Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nevelőszülő mennyit keres?

Egy nevelőszülő mennyit keres?

Figyelt kérdés
Nem tudom lehet, hogy rossz helyen keresgéltem, de ilyen 30 000 kb 1 gyerekre a többit jóformán rá kell költeni. Akkor ez hogy kivitelezhető? Gondolom, hogy nem lehet belőle meggazdagodni, de ez kenyérre is elég kevés szval biztosan nem jó információt találtam a témával kapcsolatban. Van itt olyan aki ezzel foglalkozik?
2020. ápr. 30. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom, azárt megkapja utána a családi pótlékot, és az adókedvezményt is. De valóban, aki ezzel foglalkozik, nem azért csinálja, hogy meggazdagodjék.
2020. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Minimálbér 30%-a az alapbér, ezt akkor is kapod, ha nincs nálad gyermek. Ez gyermekenként 20-25%-kal nő, attól függően, milyen gyermeket vállal az ember. Ezen kívűl a gyermekekre fordítandó összeg kb 57000-64000Ft körül van. Illetve 0-2 éveseknél gyeden lehet lenni. Adókedvezményt is lehet utánuk igénybe venni. Nagyjából ennyi.
2020. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 30. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:
44000 ft az alapdíj, gyermekenként kb 30-al emelkedik, ehhez jön hozzá az ellátmány, stb... Egyébként én olyan nevelőszülőt nem ismerek, akinél egy gyerek van (szerintem kevés olyan van). Ezt 3-4-5 gyerekkel érdemes csinálni. Nekem anyukám nevelőszülő, 4 nevelt gyermek van nálunk, 3-an édestestvérek vagyunk (tehát 4 nevelt+3 sját gyerek), és mi kényelmesen eléldegélünk ebből a pénzből (egyedül nevel minket), viszont ennyi gyerek mellett jó ha van az embernek felnőtt gyereke, aki tud segíteni. Valamint azt is hozzá kell tenni, hogy hiába jelölöd be, hogy magyar gyermeket vállalsz, romákat fognak csak szinte felajánlani, valamint nagy részük szellemileg visszamaradott, viszont az születésnél nem derül ki, hanem csak később. Nálunk a 4 gyerekből 2 fixen beteg, az egyikük autista, a másikuk közép súlyos fogyatékos, egyikük pedig annak tűnik (még nincs egy éves, szóval papírja nincs róla, de nagyon le van maradva, nem ül fel, nem fordul át a másik oldalára, stb...) Tehát számolni kell azzal, hogy heti többször valószínűleg fejlesztésre kell őket vinni, szóval ilyenkor valakinek otthon kell lennie a többi gyerekkel, meg úgy alapból nehéz ennyi gyerekkel, de csak így lehet belőle megélni. Tapasztalatból mondom, hogy inkább jobb beteg kisgyermekeket nevelni, aki születésétől fogva nálad nevelkedik, mint olyan gyermeket, akit a szülei neveltek évekig, mert általában elszenvedtek valami traumát, rettegnek a férfiaktól, eszméletlenül rendetlen a magatartásuk - káromkodnak, verekszenek, köpködnek, stb..., felhalmozzák az ételt a párnájuk alá, mert félnek, hogy másnap már nem lesz, hazudnak. Na, és a szülők... Róluk inkább nem is mondok semmit, csak annyit, hogy azt hiszik, te akartad elvenni tőlük a gyereket. (Akiktől szülés után veszik el, nálunk nincs ez a magatartás, ők hálásak szoktak lenni azért, hogy neveled a gyereküket. Nem tudom, miért van ez az ellentét.) Persze, vannak kivételek, de nekem ez a tapasztalatom.
2020. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!