Mit tud tenni egy apa?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a lányom lassan 3 éves az apja nem igazán van jelen havonta 1szer látjuk gyerektartás 10ezer. Amit jó ideje keveslek de nem igazán foglalkoztam vele mert barátoknál lakunk. Viszont nem élhetjük igy le az életünk. Szeretnék elköltözni viszont egy albit nem tudok egyedül fizetni. Gondoltam kérek 30ezret az apjától mert ugy már talán fent tudnám magunk tartani. Kérdésem hogy mit tud lépni az apa akkor ha nem fizet és azt mondom nem láthatja vagy viheti a gyerekét sehova.
2020. ápr. 20. 01:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Feljelent joggal. És akkor te fizetsz.

Ha fizet, ha nem, a láthatást nem tilthatod.

2020. ápr. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
A láthatás nem függ a gyerektartástól. A magasabb gyerektartást a bíróságon kell kérned, nem zsarolással kiharcolni. 10 ezernél biztosan többet fognak megítélni.
2020. ápr. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Zsarolas helyett fordulj birosaghoz emelesert. Nekem 7eve iteltek meg 30e-et gyerekenkent, de ez fugg az ex anyagi helyzetetol is.
2020. ápr. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Miután azt íród, 10e a gyerektartas, kb biztos, hogy nem volt hivatalos gyermekelhelyezési per se a tartasdij is csak kettőtök megállapodása. Iylen esetben apuka dönthet úgy hogy nem fizet, ellenben te nem dönthetsz úgy, hiyg nem engeded el a gyereket, hiszen jelenleg mindkettőtöknek ugyanannyi joga van hozzá.

Bíróság, gyermekelhelyzesi per, tartásdíj kérelem és láthatás szabalyozasa. Mondjum ha eddig nem erdekelte apukat, nyikvan ez utan se fogja.

2020. ápr. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Bíróságra kell menni,és vissza menőleg is kifizettetik vele!A 10 ezer nagyon kevés!
2020. ápr. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
A 10ezret a bíróság állapította meg?
2020. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
Deee megtilthatja a láthatást!Abbol nem él meg h.az apja hébe hoba meglátogatja.Én is ezt csinálnám...addig amíg nem fizetsz,nincs láthatás.Ennyi.
2020. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7!


Csak két aprosag:


1, Ha nem volt még gyermekelhelyezési per, akkor apuka ugyanolyan hozzászóló, mint anyuka, ergo szó nincs láthatásról, akkor megy amikor akar.

2, Ha volt gyermekelhelyezes és anyuka nem adja át a ygereket, apuka feljelentést tehet és a, anyuka pénzbírságot kap, ileltve b,apuka akar rendőri segítséget is kérhet az atvetelhez.

3, A tartasdijnak és a lathatasnak közé nincs egymáshoz. Az elso kötelesség, a második jog. Egymástól figgeletenul is élnek.

2020. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Úgy egyeztünk meg hogy heti 2 napot van vele a gyerek. De ha nem megoldható akkor 1et. És 20ezret kapok gyerektartás gyanánt. Na most látogatja havi egyszer és 10.ezret kapok. Hát több mint 300ezres fizetés mellett biztos többet ítélne egy bíróság csak nem akartam hogy erre kerüljön sor.
2020. ápr. 20. 14:06
 10/11 A kérdező kommentje:
Bár valahol ez meg nem fer dolog hogy az apa kb bármit megtehet ha ugy van nem fizet nem foglalkozik a gyerekkel viszont ha épp rájön a huu apa vagyok látná és ha nem engedem feljelent..ez igy érdekes azért
2020. ápr. 20. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!