Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek milyen lett a kapcsolata...

Kinek milyen lett a kapcsolata az édesanyjával miután megszületett a gyereke?

Figyelt kérdés
Sose volt jó viszonyom anyámmal, nem tudtunk együtt élni se. Terhesség alatt sokszor sírásig kötekedett, veszekedett velem. Eleinte úgy tűnt, hogy az unokák miatt változik, de most megint nekiállt kötekedni. Most pl megkértem csütörtökön, hogy legyen szíves ne minden nap jöjjön, mert sok. Ezért inkább meglepetésszerűen ugrott be pénteken, szombaton és vasárnap. Vasárnap szintén mondtam neki, hogy azt hittem megbeszéltük, hogy nem jön minden nap, amúgy is úgy volt, hogy vasárnap mi megyünk. Majd megsértődött, hogy miután ő jött, mi már nem megyünk át. És azon is, hogy bezzeg anyósékhoz megyünk (a lépcsőházban köszöntöttük fel). Most ő van megsértődve, nem hajlandó beszélni, és nekem kéne bocsánatot kérnem..
2020. máj. 4. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Kérted. Nem használt. Akkor parancsolnod kell. Valaki csak abból ért.
2020. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Hát legyél határozottabb. Ne engedd be...megtanulja majd,hogy nem jöhet csak úgy. Az ilyen típusú ember csak ebből ért. Nekem jó kapcsolatom van velük. Mindig felhívjuk egymást,hogy ráér-e a másik vagy tegyük-e át a találkozót. Így a normális. Párod/férjed mit szól hozzá?
2020. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha nem nyitnál ajtót, és azt mondanád házon kívül voltatok? Vagy csak menjetek el sétálni hosszan, amikor kb számíthatsz rá.

De egyébként még ha ajtót is nyitsz, mondhatod, hogy most nem alkalmas, és megbeszéltétek, hogy nem akaszkodik rátok, rá is csaphatod az orrára.

Csak megtanulja.

2020. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Családi házban élünk, sétálni most nem járunk, simán besétál a kapun és bejön.. Férjem mindig kérdezi, hogy beszéljen-e vele, mert ha kérem, ő leállítja.
2020. máj. 4. 11:15
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Zárd be a kaput. Ha most meg van sértődve az neked csak jó, nem? Hagyd és kész, hátha leesik neki.
2020. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Én azért sajnálom anyukádat. Tudom 0-ra leszek pontozva.


De vele amúgy mi újság? Nincs testvéred? Férje? Nincs munkája? Miért jár ennyit hozzátok?

Lehet szüksége lenne rád, úgy ahogy neked is volt rá, ezt nem kellene elfelentenia azért! Lehet nem mondja ki, de ennek hogy megy hozzátok állandóan lehet hogy van valami háttere.

Látom anyukáddal a karantén ellenére tudjátok tartani a kapcsolatot. Miért nem viszed el az unokákat neki, és addig tudnátok egy kicsit a pároddal lenni? Biztos te is le tudnád kötni addig magad, és végülis a nagyanyjuk.

Én azt az anyámmal sosem tudnám megtenni, hogy kizavarjam, ne engedjem be, hazudjak neki.

2020. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó válaszolóval értek egyet.

Egyébként nekem nagyon jó gyerekkorom volt, szoros anyai kapcsolattal. Miután elköltöztem otthonról is. Ugyanabban a községben maradtam, így minden nap találkoztunk eddigis. Most, hogy nekem is van babám, ugyanúgy minden nap találkozunk, ha csak egy kávéra, kis beszélgetésre is ugrunk be hozzájuk párommal közösen. Az unokáját imádja, vigyáz is rá ha megkérem. Ő is jöhet bármikor hozzánk, de nyilván megkérdezi előtte alkalmas-e. Sőt, mindig ölelés, puszi is van. Vírus előtt legalábbis, mert ő még dolgozik. Szemérem, amíg velem lehet, addig kihasználom az időt amíg vele lehetek/lehetünk és viszonozhatom a törődést, szeretet amit kaptam tőle és kapok folyamatosan.

2020. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szemérem= szeretem :D
2020. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jó a kapcsolatom anyummal, nagyon sokat segített, és segít most is. Imádják egymást a fiammal. Gyakran talizunk, egy héten 3x biztos. Mondjuk hivatlanul nem jön, mindig csörög előtte.

En úgy vagyok vele, míg él így marad. Sajnos apukám nemrég meghalt, rövid az élet hogy ne legyünk együtt. Megtanultam, hogy addig szeressük egymást míg köztünk van.

2020. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!