajvágással egy éves kor alatt?

Figyelt kérdés
7 hónapos múlt a lányom és kezd a frufruja belelógni a szemébe, és megemlítettem anyósomnak h lassan le kéne vágni, mire ő h egy éves kor alatt nem szabad csatoljam el... Neten utána olvastam és vmi babonát emlegettek de azt nem találtam mi az a babona....
2020. ápr. 14. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

A babona egy baromság. Babona pl hogy ha csunya emberre nézel a terhesség alatt, akkor csúnya lesz a gyerek, hogy a fekete macska szerencsétlenséget okoz, a lencse pedig pénzt hoz.


Ha hosszú a gyerek haja, vágasd le

2020. ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, le is fogom vágni, nem vagyok babonás...

Csak kíváncsi vagyok miért "nem szabad" levágni, mert ezt a babonát még nem hallottam...

2020. ápr. 14. 18:32
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Fodrász vagyok és nagyon sok 1 év alatti gyermeknek vágtam le a haját, soha nem hallottam semmilyen babonát🤷‍♀️
2020. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelentem 2,5 éves a fiam. Kb 8 hónapos lehetett mikor először meg lett nyírva. Eleve nagyon hosszú hajjal született, ami bár nem a legdúsabb, de cserébe irtó gyorsan nő. Az övét még el se csatolhattam vagy gumizhattam fel. Anyum fodrász, ő vágja a gyerek, meg kb a fél család haját, nem ismer ilyen babonát.
2020. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak 10 hónaposan géppel levágtuk a haját, nyár volt, kánikula, muszáj volt, ill. a koszmójá sem tudtam rendesen kezelni.

A lányom olyan hosszú hajjal született, hogy 4 hónaposan már vágnom kellett a frufrujából.

Köszönik szépen jól vannak, egészségesek. Ezt a babonát amúgy nem is hallottam még.

2020. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy régi szokás én is hallottam, a nagymamám mondta, hogy nem szokták vágni a picik haját 1 éves korukig. Persze már más a világ;)
2020. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!