Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagyjam sírni, vagy mit...

Hagyjam sírni, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
1 éves kislányom van és egyszerűen nem tudok tőle semmit csinálni egész nap. Folyamatosan a lábamnák van, hogy vele foglalkozzak. Ha beteszem a járókába (jó nagy van) akkor is üvölt, pedig lát engem. 10 percenként felébred, ha nem fekszem mellette. Se kaja, se rend, se énidőm nincs. Hagyjam sírni és majd leszokik erről vagy mit csináljak?
2020. ápr. 29. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nehéz ügy, fogadd együttérzésem.

Csodaszer nincs erre, az biztos.

Próbáld esetleg azt, hogy beszélsz hozzá, de nem mész oda. Vagy odamész, megsimogatod, de nem veszed fel. Tehát, hogy valami átmenet legyen a teljes összebújás és a teljes figyelmen kívül hagyás között.

Az elég jellemző, hogy ennyi idős korban (meg még jó sokáig) folyton a lábad alatt ténfereg. Feleségem sokszor azért lett ideges, mert félt, hogy rálép.

2020. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Ne hagyd sírni. Olyan hamar eltelik ez az időszak. Később bánnád, lelkifurdalasod lenne... En sem hagytam a lányomat soha sírni. De már 12 eves. 😊
2020. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Az én lányom 11 hónapos, de ugyanezt csinálja. Már kezdetektől ilyen, egy mosogatás kihívás mellette. Akkor csinálok mindent, ha az apja itthon van, amúgy meg egész nap vele foglalkozom. Nekem sincs el a járókában, se a kiságyban. Ha olyan habitusú a gyereked mint az enyém, akkor hiába hagyod sírni, nem adja fel. Egyszer kipróbáltam :-D

Annyi hogy nálunk az alvással nincsen gond.

2020. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Lányom 13 hónapos egy ugyanez :) van ilyen fellépő tornya vagy mije, amiben közvetlenül mellettem tud állni a konyhában, ezzel lehet egy kis időt nyerni. Amit még tehetsz, az az, hogyha véletlenül elvan épp magában, akkor hagyod, hadd kösse le magát (néha erős a kísértés odamenni ilyenkor vagy mondjuk felkapni, hogy megyünk öltözni stb). Az is jó, amit irt valaki, hogy beszélsz hozzá, megsimogatod, de nem veszed fel... nem biztos, hogy mindig bejön, de szépen, fokozatosan kialakul szerintem.
2020. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Kb ugyanez. Ha a konyhában vagyok, ő is ott van, kipakol a fiókból, szekrényből. De inkább hagyom, had foglalja le magát, még ha evvel plusz munkát is csinál nekem. Adok neki keverő kanalat, műanyag tálat, hogy ő is "főzzön". Ha takarítok is adok neki kis lapátot, mintha ő is csinálná. Vond be a munkába, már amennyire lehet, a lényeg hogy lássa, mit csinálsz, veled legyen. Mondjuk az alvás problémára nincs ötletem, nálunk szerencsére nincs ilyen.
2020. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
En csatos hordozoba tettem a hatamra, onnan nezte, mit csinalok.
2020. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

10 hónapja várom a csodát, most 19 hónapos és csak egyre rosszabb😅 Remélem az idő segít. Teljesen együtt érzek veled. Igen ahogy az egyik válaszoló írta, az én lányom is nagyon kitartó ilyen téren. Énis próbáltam sírni (inkább hisztizni mostmar) hagyni de nem hagyta abba én meg megsajnáltam persze. Az sem működik hogy adok neki kanalakat meg tálat, ha olyan jön rá földhöz vágja és ordít tovább 🤷‍♀️

Mondjuk Ő nagyon anyás tehát ha az apja itthon van akkor is ott van velem 🤷‍♀️ Próbálom kiélvezni ezt az időszakot de sokszor nagyon nehéz.

2020. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

Hát járókába az enyémet se lehetett tenni soha. Nem lehet, hogy szepás?

Azt lehet megpróbálni, hogy mindig viszed Magaddal és adsz neki valami izgit (konyhai eszközök, prospektus, bármi), beszélsz hozzá, énekelsz.


Sokszor segít, hogy elkezdtek együtt valamit, amibe aztán belemerül.


Nem akarok most itt meg én lenni az önjelölt bezzeganya, de szerintem meg kell próbálni szoktatni ahhoz, hogy tudj tőle dolgozni, még ha nagyon pici lépésenként is, mert az nem állapot, hogy nem hagy dolgozni, a háztartásnak haladni kell. Nekem is nagyon nehéz a gyerekem, és én is küzdök ezzel, de úgy látom, van értelme, már sokkal jobb, mint pár hónapja.


Járókába zárástól mondjuk én irtózom, nincs is. Nekem az egyik első emlèkem, hogy rázom a rácsot, és sírok, nagyon puci lehettem, mert nem használták nálam sokáig.

2020. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Még annyi, hogy mindenhová tegyél vmi izgit, ami csak ott van. Pl az alagsorban a teregetésnèl van nálunk egy csomó színes csipesz meg fújtam gumikesztyilű lufit. A konyhában van egy habtapi sarok szíbes párnákkal meg hűtőmágnesek, és egy doboz izgi konyhai eszközökkel (tölcsér, szűrő, kekszpecsét stb). Kertben kinti könyvek, nippek, labdák.


Ha Magaddal viszed vhová, kezdd úgy, mint egy játszás, figyelj rá, nézzetek könyvet, aztán mindig egy picit csinálj valamit. Kiteregetsz 2 pólót, utàna nevetve ráteszel egy csipeszt a rácsra, 2 pár zokni, 1 kukucs, 2 gatya, aztán beteszed a szennyeskosárba tologatni (legalábbis ez nàlunk menő), közben magyarázz neki.

Kajánál néha felültetem az etetőszèkbe, teljesen a pulthoz húzom, kezébe adom az egész krumplit, kolompolok a làbosfedőn, bármi.

Sajnos van, amikor nyűgös, és ezt kell játszani tényleg, hogy 1 percenként ideodatenni.

Még szuper a konyhában ha felkapod és táncolsz vele egy zenére.

Az is segít, hogy hamarosan megérti, hogy mért jó valami, az enyém pl imád enni és tudja hogy a konyhában ez készül. Ha mutatsz neki először egy nagyon rövidet, amit utána megehet (pl csak egy akármilyen gyümi felvágása v kakaó készítés), talán az is segít.

Meg persze az idő, de azért szerintem önmagában nem elég várni.

2020. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem másfél éves és születése óta kihívás mellette bármit is csinálni. Amíg pici volt addig működött a hordozás. De 1 éves kora óta nem ér rá erre, mert menne játszani, de persze nem egyedül, hanem egész nap rángat hogy menjek vele. Nem elég az sem ha ott vagyok, hanem aktívan játszanom kell vele. Pokoli nehéz így bármit is csinálni. Főleg főzni nem lehet tőle, porszívózni és teregetni alapvetően megy, hiszen ezekbe be tudom vonni. De főzésnél hiába adok neki fakanalat vagy bármit... Mosogatást, rendrakást szintén nem bírja. Én is csak ezt tudom tenni amit valaki már írt, hogy örökké megszakitom amit épp csinálok, hogy közben ő se érezze elhanyagoltnak magát. De még így is sok a hiszti.


Mondjuk 1 evést már szerintem sem kéne járókába tenni. Inkább csak biztonsági halóként használnám a helyedben, pl ha ki kell szaladni a postáshoz, vagy épp leöntöd a forróvizet a tésztáról.. De tartósan betenni egy egy évest, az szerintem kb lehetetlen.


Amúgy nálunk sincs sose olyan rend és tisztaság mint amit én szeretnék, úgy érzem hogy én mindig csak tüzet oltok. Énidő? Hát ezt én is csak hírből ismerem.

2020. ápr. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!