Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti bevállalnátok úgy egy...

Ti bevállalnátok úgy egy babát hogy a barátotok nem támogat titeket?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és úgy néz ki a volt barátom nem szeretne részt venni a gyereknevelésben. Persze anyagilag támogatna. Van már szakmám és érettségim is, de valószínűleg szüleim nyakára születne meg, mert egyenlőre nem tudok külön költözni. Ők maximálisan támogatnak, de még is csak egyedül kéne felnevelnem és 18 év az nem kis lemondással jár.
2020. máj. 5. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

HA még nem vagy terhes, akkor semmi esetre se vágj bele.

HA netán már terhes vagy, akkor is erösen meg kell gondolni, márcsak azért is, mert a 18 év azért inkább 25, másrészt nem csak anyagilag sok, emellett sem szabadidöd nem lenne, sem továbbtanulni nem tudnál, nem lenne rendes megélhetésede, illetve párkapcsolatot is sokkal nehezebb találni egy gyerekkel.

2020. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem voltam ilyen helyzetben, de azt hiszem nem vállalnám. Nem akarnék másoktól függni anyagilag, és nem örülnék, ha összekötne valaki egy életre azzal, aki nem vállalta a felelősséget, ha már megcsinálta a gyereket. Ráadásul a gyerek minden téren csak nehezítene. Nehezebben kapnék munkát, kevesebb esélyem lenne egy normális párkapcsolatra, mert nem mindenki akarja más gyermekét nevelni.
2020. máj. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, közel a 30-hoz, támogató férjjel, családdal, biztos anyagi háttérrel is nehéz.
2020. máj. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha már megfogant, akkor természetesen igen. Nem létezik olyan helyzet, amikor megölném a gyermekemet.
2020. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Semmi esetre sem tartanám meg! Normális ember nem szül a semmire, munka, bevétel, külön lakhatás és párkapcsolat nélkül a szülei nyakára. Egyértelmű lenne a döntés, ilyen fiatalon nem tenném tönkre az egész életemet.


Egyébként merem feltételezni senki másnak sem létezik olyan helyzet, mikor megöletné a gyerekét, csak hogy itt nem megöletésről van szó és nem egy már megszületett, érző gyerekről, hanem egy fejletlen embrióról és annak abortálásáról, aminek semmi köze a gyilkossághoz, szóval nem kell butaságokat összehordani!

2020. máj. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem is értem mi a kérdés, hiszen a világon semmi sem adott egy gyerek felneveléséhez. Nincs stabil párkapcsolatod, hisz "apuka" lelépett, bevételed nem igazán van, a külön lakhatásos nincs biztosítva, soroljam még? Te magad is írtad, hogy a szüleid nyakára szülnél, márpedig értelmes ember ilyet soha nem csinál. Ráadásul szánt szándékkal lennél egyedülálló anya, esélyt sem adva a gyereknek, hogy szerető családba szülessen, egy apa jelenlétével.


Ja és ne beszéljünk már egy abortusz során "megöletésről", mert nem az. Annyi köze van az abortusznak a gyilkossághoz, mint etikának a kozmetikához, azaz semmi.

2020. máj. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már sajnos nem tudom elvetetni mert túl léptem a 12 hetet. Eddig azért nem jött szóba az abortusz mert a párom támogatott csak időközben pontosabban amikor a 12-dik hétbe léptem szépen vissza táncolt. Most az örökbeadáson gondolkozom, de a szüleim próbálnak lebeszélni róla, mert egy életre megbánnám. De én még mindig ezt tartom a legjobb megoldásnak.
2020. máj. 6. 05:00
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező a te életed, így te döntésed. Ha így látod jónak, akkor ne hallgass másra, mert annak nem lesz jó vége. Nem a szüleidnek kell felnevelni, hanem neked. Ha te nem állsz készen rá, mások nyomására ne tedd.
2020. máj. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Az örökbeadást azért nagyon meg kell gondolni, több okból is.

Elöször neked is egész életedben benne lesz a fejedben, hogy van egy gyereked, és fogalmad sincs róla, hogyan él, milyen az élete.

Másodszor a gyerekben egész életében benne lesz, hoyg az anyja eldobta magától, nem kellett neki és ezért lelki problémái lesznek. (Nézd meg itt az orokbefogadós kérdéseket, amiket a gyerekek írtak ki)

Senkinek nem az jut eszébe, hogy az anya a gyerek érdekében lemondott róla, hanem hogy fölöslegesnek tartotta.

Szóval a legjobb megoldás az abortusz lett volna, de erröl már lekéstél.

Viszont most már nem sok mindent tehetsz, egyelöre ne dönts még el semmit, készülj mindkét lehetöségre.

2020. máj. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon nehéz lesz,de menni fog.Így,hogy a szüleid támogatnak.Az exbarátod meg lehet beijedt,szerintem nincs veszve semmi.Van még pár hónap felkészülni,átgondolni mindent.

Az a kérdés,hogy szerinted te oda tudnád-e adni másnak a gyerekedet?

Majd lassan érzed,ahogy mozog,a mindennapjaid része lesz,nem biztos,hogy könnyen le fogsz tudni mondani róla.De én csak kívülállóként mondom ezeket,a pontos helyzetet te ismered.

2020. máj. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!