Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak-e még egy babát?...

Vállaljak-e még egy babát? Segítene valaki eldönteni?

Figyelt kérdés

Van egy masfel éves lányom. Minden egyes nap eszembe jut hogy szeretnék még egy babát. És közben szinte minden nap eszembe jut hogy áhh, elég egy.

Hogy juthatnek döntésre?

Leirom az érveim, ellenerveim.

Érvek.:

Kell egy tesó a gyereknek, látom igényli a gyerek társasagot, örülne neki.

Szeretném újra atelni a terhességet, ezt az egész csodát.

Lassan mennem kéne vissza dolgozni, de nem vágyom rá, nagyon szeretek "háziasszony" lenni, gyerekkel itthon lenni, de sajnos gyed nélkül nem engedhetjuk meg.

Ellen érvek:

Fáradt vagyok, lányom még 4-5 alkalommal ebred ejjel.

Mire jobban aludna es kipihenhetnem magam, ujra lenne egy kisbaba, ujabb két ev kialvatlanság.

Felek, nem tudnék két gyereknek megadni annyi figyelmet mint egynek.

Olyan jó kis egységet alkotunk így a lányommal, mi lenne ha ketten lennének? Hogy tudnám megoldani hogy egyikkel masikkal külön foglalkozzak?

Anyagiakat is meg kell fontolni. Még most nem is, de minél idősebbek, annál több pénz kell.

A férjem elég keveset segít. De azért igyekszik. De 90%ban a gyerek az én feladatom. Gondolom két gyerekkel is ez lenne. Bírni fogom e?

Segítség! Nem tudok dönteni


2020. ápr. 23. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Nem olvastam el a rizsát, de szerintem fej vagy írással döntsd el.
2020. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem olvastam el a szöveget, de a kérdés magában hordozza a választ: nem. ha te másokkal akarod megszavaztatni a kettes számút, akkor egyes számút SEM kellett volna szülnöd.


Egy gyereknek érzelmileg stabil felnőtt szülőre van szüksége. Azaz, nem rád.

2020. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek, szülőknek kell eldönteni! Apukát megkérdezted már?
2020. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
NE! Elolvastam az érvelésedet és atya ég. Nekem a mellette szóló érvek is inkább ellenérvnek tűnnek: kéne a gyereknek a tesó, atélném újra a terhességet, és nincs kedvem visszamenni dolgozni??? :O Ez nagyon kevés a gyerekvállaláshoz... Amíg csak ezek szólnak az új gyerkőc mellett felejtsd el.
2020. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo volt a dilemma nalunk, de amugy nem 2 evig, hanem hatomig kelt a nagy 6-8x, es akkoris csak azutan kezdett kevesebbet, mikor a ferjemmel kezdett aludni a nagy. 3,5 ev lett a korkulonbseg, mi meg egy gyereket szerettunk volna, nem pedig testvert a meglevonek, azt, hogy milyen lesz a viszonyuk ugyanis a csaladban szetnezve eleg nehez elore megmondani, van mindenfele pelda ra.


En birom, mert a ferjem rengeteg dolgot megcsinal, es a nagyhoz is o kel. Nekem a kicsi a dolgom foleg, meg napkozben reszben a nagy. Igyis sokszor erzem, hogy ket helyen szeretnek egyszerre lenni, es nagyon rossz ez a tehetetlen erzes, hogy nem tudok. 0 vagy keves segitseggel szerintem ez kikeszulos mutatvany. 4 napot voltunk eddig harmasban a ferjem egy utazasa miatt, felvaltva ebredtek...

2020. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Miert? Akkor mi szólhat még egy gyerek mellett? Azon kívül hogy szeretném?

Pl hogy tudjak felvenni csokot? Vagy nem ertem. Milyen érvek lehetnek még mellette?

2020. ápr. 23. 21:05
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Ja, es en mar dolgoztam, mikor ugy dontottunk kozosen, hogy vallalunk meg egyet.
2020. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi 5-os az értelmes választ.hat igen. Férjem sose kelt a gyerekhez. Csak én. Azt hiszem nem is kelne ugyanúgy ha kettő lenne☹️ egyedül nemtudom mennyire bírnám.
2020. ápr. 23. 21:07
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a legfobb erv, ha mindketten szeretnetek gyereket onmagaert, hogy legyen meg egy gyereket, mert eggyel nem erzitek teljesnek a csaladot, mert szivesen forditanatok idot es energiat meg egyre.
2020. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Egyelőre nálunk az van megbeszélve hogy ősszel döntünk róla. Csak magamban, az érzéseimmel kell tisztában lennem. Hogy valójában én mit akarok. A szívem vágyik rá nagyon, de elbizonytalanodom amiatt hogy bírnám e.
2020. ápr. 23. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!