Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti megítélésetek szerint...

A ti megítélésetek szerint rosszul döntöttünk? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Páromat a vírushelyzet miatt kivezényelte a munkahelye külföldre.Komoly beszélgetés után úgy döntöttünk, hogy bár vele mehetnénk (a gyerekek és én) ,de nem tesszük.Olyan városba kellett volna költözni, ahol több mint 1000 feletti most is a napi fertőzöttek száma és folyamatosan emelkedik.Egy 50 nm lakásba kellett volna lakni a belvárosba, aminek a környékén vannak ugyan parkok, de ezekbe eljutni is max tömegben lehet, ami miatt igazából nem is lett volna célszerű kimozdulni velük.A gyerekeink viszont megszokták, hogy rengeteg időt töltünk a szabadba.Itthon megvan minden, nagy kert, emellett elszigetelődhetünk amennyire csak lehet viszont megoldható a bevásárlás, elérhető 5 percen belül minden olyan intézmény amire baj esetén szükség lehet.Kint ezek a dolgok sem olyan egyszerűek.Meg 2 kicsi gyereknek nehéz is megmagyarázni, miért kell mondjuk 4 hónapig a 4 falat nézni, miért nem mehetünk sehova stb.Őszintén szólva úgy gondolom jól döntöttünk.Még úgy is, hogy nyilván valahol egészségtelen ez a helyzet, hisz a gyerekeink az apjuktól távol vannak és fogalmunk sincs, hogy mikor jöhet haza.

Ma a szomszédunk érdeklődött a hogylétünk felől, majd a férjemet is kérdezte és szokásától eltérően megjegyzéseket tett, hogy egy családnak együtt a helye, meg hogy milyen már hogy hónapokon keresztül ekkora távolságban vagyunk egymástól.A beszélgetésünk után kifejezetten szarul éreztem magam, hogy most mi milyen máshogy gondolkodunk arról hogy hogyan kell ezt a problémát kezelni, megoldani és hogy valószínűleg sokan most ezért a hátunk mögött megszólnak és egy újabb strigula, hogy miben vagyunk furák.Nem mintha nagyon érdekelne,mert eddig is egzotikumnak számítottunk a környéken.De azért kíváncsi volnék, hogy mások ,idegenek, ti hogy látjátok ezt a helyzetet?



2020. ápr. 21. 22:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanígy döntöttem volna. A gyerekeknek túl nagy váltás lett volna egyszerre a bezártság és egy vadidegen környezet, úgyhogy a vírus elvonultáig, vagy legalábbis csökkenéséig biztosan én is maradnék itthon a gyerekekkel. Pokolian hiányozna a férjem és betegre aggódnám magam miatta, de ez így még mindig a kisebb rossz lenne.
2020. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen.Lehet, hogy épp azért találtak be a szomszéd megjegyzései, mert nagyon aggódom a párom miatt és nagyon féltem, hogy baja eshet és nem vagyok mellette.Lehet nem is úgy értette (megszólásként) hanem csak maga a helyzet tűnik olyan lehetetlennek.
2020. ápr. 21. 22:52
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez volt a legkevésbé rossz döntés, ha az itthonmaradása nem volt opció.

Ne érdekeljen a szomszéd,semmi köze hozzá. (Még akkor se, ha igaza lenne.)

2020. ápr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy vele mentem vele, mert én még egy napot is nehezem bírok a férjem nélkül és biztos, hogy megoldódott volna a helyzet.


De szerintem ilyen helyzetben nincsen teljesen jó döntés. Szerintem, ha te ezt tartottad jobb döntésnek, akkor számodra ez volt a helyes döntés.

Most így utólag pedig semmit nem segít, ha ezen idegesíted magad.

Tudom, hogy néha nehéz túltennie az embernek magát ilyen megjegyzéseken, de szerintem ne érdekeljen, hogy mi a szomszéd vélemémye. :)

2020. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
jól döntöttél. A helyedben én is így tettem volna.
2020. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Jól döntöttetek. Mi egyszer pár hónapig külön voltunk, mert egy másik földrészre költöztünk, és a férjem előbb kiment, hogy ott bebiztosítson mindent. Nagyon hamar eltelt az idő, minden nap beszéltünk, és utána nagyon jó volt újra együtt lenni. Még normális körülmények között is nehéz volt először egy idegen országban, mikor kimentünk, de a ti helyzetetekben még jobb, ha otthon, biztonságban, kényelemben várjátok, hogy vége legyen.
2020. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

És gondolom a kedves szomszéd szerint a nőnek kuss a neve és a konyhában a helye...

Jobb, ha együtt van a család, de neked most a gyerekeidre kellet gondolnod. Meghoztál egy kemény, de helyes döntést, ha ezt a szomszéd nem látja be akkor egy barom.

2020. ápr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
A te helyedben én is így döntöttem volna. Persze, az a jó, ha együtt van a család, de ez egy olyan helyzet, ami nehéz döntés elé állított. Aki megszól azzal meg ne foglalkozz, a ti életetek, egészségetek a fontos:)
2020. ápr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Mi is igy dontottunk volna.
2020. ápr. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Én is így döntöttem volna.


Viszont szerintem a szomszéd nem gonoszságból mondta, mégcsak nem is kritika volt. Csak rosszul fejezte ki az empátiáját.

2020. ápr. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!