Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisteso érkezése, kis korkülön...

Kisteso érkezése, kis korkülönbség? Hogy legyen?

Figyelt kérdés

3 év korkülönbséget szeretnék. Lányom jövő októberben lesz 3 éves. Kb akkor születne a tesó. Augusztus, szeptember környékén.

Mi lenne a jobb? Menjen akkor már oviba, bölcsibe, vagy maradjon itthon még velünk?

Ha beadom, attól félek hogy nagyon megviselné hogy új baba, plusz ő le van passzolva.

Ha nem adom be, nemtudom hogy birom egész nap otthon a két kicsivel.

Esetleg ha már előtte nyáron jár bölcsődébe?

Amúgy úgy látom nagyon társasági lény. Imádja az embereket, bátor és jól elvan. Gyerekekkel sajnos mostanában ugye nem tud találkozni. De úgy látom szívesen lenne gyerekekkel. Talán örülne is neki ha közösségbe lenne majd.

Nekem is könnyebb lenne ha nap közben csak wgy kicsi lenne itthon.

De nem akarom hogy a kia lelke sérüljön. Mit tennétek?


2020. máj. 5. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Menjen oviba, kell a gyerektarsasag. A kis lelkèmek semmi baja nem lesz!
2020. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Semmiképp ne úgy időzítsd, hogy egyszerre legyen az ovikezdés a tesó születésével. Vagy kezdje meg az ovit pár hónappal korábban, vagy várjatok vele néhány hónapot. Ez nyilván attól is függ, milyen hónapban születik a kicsi.

Egy 3 évesnek már jó, ha jár oviba, emiatt egy egész évet ne halasszon szerintem.

Viszont a "nem tudom, hogy bírom majd egész nap otthon két kicsivel" ne legyen érv. A lányod rengeteget lesz beteg, miután közösségbe kerül, az idő felében otthon leszel így is a két gyerekkel. Lehet, hogy most nyers vagyok, de az vállaljon több gyereket, aki legalább feltételezi magáról, hogy bírni fogja.

2020. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi, persze igaz. Csak tudom milyen fáradt voltam egy babaval, félek hogy kettővel nehezebb 😊 persze az is lesz.

Fő hogy a gyerekek jól legyenek.

Szerintem is kell neki a társaság. Esetleg már előtte pár hónappal neha mehetne bölcsibe, két három napot is. Amúgy is hogy legyen társaságban

2020. máj. 5. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Bölcsibe nem mehet, ha te otthon vagy, meg már nagy is lenne oda. (Családi napközibe, magánbölcsibe sem). Oviba nem biztos, hogy felveszik, mert nem lesz még óvodaköteles.


Nálunk 22 hónap van a nagy és az ikreim között. Az első év nem volt nehéz, a kicsik kb. 1 és 2 éves kora között viszont nagyon. (Elindulás, éjszakai nemalvás - de nyilván gyereke válogatja, hogy melyik a nehéz időszaka)


A ti esetetekben én akkor vinném oviba, amikor oviköteles lesz, azaz egy évvel később. Elég változás lesz egyszerre a tesó születése, plusz nem visz haza az újszülöttnek minden sz...rt az oviból. Az én nagyfiam is alig volt oviban az első évben, annyit volt beteg, tehát a gyerektársaságból nem sokat érzékelnek az első évben.

2020. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen nem veszik be bölcsibe, főleg nyáron nem, hiszen csak ügyelet van. Ezt nem is tudom, hogy gondoltad, és jót sem tesz neki. Sok 2 éves között ő már nagy lenne, nem biztos, hogy jól érezné magát. Sok az az egy év ebben a korban. A lányom 3 és fél évesen ment oviba, mert nem kezdhetett a felújítás miatt 3 évesen. Ő és egy kis társa maradt a régi bölcsis csoportból, a többiek elmentek oviba, és a helyükre kicsik jöttek. A másik kislány nem tudott velük mit kezdeni, nem érezte jól magát, ha az enyém nem volt ott. Az enyém elvolt a kicsikkel, de nagyon visszarántották fejlődésben. Ez akkor nem tűnt fel, csak akkor, mikor óvodába ment.
2020. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hat ez az, nem lesz még óvoda köteles. Viszont magán bölcsődebe szerintem felvennek... 1-4 éves korig lehet jelentkezni. De persze az meg baromi sokba kerül. Szóval akkor valószínűleg otthon lesz ő is. Esetleg egy ket napra mehet maganba.
2020. máj. 5. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
En beadnám. Legalább pár nap délelőttre. Neki is jobb lenne szerintem, mert te úgyis a picivel próbálsz majd csiszolodni. Ő meg addig játszik másokkal. De úgyis meglátod, mire lesz igénye. Lehet pont nem akar elmenni mellől és majd.
2020. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy időzítettük (szerencsére pont úgy sikerült ahogy akartuk), hogy semmiképpen se legyen ovikezdés a közelben. Februárban született a kicsi, az év szeptemberében kerek 3 évesen kezdett is.

A ti esetetekben érdeklődnék, hogy esetleg januártól kezdhet-e, addigra megszokná, hogy ott van a kicsi és nem gondolná, hogy miatta kell elmennie otthonról

2020. máj. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megkerdezem ezt a félévi kezdesz esetleg majd😊
2020. máj. 5. 17:33
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Barátnom igy volt. A kislánya 3 éves es 3 honapos volt, mikor a kicsi májusban megszuletett. A terv az volt, hogy szeptembertol a nagylány oviba megy. Na, járt kb. 2 hétig, es nagyon nem tetszett neki, kivették, nem eroltették. A barátnom azt mondja, sokkal konnyebb valahogy 2 gyerekkel, mint 1-el volt. Nincs tobb feladata igy sem. A gyerekek meg alkalmazkodnak. Azt mondja, sokkal jobban osszeszoknak igy a gyerkocok is.

Legkozelebb csak tavasszal probalkoztak megint /tobb mint fél év múlva/, de akkor meg benyalt valami virust 2 nap utan, utana meg már nem volt ovi a koronavirus miatt.


Egyebkent a kislany sem felenk, gyerekek kozott is mindennap volt, mert rendszeresen jártak játszótérre.

2020. máj. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!