Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jövő héten már meglátogathatju...

Jövő héten már meglátogathatjuk a nagy szülőket?

Figyelt kérdés
Ők vidéken élnek, mi Budapesten, csak vonattal tudnánk menni. Szabad lesz ez? 65 év alattiak.. Már nagyon hiányoznak a gyerekeknek, a vírus előtt szinte minden hétvégén ott voltunk.
2020. ápr. 30. 10:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, ha feloldják a kijárási korlátozást.
2020. ápr. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De vidéken már feloldjak, Budapesten meg nem.
2020. ápr. 30. 10:48
 3/19 A kérdező kommentje:
De közben meg azt mondják, hogy kirándulni lehet menni. Á, nem értem ezt az egészet
2020. ápr. 30. 10:50
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Mit nem értesz...???

Olvasd már el a márciusi rendeletet!

Teljesen egyértelműen le van írva részletesen.


A sport/kirándulás a kivételek közé tartozik.

A nagyszülőlátogatás meg nem.

2020. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Itt hatalmas kavar lesz. Ne haragudj, ez nem ellened irányul, kérdező, de az, hogy lazítanak a rendeleten az én értelmezésemben nem jelenti azt, hogy most mindenkinek automatikusan neki kell indulni. A gyerekekre is veszélyes a vírus egyébként, múltkor volt a hírekben, 15 hónapos (!) baba kapta el Magyarországon és nagyon rosszul volt. A nagyszülőkről te tudod, hogy bár 65 év alattiak, van-e krónikus betegségük. Az én anyám is 65 alatt van mégis krónikus beteg. Én nem mernék így nekiindulni, kivárnám, hogy mi lesz a nagy lazítás vége és onnantól mernék akármit is változtatni az életmódomon.
2020. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Jobb időpontot nem is választhattatok volna ha ki akarjátok őket nyírni.

NEM AZÉRT LAZÍTANAK MERT ELMÚLT A VESZÉLY! Azért lazítanak mert az egészségügy felkészült a vírusra. De az idősek sokkal nagyobb veszélyben lesznek, mert beindul a terjedés. Csak arra számít a szakma, hogy azzal, hogy az idősek otthon lesznek a fiatalokon gyorsan átmegy az egész és azok akik kórházi kezelésre szorulnak megkaphatják a megfelelő ellátást.

Gondolkodjatok már az Isten Áldjon meg!

2020. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem is akarok mindennek nekiindulni. 40 + napja nem voltunk SEHOL. Meg a nagyszülők se. Közeli család, nagyon szoros a kapcsolat, két óvodás gyerekem van, hiányoznak egymásnak. Ha szabad lenne, én mennék hozzájuk. Nem máshova, meg nem mindenhova, meg nem minden nap. De azt hiszem mindenki tudja milyen nehéz most és hogy mennyire hiányoznak a rokonaink. A kérdés ahogy mit jelentenek a mostani változtatások. Mert nehezen értelmezem.
2020. ápr. 30. 11:08
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Én kb ugyanannyi ideje nem találkoztam a családommal. Ráadásul a páromat sem láthattam mert nem élünk együtt. Egyedül vagyok otthon. Napközben meg meló. Szerinted könnyű? Senkinek sem az de ez most nem az a helyzet amikor ez szempont. Legalábbis nekem nem. Az a legfontosabb, hogy a szeretteinknek ne legyen baja.
2020. ápr. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Lazítanak a korlátozáson, de továbbra is a legfontosabb, hogy ne találkozzunk most a szeretteinkkel élőben (akikkel nem egy háztartásban éltek), uyanis megfertőzhetitek egymást és az lenne a cél, hogy az időseket és/vagy a betegeket megkíméljük a fertőzéstől mivel ők nagy eséllyel nem élnék túl.

Szüleim 55 évesek de asztma, allergia, szívbetegség is fennáll. Nem megyek hozzájuk, amikor mégis muszáj mert segíteni kell valamit, akkor szigorúan tartjuk a távolságot, maszkban vagyunk, kezet mosunk, fertőtlenítünk.

Gyerekek nem annyira tudnak figyelni a higiéniára, meg gondolom nem fogják tartani a minimum másfél métert se ha odamennétek...

Ne kockáztassuk senki életét.

2020. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene megértenie mindenkinek, hogy azért lazítanak mert a gazdaság nem bírja, nem azért mert a vírushelyzet elmúlt.

A kórházakat elvileg akkora rohamra készítették fel, ami többezer ember tömeges fertőzésésére elég. De aki egy kicsit is ismeri magyar egészségügyi helyzetet, az szkeptikus, és ha tud, marad a fenekén, hogy ne ő és a szerettei teszteljék a kórházi körülményeket.

2020. ápr. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!