Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az állatok miért reagálnak...

Az állatok miért reagálnak annyira furcsán egy kisbabára?

Figyelt kérdés
Lattam ma egy ilyen videot es szinte megvoltak remulve. Ez miert lehetseges 😀? Nem hiszem hogy annyira ijeszto lenne egy kisbaba
2020. ápr. 21. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha még soha nem látott kisbabát, akkor el tudom képzelni, hogy szokatlan lehet neki.


Egyébként viszont nekem inkább az a tapasztalatom, legalábbis a háziállatokkal kapcsolatosan, hogy szeretik a gyerekeket. És a háziállatok azt is "értik", hogy a gyerekek még gyerekek, tehát például nem haragszanak meg rá akkor, ha a gyerek kíváncsiságból vagy unalomból "bántja" az állatot. Például rángatja a farkát, vagy egyéb hasonló dolgokat csinál vele, amit az egy felnőttől rendesen nem tűrne el.

2020. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert új nekik :)

Sosem felejtem el amikor kislányom megszületett és haza mentünk. Mózesben feküdt (ami az ágyon volt) én pedig ültem mellette az ágyon. Felébredt a macska közben a kislányom is kezdett nyöszörögni. Hát azt látni kellett 🤣 a macska két lábra állt és úgy kukucskált be a mózesbe 🤣

2020. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én olyan videókat láttam, ahol pl a kutya az egyik lábával ringatni kezdte a hordozót, amiben a baba feküdt meg ehhez hasonlók. Nagyon gondoskodóak tudnak lenni az állatok, de közben meg is szoktak ijedni. Érzik, hogy picike a baba és védtelen. Na meg ugye hogy a gazdái hozták haza. Amúgy én is kíváncsi lennék ennek a tudományos magyarázatara.
2020. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az állatok ösztönösen igyekeznek elkerülni mások "kölykeit", mert azért jellemzően az anyukák az állatvilágban kicsit sem elnézőek, ha a gyerekeikről van szó (most nem feltétlenül egy medvére vagy vaddisznóra kell gondolni, kisebb állatoknál is elég vadul védik a kicsiket az anyukák), de ha valaki az ő saját kis életterükbe viszi be az újszülöttet, akkor nem nagyon tudják elkerülni, és szerintem kicsit összezavarodnak, hogy akkor most mi történik, hogy kell "jól" viselkedni.

De miután látják, hogy nincsenek tiltva, az anyuka nem zavarja el őket a baba mellől vérengző fenevad módjára, sőt, akkor már örülnek neki, mert alapvetően a legtöbb állatban ugyanígy ösztönösen benne van a kicsinyekről való gondoskodás igénye, és hát még ha a saját kis családjába is kerül be az újszülött, akkor főleg magáénak érezheti, és onnantól kezdve, hogy tudja, mik a játékszabályok, szerintem már a legtöbben elég jól tudják kezelni.


Nyilván vannak állatok, akik nem elég türelmesek, megértőek a babákkal/gyerekekkel, de ez ugyanúgy személyiségtől függ, mint az embereknél, ezt ki kell tapasztalni.

Én borzasztó kíváncsi vagyok, hogy fog a cicám reagálni júliusban, mikor először hazahozzuk a kislányunkat, szerintem mi is videóra vesszük :D Alapvetően azt látom, hogy szereti a gyerekeket, a barátaink gyerekeihez mindig odamegy barátkozni, játszani, még akkor is, ha életében először látja őket, pedig amúgy nem szereti az idegeneket, meg néha, amikor anyukáját hívó kiscica hangját hallja a hangszóróból, akkor egyből felkapja a fejét, és megy, keresi a hang forrását- egyszer bejátszottuk ezt egy síró újszülöttel is, és ugyanez volt a reakciója, olyan kis izgatottan kerülgette a hangszórót, mintha a babát keresné, hogy megnyugtassa, teljesen fel volt spannolva :D Szóval szerintem ő ilyen gyerekbarát cica lesz, de azért amikor először találkozik kisbabával, az biztos, hogy meglepő és szokatlan lesz számára. Nekem is az lesz, valószínűleg én is furcsán fogok reagálni még a lányomra eleinte, ezt a helyzetet szerintem mindeninek szoknia kell majd, nem csak a macskának :D

2020. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!