Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki a gyerekvállalás után...

Aki a gyerekvállalás után kényelmi okokból rövidre vágatta a haját, megbánta?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna pixie hajat, csak a férjem miatt nem vágattam, mert ő a hosszú hajat szereti... nem kényszerített meg stb csak én nem akartam hogy neki rossz legyen. Viszont amióta megvan a baba csak összefogva van a hajam, mert rögtön ráfog, hullik is mindenféle, és kb semmi értelme annak, hogy hosszú... nagyon szeretém levágatni, de félek .. meg attól is, hogy nem fog jól állni, és gagyi lesz a visszanövesztéskor...

Ti hogy jártatok ezzel? Tudom nem pont ide vágó téma de mégiscsak a gyerek miatt lenne a fő ok, hiszen fölösleges ez a haj kb...


2020. máj. 4. 13:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Biztos nagyon megbántam volna. A rövid haj sokkal több meló. Egyszer volt, soha többé.
2020. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Szerintem sokan ott rontják el, hogy szülés előtt egy csinos, nőies nőből "átváltoznak" egy kevésbé csinos, kevésbé nőies melegítőgatyás ételszagú, smink nélküli Anyuvá. Lássuk be, a férfiak számára ez nem annyira vonzó. Muszáj megtalálni az egyensúlyt a csinos, ápolt, nőies nő és édesanya között. Akarj tetszeni a férjednek, tegyél érte, mert sajnos rengeteg kisgyermekes anya elhagyja magát. Egy rövid frizura is lehet nagyon csajos, nőies, de ahhoz jó fodrász is kell. Ha csak a praktikusság miatt akarod, szerintem megbánnád, mert a rövid hajat 3-4 hetente kell vágatni, hogy megtartsa a formáját, ne lógjon a szemedbe, míg egy hosszú hajat egy mozdulat összefogni és számtalan módon hordható, hogy kicsit változatosabban nézz ki.
2020. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem vagyok terhes, de 3 hete vágattam le a hosszú hajamat egy eléggé rövidre sikeredett long bob-ra. Nem mondom hogy megbántam, de még egyszer nem tenném. A rövidet könnyebb mosni és hamarabb szárad egy kicsivel, de ennyi a maximum. Ugyanúgy hullik, törik, viszont macrásabb összefogni, zuhanyzásnál az also pár réteg kicsúszik a csatból is mindig vizes, be kell állítgatni hogy formáj legyen. A hosszú hajamat ugyan én is cask összefogtam ITTHON, de ha elmentem valahova, simán lehetett több féle módon hordani. Amikor a fiam kicsi volt, akkor is hosszabb volt a hajam, nekem úgy volt kényelmes.
2020. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
48%
Én más indokból de szintén levágattam a hajam, derékig érő volt, fül feletti lett. Az akkori személyiségem, és érzelmeim miatt egyszerűen muszáj volt. Kb egy másfél évig folyamatosan kicsi volt. Most h lelkileg jobban vagyok már növesztem a hajam. Nem bántam meg, ez akkor és ott kellett.
2020. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Igazából évek óta nem voltam fodrásznál, magamnak vágom a hajamat, így ez még előrelépés is lenne ilyen szempontból :D de tény, hogy több meló lenne... de én meg így érzem magam slamposnak, hogy összefogom azt kész... na mindegy akkor ezt még jobban átgondolom, most úgy sincs nagyon fodrász a vírus miatt
2020. máj. 4. 13:54
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gyerekvállalás után, de kényelmi okokból vágattam le, mert gubancolódó, szálkás, nehezen kezelhető, zsíros tövű, száraz végű a hajam, minden baj van vele. Azt hittem, hogy ennél csak jobb lehet, hogy kevesebb gond lesz vele. Tévedtem. Én is azt tapasztaltam, hogy sokkal melósabb, és a visszanövesztés is rémes időszak volt, legszívesebben utcára sem mentem volna. Nekem rosszul is állt, mert alapból csúnya az arcom, meg hosszúkás, keskeny.

Szóval nagyon gondold meg, akár egy jó fodrásszal is konzultálhatnál, hogy mi a véleménye.

Összefogni egyébként lehet többféleképpen, felrakhatod egyszerű kontyba, hordhatod fonva, kicsit variálhatsz az elválasztással, ezeket még saját kezűleg is meg tudod oldani.

2020. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyumnak pixie van, konkrétan heti 1x megmossa, hagyja megszárítani, másnap waxot tesz rá és 1 hétig így áll a haja. Viszont 4 hetente kell fodrászhoz járnia.

Ha kicsitt hosszabb a haj, akkor viszont tényleg sok meló van vele, különben sehogy sem áll és még összefogni sem tudod.

Viszont ha mindíg is ki akartad próbalni, akkor a kisgyerekes életmód jó lehet ehez abból a szempontból, hogy ha vissza akarod növeszteni, az eleinte nagyon hülyén fog kinézni, így pedig kevesebbet vagy emberek között.

2020. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vágatnám le nincs az a pénz.Nekem is húzgálja,lehányja stb..de nem akarok megválni a hajamtol,ez a korszak meg majd elmulik.
2020. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több meló a rövid haj

Gyerekkel pedig Max félhosszút vállalnék, ha eddig nem volt gyakorlatom a rövid kezelésében

2020. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon rosszul áll a hosszú haj, de a röviddel naponta szívok, hogy kinézzek valahogy.

A hajadból az jön ki, ami a terhesség alatt nem. Ha összekötöd és bontás után kifésülöd, a lakásban lévő hajszösz mennyisége radikálisan csökken. Viszont ha rövidre vágatod, nehezebb megakadályozni, hogy mindenhol ott legyen.

2020. máj. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!