Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A testvéremnek segítségre van...

A testvéremnek segítségre van szüksége, hogy nyomatékosítsam ezt benne?

Figyelt kérdés

Tesómmal elég különbözően alakult az életünk, míg ő 24 éves korára már háromgyerekes anya lett, én inkább továbbtanultam, karriert akartam, külföldön élni huzamosabb ideig, jól érezni magam. Ő 19 évesen lett terhes először, és hiába lett otthon megígérve, hogy ettől függetlenül befejezi az egyetemet, az unokaöcsém még 1 éves sem volt, mikor újra terhes lett. Kívülről úgy látszik, hogy minden rendben van, nagy ház kutyával, 3 gyerek, boldog család. Közben meg heti 2-szer felhív sírva, hogy mennyire elege van ebből az egészből, hogy ő otthon cselédnek van nézve, a férje annyit sem segít neki, hogy munka után elmenjen a boltba, ha kell valami. Már a 3. gyerek előtt sem volt jó a kapcsolatuk annyira, de a nővérem akarta a legkisebbet, hogy "majd az segít és összekovácsolja őket". Nem így lett, sőt, rosszabb lett csak. Hol a férjére, hol a gyerekekre panaszkodik. Amióta otthon vannak, csak rosszabb az egész. Olyanokat mond, hogy egyszer felköti magát a nappaliban, vagy felvágja az ereit a fürdőkádban, vagy ha elaludtak a gyerekek, összepakol és szó nélkül elmegy. Nem mindig mond ilyeneket, de szerintem ez már egyszer-kétszer is ijesztő... Mellé jön az, hogy folyton kesereg, hogy nem tanult tovább, hogy nincs élete, nincsen semmije. Ez a másik, hogy azt mondja, szíve szerint elválna, de mégis hova menjen 3 gyerekkel, végzettség és diploma nélkül, meg kinek kéne úgy. Már ezt is mondtam neki, hogy nem kell a három gyerekkel mennie, maradhatnak az apjuknál is, és akkor vele lennének hétvégén (szerintem ez nagyon jót tenne neki amúgy). Erre, hogy "mit gondolnának arról mások"... A szüleinkkel erről nem beszél, mert szerintük nincs olyan, hogy valaki depressziós, az olyan ember csak unatkozik, és menjen kapálni a kertbe, majd akkor nem lesz depressziós a nap végén. Pszichiátert, pszichológust és kineziológust is javasoltam neki, de fél elmenni, mert mi van, ha a férje, vagy a barátaik megtudják, és mit gondolna róla a szakember, hogy menekülne a saját családjától.


Szóval én úgy érzem, hogy ő rengeteg mindent elnyom magában, mellé jön a folyamatos frusztráció és keserűség/irigység. Én nem ezzel foglalkozom, nem tudok neki szerintem hatékonyan segíteni, hogy az jó legyen hosszútávon.


2020. máj. 1. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Állj mellé teljes mellszélességgel és támogasd. Mert sajnos magától nem fog segítséget kérni.

Arra pedig, amikor azt mondta, hogy fél elmenni, mert mi van, ha megtudja a férje, akkor én csak annyit mondtam volna neki, hogy tudja csak meg és az összes barátjuk is, hogy mennyire önző a férje és mennyire nem segít semmit.

Egyébként én azt csinálnám a tesód helyében, hogy amikor otthon a 3 gyerek, a férj is, akkor fognám magam és elmennék mondjuk veled egy közös estét eltölteni, kikapcsolódni, kicsit érezze már a férje is, hogy egy kicsit oda kéne tennie magát.

Bár személy szerint sajnos nekik túl korai volt gyereket vállalni, illetve nem is kellett volna egynél több. Sajnos egy gyerek nem tart össze semmilyen kapcsolatot, sőt, inkább tönkremegy még jobban, meg a gyerekek élete sem lesz túl jó egy instabil kapcsolatban.

2020. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A férje szerintem azért ilyen, mert úgy van vele, ha a tesóm nem dolgozik, nincs gondja a háztartáson, gyerekeken kívül semmire, akkor igenis tartson otthon rendet és koordinálja a gyerekeket is. A pasi vállalkozó, sokszor tényleg hajnaltól estig dolgozik, úton van.


Szeretnék neki segíteni, ezért is mondtam, mondogatom, hogy kérjen szakszerű segítséget... Mert én elmondhatom 640-szer is a véleményem, és hogy én mit tennék, neki az nem segít... Plusz mivel barátnője nem sok van (inkább családokkal vannak jóban közösen), ezért ha rossz a kedve, azt is rajtam vezeti le. Én pedig anno rengeteget szenvedtem amiatt, hogy a szüleink halál büszkék voltak rá az unokák miatt, mindenkinek dicsekedtek (ami valahol érthető). Ha pedig rólam kérdeztek a távoli rokonok, ismerősök, akkor hallgattam, hogy "hát velem nincs annyira szerencséjük, nálam még a házasság gondolata sem merült fel, nemhogy a családé". Mára ezt én már elengedtem, mert rájöttem, hogy nem szabad úgy gyereket szülni, ha én nem vagyok rá készen 100%-ban és nem vágyom rá. A tesóm példája ebben pedig csak megerősít.

2020. máj. 1. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj, hogy a férfiak sajnos nem tudják, hogy mit él át egy nő azzal, hogy otthon van és háziasszony meg főállású anya. Netán még rosszabb, még mellette dolgozik is.

Én pontosan tudom, hogy mit él át a testvéred. Itt nem arról van szó, hogy a férje ne lenne elfáradva a sok melóban, de elvan és ez teljesen érthető is. De egész nap otthon ülni szinte a 4 fal között, gyakorlatilag szocializáció nélkül mindenfajta megbecsülés nélkül, mindenfajta segítség nélkül, abba egy idő után az ember belefárad. Az sem kevésbé fárasztó.

Mindenképpen segítségre van szüksége a testvérednek, de a férjének is. Egy párterápia, ahol a férj is megláthatná azt a másik szemszöget, hogy miben él a felesége.

2020. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem a szocializáció a gond, hanen hogy egy kertes ház 3 kisgyerekkel iszonyú sok feladat.

Mi együtt csinàljuk a párommal amikor itthon van és csak 1 gyerek van, mégis elfáradunk.

Takarítónőt kellene fogadnia vagy baby sittert plusz hozatni az ételt.

2020. máj. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne adj ilyen tanácsokat, hogy hagyja ott a gyerekeit.
2020. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyetértek az Előzővel. Mindenki sokmindent elnyom magában, aki nem ötletszerűen sodródio jobbra-balra.

Segítségre van szüksége, konkrét teendők terén.

2020. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!