Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tanítsam meg ezeket?

Hogy tanítsam meg ezeket?

Figyelt kérdés

Lassan itt a 15 hónapos státusz és a kislányom nagyon sok mindent nem tud. Elkezdtem aggódni...


Még mindig nem mutogat, eddig nem mutatott rá semmire. Nem pápázik, kérésre nem ad oda semmit. Nem érti ha kérdezek tőle, pl hol van apa stb., olyankor nem néz oda, nem reagál a kérdésre.


A hallása jó. Sokat játszunk és célirányosan is tanítom ezeket, de semmi eredménye.


Van valami tippetek hogy tanítsam meg ezeket? Ti hogy tanítottátok meg?

Pl. mutogatni úgy tanítom, hogy könyveket nézünk, mutatom és megnevezem a dolgokat benne. A lakásban, udvaron is mutatom és megnevezem neki a dolgokat. Ha beszélek akkor is rámutatok a tárgyakra. Valami más tippet tudtok adni?


2020. máj. 1. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem javasoltak egy kivizsgálást?

Mert lehet, hogy nem azzal van a gond, hogy te nem foglalkozol vele rendesen, mert ezek alapján te mindent megteszel, lehet, hogy ő van egy kicsit elmaradva és ennek oka van. Gyerekorvossal érdemes beszélni ez ügyben. Vagy hogy egyáltalán mekkora gond.

Én sem csináltam másképp semmit, mint te, én is mindig magyaráztam mindent neki, de ennyi idősen már a fiamnak szavai voltak és simán végrehajtott utasításokat is és értette, amit mondtunk neki. 1 éves sem volt, már akkor mondta a galambokra, hogy ga, ga és mutatta, hogy hol szoktak lenni, meg mikor repülnek.

2020. máj. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Én sehogy nem tanítottam, és mégis tudja ezeket. Nincs azzal a gyerekkel semmi baj, csaknem olyan teljesítmény kényszeres mint az anyja. Mi lenne ha békén hagynád?
2020. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1: Nem jvasoltak kivizsgálást. A védőnő szerint gáz, hogy ezeket még nem tudja. Annyit mondott, hogy szóljak a gyerekorvosnak. A gyerekorvos meg csak annyit, hogy magától nem is fogja ezeket tudni, tanítsam. 2 hét múlva lesz a 15 hós státusz, kíváncsi leszek mit mondanak.
2020. máj. 1. 18:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolom. Ezeket már tudnia kellene. Én nem hagynám lerázni magam a dokinál, igen is küldjön el további vizsgálatokra. Minél előbb annál jobb, így lesz könnyebb behozni a lemaradást.
2020. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet. Mi is aggódunk a gyerekert. Egyébként, minket nem küldtek vizsgálatra, magam kérvényeztem. Hallása jó, neurológiai vizsgálat rendben, elkuldtek korai fejlesztésre, ami zárva van szeptemberig, úgyhogy fogalmunk sincs mit csináljunk a gyerekkel.


Szóval oké a vizsgálat, de a korona vírus miatt sehol nem fogadnak a gyerekkel..

2020. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5# Hány hónapos korában kérényezted a vizsgálatokat?
2020. máj. 1. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:

13 hónapos volt akkor. Egy hónapra rá lett időpont a hallás vizsgálatra, neurológiai vizsgálat pedig március elején volt. Épp hogy megjott az eredmény, elmentunk a pedagógiai szakszolgalathoz jelentkezni, 2 hétre rá hívtak hogy mehetünk. Kaptunk egy kérdőívet amit ki kellett tölteni. Mindenre vonatkozóan, szülés terhesség körülményei stb. Visszavittunk kaptunk egy másikat ami már a fiammal volt kapcsolatos. 10 oldal, szavak rajta. Miket utanoz, mire hallgat stb. Teljesen el vagyok keseredve, mert egyet se tudtunk beikszelni..

Na mindegy, hát megjott az új időpont, korai fejlesztő, torna lesz, sok sok beszélgetés, tanácsok, és másnap hívtak hogy nem csak ők, de minden fejlesztő bezárt a vírus idejére.

Itt vagyunk 16 hónaposan, a gyerek nem beszél, nem mutogat ha megfeszülök akkor sem, és fogalmam sincs mit kezdjek vele.. Mire szeptember lesz nem tudom nem lesz e késő neki..

2020. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezeket nem fogod tudni megtanítani, maguktól kezdik el. Az én lányom nem beszélt, de mindent értett, a böngésző könyvekben folyton mutogatott ennyi idősen. Én a beszéd miatt elvittem felmérni, mindenhol azt mondták nagyon jó, hogy mindent ért. Vidd el felméretni, csak most nagy eséllyel nem csinálnak ilyet, bár ki tudja, a magánrendelések is újraindulhatnak.
2020. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad!
2020. máj. 2. 07:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ugyanîgy aggódtam én is,mint te.Mai napig Aggódom,most 2 éves a kislányom.

15 hósan semmit nem értett ő se,nem mutogatott,nem figyelt a nevére,csomó autisztikus tünet.Még 13 hósan vittem neurologushoz,de azt mondtak semmi baja.

20 hónaposan kezdett el mutogatni,egyik napról a másikra.Mindent és mindenkit megmutat.A beszédértés is onnantól indult be.Utánzás is mostanában.

De nem beszél még,csak pár szó és állatokat utánoz.

Még mindig aggódom,de ha vége a vírusnak viszem újra neurológushoz.

Mindezek mellett a borzasztó hiszti ami a legrosszabb talán.

Ha van kérdésed nyugodtan irj,privátban is.

2020. máj. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!