Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második gyerek tekintetében...

Második gyerek tekintetében mik voltak az érvek? Ellenérvek? Hogy döntöttél? Megbántad?

Figyelt kérdés
2020. máj. 2. 09:06
 1/8 anonim válasza:
92%
Nálunk egyszerű volt. A feleségemnek és nekem is van testvérünk. Tudjuk, hogy milyen jó ha van az ember mellett mindig valaki így felnőttként is. Nálunk nem volt kérdés a testvér. Ha már mi sem leszünk ők még ott lesznek egymásnak.
2020. máj. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt kerdes hogy szeretnenk kistesot neki, igazabol sosem listaztunk mellette ellene erveket, ugy gondolom h bar egy gyerek tobb figyelmet kaphat, maganyosabb lehet a gyerekkora (latom ezt egy gyerekeseken tobb helyen, mas ha a korosztalyaban van valaki aki folyton korulotte van). Az h anyagilag, figyelmileg, energiailag mi fer bele, ket gyereknel nekem meg nem annyira szignifikans kulonbseg mintha a harmadikon, negyediken vacillalnank. Szinten nem merlegeltuk hogy majd az egyetemet hogy fizessuk egynek, kettonek, sajat tapasztalatom hogy egyik naprol a masikra ki tud fordulni a vilag magabol es vissza, szulni csak most tudok, hogy mi lesz 20ev mulva, azzal megbirkozunk akkor.

Egyaltalan nem bantuk meg, nagyon jol elvannak egymassal, 2 ev korkulonbseggel.


Szoval en nem azert szultem a masodikat hogy majd "oreg korunkban legyen aki apol", vagy a szokasos frazis: "ha majd mi nem leszunk, legyen valakije", nekem sem az ocsem a legjobb baratom bar osszetartunk bajban, hanem hogy abban a 18-20evben amig gyerek, addig legyen neki "izgalmasabb gyerekkora",tarsasaga, tanulja a korosztalyaval valo viselkedest a konfliktusokon es megoldasukon keresztul, nagyon jokat csacsognak lefekves utan, igaz mindketten lanyok, nincs tapasztalatom fiu-lany parossal, azt majd leirja mas.

2020. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi így terveztük első perctől kezdve,22 hónap van közöttük,kaptam érte jó sok megszolast hogy jaj nem túl kora nem gondolod hogy hátrányban lesz a nagyobb, nem nem gondolom ugyanúgy tudok vele foglalkozni mint az előtt, játszunk a kicsi nézi vagy ha ép éhes vagy tisztába kell tenni be vonom a nagyot , imádja tisztába tenni etetni, játszani vele élvezi hogy hangosan kacag, olelgeti puszilgatja, nem bántam meg egy percre sem! Így kerek az életünk. Ellenrveim nincsenek, csak az volt rossz hogy 5 napig csak pár percre láthattam a nagyot amíg kórházban voltunk.
2020. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk sem volt kérdéses. Tudtuk, hogy nagy családot szeretnénk, tudtuk, hogy kis korkülönbséget szeretnénk. Amikor úgy éreztem, helyrejöttem a műtétből és elmúlt a nagylányomnál a hasfájós időszak, belevágtunk. 13 hónap van köztük. 😊 A harmadiknál egy külső tényező megoldására vártunk, 22 hónap telt el a 2 szülés között. A legkisebb pedig szintén gyorsan jöhetett és jött is, 12 hónapra rá. 😊
2020. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

A fő érv az volt, hogy mivel 3 gyereket terveztünk, kénytelen voltam megszülni a másodikat is... :D

Ellenérv max a mamák részéről volt egy erőtlen "jól meggondoltátok ti ezt?".

Amúgy ketteske nem könnyű eset, de hármaska meg pláne 3:)

Nem, nem bántam meg.

2020. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy mindig is 2 gyereket akartunk nagyobb korkülönbséggel. Sokan papoltak, hogy nem fogják szeretni egymást, féltékenység meg ilyenek. Imádják egymást. A nagy védi es tanítja a kicsit, szeret körülötte segíteni, a kicsi felnéz a nagyra. A nagy nem irigy, engedi a játékait a kicsinek, kivéve a legóit, de ez érthető.

Nem bántam meg, hogy majdnem 6 év van köztük .

2020. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem volt testvérem, szarrá untam a gyerekkoromat, így mikor megszületett az első (ő nem tervezett volt) már biztos volt, hogy lesz második.

Sokkal jobb döntés volt, mint az elsőnél nem védekezni

2020. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Férjem egyke, nekem 3 tesóm van...

Szerintem jó ha van, akire számíthat az ember a szülein túl.

Meg férjem a tipikus önző egyke példája...😅 bár mióta házasok vagyunk sokat fejlődött... Viszont Nem szeretném, hogy a lányom is ilyen legyen felnőttnek... Szóval még egy gyereket mindenféleképpen szeretnék...

2020. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!