Ez reflux lesz?

Figyelt kérdés

Holnapután megyünk orvoshoz.

Kisbabám éjjel rettenetesen sír. Eddig a hasa fájt, de ez már nem az. Pár napja gyomorsav szagút bukik. Nappal nem sokat, inkább éjszaka. A mai éjszaka mikor hasra tettük sok kijött neki és savas szaga volt. Vagy ez már hányás nem is bukás? Délelőtt miután felkelt megetettem és evés után is sírt. Szörcsög, tüsszög, nyeldes, a nyála is folydogál.



2020. ápr. 20. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős ?

Dokit érdemes lenne felhívni, vagy akar a védőnőt.

Lehet valami vírus is.

2020. ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
6 hetes lesz. Megyünk vele szerdán.
2020. ápr. 20. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom h reflux e de azért hívd fel még ma a védőnőt szerintem, veszíteni nem fogsz semmit. Lehet sok a sava.
2020. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha reflux, akkor valszeg először annyit fognak mondani: kevesebb kaja (ez nálunk nem működik, iszsz babám van), sokat tartsd függőlegesen, sokat büfiztesd, emeld meg az ágyat, hogy fentebb legyen a feje, plusz ki lehet próbálni elhagyni a tejet.

De mindenképp lássa orvos!

2020. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképp látni fogja.
2020. ápr. 20. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi refluxosak vagyunk, vagyis a kislányom. Kb 3 hetesen derült ki, az tűnt fel hogy sokszor visszanyel valamit még akkor is mikor nem eszik. A reflux lényege hogy nem zár jól a gyomorszáj és visszajön az étel. Szerintem simán lehet csak bukás is.
2020. ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mint mar irtad mentek dokohoz, igy en nem irom h menjetek😅 de ez a reflux tortenet ez olyan, higy ugyanarrol a kisbabarol az egyik orvos azt mondja h jaj reflux es ipyen olyan cseppeket irnak fel (amit rendszerint visszoklendez a baba vagy meg sem eszik) a masik doki meg lerendezi annyival, hogy ez elettani, es nem refluxnak hanem bukasnak hivjuk.


Mi ezeken mind atmentunk, utolag azt mondom, lehet probalni barmit, de ugyis az ido segit.


Amiket megfogadtam es talan segitettek:

Sokszor keves etkezes, a baba feje megemelese (pl kisagy laba ala konyv) nekem a hinta is ugy volt felteve, hogy feje fele emelkedett. Lehet 3szog formaju szopiparnat is kapni, ami ugyancsak erre szolgal. Ha tapszeres, akkor a sima nem jo, csak a laktozcsokkentett.

2020. ápr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!