Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy gyereket-gyerekeket...

Úgy gyereket-gyerekeket vállalni, ha bármi történne egyedül nem lennétek képesek felnevelni?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés. Én mindig azt hallgattam, hogy mindig annyi gyereket vállalj, amennyivel egyedül is elbirnál. Reális szerintetek ez a szemlélet?

2020. ápr. 17. 17:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Én is ezt vallom. Soha nem tudhatod mikor maradsz egyedül gyerekkel
2020. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem igen, én így vállaltam. Nem csak arra gondoltam hogy mondjuk elhagyna a párom, hanem arra is, mert adódhat nehézség pl lebetegszik/ balesete lesz, és olyan következménye lenne, hogy nem tud többet dolgozni. Nekem kellene eltartani a családot, így csak annyit vállalatunk amennyit egyedül (egy fizetésből) is el tudunk tartani
2020. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Igen, pontosan. Ezért vállalom csak most, 35 évesen. Előtte volt egy anyagi megborulás és nem volt saját ingatlan, és habár a szerelem megvolt, és volt is szó babáról, nem vállaltam. Most már mindez rendeződött, boldog párkapcsolatban vagyok továbbra is, felesben az enyém az ingatlan (tényleg, tehát fele pénz tőlem származik, nem csak a tulajdoni lapon van így), és így én is rábólintottam, és terhes is vagyok. De ha nem lesz második, márpedig közel sem biztos, akkor menni fog bölcsibe, én meg dolgozni. Egyszerűen nem mernék itthon maradni a párezer forintos gyesre meg egy másik ember munkahelyére bízva magunkat. Ez a válság is rámutat, hogy ebben a világban ezt egyszerűen nem szabad bevállalni.
2020. ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Ja Oké, akkor "gyereket vállalni" kizárólag minimum tizennyolc éves jövőbelátó képességgel szabad csak!
2020. ápr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
35%

# 3


Új nap, új remény!


Ha nem vállalod, majd megbánod...

2020. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem mindegy, hol élsz. Nem élhet mindenki Bp-n, sem jobb lehetőségeket biztosító városokban vidéken. Ha a Dunától K-re arra vár az ember lánya, hogy ez a feltétel teljesüljön, akkor egy-két szerencsés kivételtől eltekintve le is mondhat a gyerekvállalásról.

Érthető és abszolút támogatható elképzelés, de nem mindenki számára megvalósítható. Persze gondolhatjuk úgy is, hogy aki számára nem, az ne is szüljön...

2020. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%

Mi albérletbe vállaltunk gyereket. Ha egyedül maradnék, lehet nem tudnám a mai albérlet árak mellett sokáig eltartani magunkat, pedig nincs rossz fizetésem és a szüleimhez kellene költözni.

De sajnos, ha arra vártunk volna, hogy legyen saját ingatlanunk, akkor lehet addigra kifutnék az időből. A család nem tud beszállni a lakás vásárlásba. Mi pedig, hiába viszonylag jól keresünk, nem tudott még összejönni egy pár millió kezdőtőkének.

2020. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Még két megoldás van ezen kívül: ha van elég megtakarítás, hogy ha a fő kereső fél kiesik, legyen miből felnevelni a gyerekeket. Vagy megfelelő összegű életbiztosítást kell kötni.


Persze sokvan bevállalják ezek nélkül is, és valljuk be, ha nem tennék, már kihalt volna a magyarság.

2020. ápr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes amiket írtok. Több válasz, több megközelítéd. Nyugodtan irjatok még :-)
2020. ápr. 17. 18:03
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
Igen, reális. Normálisan gondolkodó ember nem vállal a semmire gyereket. Az is ez a kategória, amikor csak a férfinek van bevétele.
2020. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!