Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti várnátok? Második gyerek?

Ti várnátok? Második gyerek?

Figyelt kérdés

Én 31 éves vagyok, van egy másfél éves lányom. Férjem viszont 41 éves.

Egyik nap szeretnék még egy babát másik nap úgy érzem, áhh, nem akarom.

Elegge bizonytalan vagyok. Viszont azt érzem ha most vissza megyek dolgozni, többé nem vállalok babat. Ráadásul 31 vagyok...

Párom még idősebb. Nem akarok idősen szülni.

Áhh, egyszerűen nem tudom mi legyen


2020. máj. 3. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Ha most nem lesz mielőtt visszamész dolgozni,, akkor később már nem lesz , ezt jól látod..


Ezt kell eldöntened

Hogy biztosan akarsz-e 2. Gyereket

2020. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Anyagiak megvannak hozzá? Feltudnatok nevelni meg 1 babát?

Jobb ha van tesója, de ha most nem vállalsz utánna már idős leszel te is és a férjed is. Nagyobb az esély a betegségekre is.... A férjed szeretne tesot?

2020. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Anyagiak jelenleg igen. De pár éven belül házat szeretnénk venni, ami hitelből lesz. Így nemtudom mi lesz akkor, vagy 15 év múlva. Jelenleg biztos helyen lakunk, pár évig még lehetünk itt, de előbb utóbb saját ház kell es akkor annak a hitelét fizetni... Plusz két gyerek. Emiatt félek.
2020. máj. 3. 21:51
 4/14 A kérdező kommentje:

Férjem se tudja még egyelőre. Ő inkább amiatt "aggódik" mennyire lesz fárasztó

Ez emaz egy gyerek is eléggé lefaraszt neha minket.

2020. máj. 3. 21:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Mi 32-42 évesek voltunk az elsőnél, most elmúlt 1 éves és most vagyok 10 hetes terhes. Majdnem 34-44 leszünk, mire a pici születik.

Párom így is mondogatja, hogy 60 lesz, mire a nagy érettségizik.

Semmiképp nem vártam volna tovább, de én kb azóta alig várom a picit, hogy az első meglett, és ez nagy különbség.

2020. máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Nekünk is ezért nem lesz második. En idén 31 a ferjem idén 43. Idén született a babánk. Szerintem ő már túl öreg lesz meg egy babához.
2020. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

még 10-12 év múlva is ráértek második gyerekre, nem vagytok elkésve, nem a középkorban vagyunk, hogy 31 évesen már öregasszony valaki


ha pedig sportoltok, egészségesen éltek, nem dohányoztok, akkor simán megélhetitek a 85-90-et is

2020. máj. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

7

Nem a kérdező kora miatt írtuk, amit írtunk....


Másrészt, persze az sem elhanyagolható.

Nem most, hanem egy esetleges nagyobb korkülönbség esetén.


Éb éppen a 31 -et töltöttem, amikor az elsô baba született. Nem így terveztük eredetileg.. de csúszott a házunk.. stb

Ekkor tudtam hogy 2 gyerek közt nem mehetek vissza, hiszen fél évre minek?

32 voltam még, amikro 1,5 év korkülönbséggel megszületett a 2. Babánk.


Ciszont mi tervezünk 2. Gyereeket is.

Vagyis én még nem vagyok benne biztos, mert nagyon kevés ez a 1,5 év.

Visszanenni itt sem rudok, mert sajnos bölcsibe nem veszik fel, vagy kicsi az esélye és magán nincs.. így nem tudok visszamennj oviig dolgozi


Gyes az lényegesen kevesebb bevétel.. de jobb lenne picit nagyobb korkülönbség 3. Közt..

De a koru k moatt nem fér bele már ismét a munka..


Szóval megértem a sikemmát


1.

2020. máj. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nem akarod szívvel lélekkel akkor ne legyen.

Nekem 8 év van a kettő között, és jó ez így.

2020. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vágysz rá igazán, akkor ne. 31 voltam, mikor a fiam szûletett, most vàrom a kislányunkat es bizony betöltöm a 39. évemet mire megszületik. A fèrjem 36 éves. Kis korkülönbséget én nem vállaltam volna, így jó. Nem vagyunk matuzsálemek, csak mert a 40 felé megyünk.
2020. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!