Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó ötlet e a kettő keresztnév?

Jó ötlet e a kettő keresztnév?

Figyelt kérdés

Lassan megszületik a kislányunk, és a férjemmel mindketten ragaszkodunk 1-1 névhez. Úgy döntöttünk mindkettő nevet megkapja. De még mindig nem tudom melyiket fogja használni.

Én az egyiket akarom, a férjem a másikat...az meg ugy mennyire lenne gáz, ha én így, ő meg úgy hívja.. nem zavarnánk össze szegénykét?

Férjem szerint ha meg nagy lesz, kitalálja hogy melyik tetszik neki jobban, és azt fogja használni.

Szerintetek?



2020. ápr. 23. 07:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokan élnek két keresztnévvel.

Van aki szereti, van aki nem.

Én gyerekeimnek is van, mert gyakori a vezetéknév így adtunk egy ritka és egy gyakori nevet is. Ha olyan személyisége lesz, hogy zavarja a ritkább keresztnév, akkor beolvadhat a tömegbe a gyakorival.

De olyat is ismerek, ahol kb. mindenki más néven szólítja szegény gyereket. A miértjét nem tudom.

2020. ápr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ritka ha valaki mindkét nevét használja,de tesóm igen.A család rokonsag mindenki a második neven szólítja.Még suliba járt az osztálytársai,barátai,munkatarsai az első nevén szólítják.A fiamnak két neve van de ő csak az egyiket használja.
2020. ápr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

A két keresztnév az nagyon jó ötlet, de az nem, hogy már most azon veszekedtek, hogyan hívják a gyereket. Az akaratharc nem a jó szülő tulajdonsága, hanem az önzőé és az ostobáé. A gyerek nem fogja tudni, hogy hívják, és kicsoda, mert egyikőtök sem enged? Identitászavarost faragtok belőle, mert mindketten önzőek vagytok?


Minek nektek gyerek (tudom, késő). Birtoktárgynak?

2020. ápr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Ja és nem zavarja össze.Nem hülye gyerek.Ha már az elején ugy tanulja meg a nevét hogy mit tudom én..Varga Emese Kinga vagyok,akkor tisztába lesz vele hogy neki ez a neve és mindkét névre hallgatni fog.E
2020. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

" A gyerek nem fogja tudni, hogy hívják, és kicsoda, mert egyikőtök sem enged?"


Akkor senki se becézze a gyerekét, mert összezavarja. 😂

2020. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

1. Egyezzetek meg, hogy ha lesz második gyerek, azt a másikótok nevezi el.

2. Dobjatok fel érmét.


Ezen kár vitázni, ez a baba önálló ember lesz, lehet egyik név sem fog neki tetszeni. Mi egy nevet adtunk, márcsak azért is, mert mindenki két nevet ad, nem szoktam a divat után futni :D A kislányunknál mi sem tudtunk megegyezni, így én adtam neki nevet, de megegyeztünk férjemmel, hogy a második babát ő nevezheti majd el.

2020. ápr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is két keresztnevem van és nem szeretem. 4 tagú és 14 szótagú a nevem így, hogy férjhez mentem... El szerettem volna hagyni a második keresztnevem az esküvővel, de egy egészen más ügyintézést igényelt volna. Azóta csak nagyon hivatalos helyeken (pl. bank, kormányablak) használom ezt a gyönyörűséget.
2020. ápr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Àltalában egyet használnak főleg amíg picik, hiszen meg kell tanulnia a saját nevét. Szerintem később már nem probléma.

Férjemnek is kettő neve van, másodikon csak az anyja szólítja. Sajnos azt nem tudom, hogy pontosan mióta és mennyire volt zavaró számára.

Olyanokat ismerek akik nagykamaszként vagy felnőttként átváltottak a másikra hirtelen.

Olyan jutott még eszembe hogy ha a két nevetekből lehetne egy összevont becézést kitalálni, akkor meglenne a kompromisszum. :)

Pl.: Maja Sára - Masa

2020. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

En a 4. Nevemen elek eppen.

Szuletesemkor a kulfoldi apam nem volt itthon, nem kerulhettem az o vezeteknevere (nem voltak hazasok) aztan meg meghalt. Igy 6 evesen valtottuk azt.

Aztan az 1. keresztnevemet utaltam, azt 18 evesen valtoztattam meg, addig mindenki a 2. nevemen hivott.

Most mar ferjhez mentem, igy a vezeteknevem ismet valtozott, a 2 keresztnevem kozul pedig az elsot hasznalom, a masodikat mar nem. (Miutan sikerult megvaltoztatnom az elsot, mert a 2. mindig csak 2 rossz kozul a kisebbik rossz volt nekem.)

Mindezt csak azert irtam le, mert egy eletbe sok minden belefer es valojaban nem kell olyan nagy feneket keriteni ennek. Annyi minden lehet, lehet, hogy megszokjatok majd azt, ami most meg a masiknak tetszik, lehet, hogy a gyerek nem fogja szeretni egyiket/masikat, lehet, hogy raragad egy tok mas becenev. Es meg ezer variacio. Nyugodtan adjatok igy, ki fog ez alakulni, sokkal fontosabb, hogy mindketten bekebe legyetek.

2020. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!