Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen meglepő manapság...

Tényleg ilyen meglepő manapság, hogy csak egy gyerekünk van és nem is akarunk többet?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiúnk van és még az óvónő is megkérdezte már, hogy lesz e testvére. Kérdezi ezt úgy, hogy neki is csak egy lett. Nagyon szeretem a kisfiam de nincs kedvem se energiám ezt megint végigcsinálni. Nagyon rossz alvó volt a fiam és mindig is többemberes gyerek volt, ez azóta se változott. Terhességem is nagyon nehéz volt, majdnem 26. hétre szültem mert kinyilt a méhszáj. De ilyenekre persze nem gondolnak akik állandóan kíváncsiskodnak.

2020. máj. 4. 21:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A korombeli (40) barátaim, ismerőseim, munkatársaim nagy részének max. 1 gyereke van, de sokaknak egy sem és ez már nem is nagyon fog változni.
2020. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meglepő és fura. De ez az én véleményem.
2020. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem lep meg.
2020. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem meglepő.
2020. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Én azt utálom, mikor mondom h nem lesz másik és jönnek hogy:

Majd meggondoljátok magatokat. (Nem fogjuk. Mindig is egy gyereket szerettünk volna)

Önzőség hogy nem adunk neki egy testvért (Nekem mindegy lenne pl ha nem is lenne tesóm. Szinte nem is beszélünk. Akkot mi garantálja, hogy neki jó lenne a tesó?)

El lesz kényeztetve. ( Kit kényeztessek ha nem a saját gyermekem?)

Én már nem is mondok semmit ezekre. Elengedem a fülem mellett. A nagyszülők is néha mondják hogy jöhet a tesó meg majd a második. Majd felfogják egyszer h nem lesz

2020. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%

Nem, és én személy szerint nagyon becsüllek érte.


Neveld fel jól, és máris tettél valamit a jövőért és környezetért: csökken a populáció, és minőségileg lesz jobb, nem mennyiségében.

2020. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem meglepő.
2020. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mi is egyet tervezünk. De minket is nyaggatnak már a tesoval pedig meg csak 3 hónapos. Igazából sosem terveztem gyereket. Ehhez képest az egy egész jó haladás, nem?

De van ismerősöm aki majdnem belehalt a szulesbe Helpp miatt. Nem fog újra reszkirozni. Fel akarja nevelni ezt az egyet.

És igen. Nem gondolnak bele ezekbe.

2020. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ebben semmi furcsa. Mi egy tesót tervezünk a kisfiúnk mellé, de nekem is azzal jönnek hogy lesz majd biztos harmadik is. Pedig mi csak 2 gyereket szeretnénk.

Szerintem nem értenek meg senkit, tök mindegy mennyit mondasz úgysem jó.

2020. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is csak egy van és 5 éves.
2020. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!